• Będzie strefa kibica w Kozienicach podczas EURO2012?

  przez  • 4 kwietnia 2012 • Opinie, Parkowa 5, Sport, Wydarzenia • 4 komentarze

  Jest na to szansa. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radny Krzysztof Zając pytał m.in. o możliwość zorganizowania w Kozienicach strefy kibica podczas zbliżającego się EURO2012. Wiceburmistrz Igor Czerwiński poinformował, że do tej pory planowane było jedynie wspólne oglądanie meczu finałowego w amfiteatrze, bezpośrednio po zakończeniu gali półfinałowej wyborów Miss Polski 1 lipca. Ale skoro jest zapotrzebowanie na organizację strefy kibica, to być może takowa powstanie. Gmina będzie się w tej sprawie konsultować z KCRiS , aby wspólnie wybrać najlepszą lokalizację. Czekamy na efekty tych konsultacji.

  Sam pomysł ze wspólnym oglądaniem finału EURO2012 w amfiteatrze jest przedni, ale powiedzcie sami – ile to będzie miało wspólnego z kibicowaniem w strefie kibica podczas meczu Reprezentacji Polski? Na pewno miejsce jest urokliwe, w sam raz na podziwianie finałowych zmagań Hiszpanii z Niemcami (taki finał EURO2012 obstawiamy). Jednak w strefie kibica chodzi o trochę co innego. Przede wszystkim zakładamy reprezentacyjne szaliki, wspólnie śpiewamy hymn narodowy, a potem przez 90 minut kibicujemy biało-czerwonym. Bo o taką strefę kibica tutaj chodzi. To jest jednak inny rodzaj emocji. Takiej strefy kibica chcemy! No, chyba, że na Parkowej 5 pracują sami niepoprawni optymiści, którzy wierzą, że 1 lipca na boisko w Kijowie wybiegną jednak Orły Smudy.

  Ale pisząc poważnie, przydałaby się strefa kibica w Kozienicach. EURO2012 to przecież największa tego typu impreza w historii Polski. Długo (a może nigdy) nie będzie podobnej. Naszym zdaniem amfiteatr byłby zresztą świetnym punktem jeżeli chodzi o jej lokalizację. Unikalne miejsce, klimat, dobry telebim i jazda! Ciekawie byłoby też pokibicować w fontannie pod Urzędem Miejskim. Ewentualnie zostaje jeszcze tradycyjnie teren pod basenem.

  Jak myślicie?

  Gdzie by jednak strefa kibica nie powstała, miejmy nadzieję, że 8 czerwca spotkamy się tam wszyscy.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  4 komentarzy do Będzie strefa kibica w Kozienicach podczas EURO2012?

  1. Aurora
   5 kwietnia 2012 o godz. 20:45

   Mecz finałowy w amfiteatrze nie będzie miał nic wspólnego z kibicowaniem. To właśnie tu, a nie na terenie skateparku, pojawi się pijaństwo i menelstwo. Myślicie, że będzie jakakolwiek ochrona?, że będzie spokój i ludzie wstaną razem, jak to powinno być, i odśpiewają z ręką na sercu hymn? Grubo ktoś się pomylił. W tym środowisku strefą kibica będzie podrzędna knajpa z bandą pijanych pseudo kiboli. Bo prawdziwy kibic potrafi się zachować, potrafi kibicować drużynie, a nie zachlać się i drzeć japę idąc przez skwerek o 2 w nocy.
   Chcecie się pokazać? Co powiecie na imprezę bez alkoholu?

   • Piecyk
    12 kwietnia 2012 o godz. 09:29

    Człowieku AURORA jak jesteś taki wielki kibic reprezentacji to jedź za reprezentację na wyjazd kibicować albo jedź na koniec Polski kibicowć przez 90 minut, coś mi się wydaje że jesteś wielkim „kibicem” jaki był na narodowym albo w Gdańsku na Niemcach. Podobał ci się „doping” na tych meczach?? powodzenia jak by przychodzili na mecze ludzie tacy jak ty to taki właśnie bedzie klimat na takich meczach. zostań przed telewizorem i komentuj mecz na necie 🙂

  2. 13 kwietnia 2012 o godz. 01:17

   Bardzo fajna stronka, chociaż mogłaby być częściej uaktualniana. Komentarze typu Aurora bez komentarza 🙂

  3. CBL
   13 kwietnia 2012 o godz. 15:50

   PODBIJAM TWÓJ POST PIECYK !

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *