• Będzie strefa kibica w Kozienicach podczas EURO2012?

  przez  • 4 kwietnia 2012 • Opinie, Parkowa 5, Sport, Wydarzenia • 4 komentarze

  Jest na to szansa. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radny Krzysztof Zając pytał m.in. o możliwość zorganizowania w Kozienicach strefy kibica podczas zbliżającego się EURO2012. Wiceburmistrz Igor Czerwiński poinformował, że do tej pory planowane było jedynie wspólne oglądanie meczu finałowego w amfiteatrze, bezpośrednio po zakończeniu gali półfinałowej wyborów Miss Polski 1 lipca. Ale skoro jest zapotrzebowanie na organizację strefy kibica, to być może takowa powstanie. Gmina będzie się w tej sprawie konsultować z KCRiS , aby wspólnie wybrać najlepszą lokalizację. Czekamy na efekty tych konsultacji.

  Sam pomysł ze wspólnym oglądaniem finału EURO2012 w amfiteatrze jest przedni, ale powiedzcie sami – ile to będzie miało wspólnego z kibicowaniem w strefie kibica podczas meczu Reprezentacji Polski? Na pewno miejsce jest urokliwe, w sam raz na podziwianie finałowych zmagań Hiszpanii z Niemcami (taki finał EURO2012 obstawiamy). Jednak w strefie kibica chodzi o trochę co innego. Przede wszystkim zakładamy reprezentacyjne szaliki, wspólnie śpiewamy hymn narodowy, a potem przez 90 minut kibicujemy biało-czerwonym. Bo o taką strefę kibica tutaj chodzi. To jest jednak inny rodzaj emocji. Takiej strefy kibica chcemy! No, chyba, że na Parkowej 5 pracują sami niepoprawni optymiści, którzy wierzą, że 1 lipca na boisko w Kijowie wybiegną jednak Orły Smudy.

  Ale pisząc poważnie, przydałaby się strefa kibica w Kozienicach. EURO2012 to przecież największa tego typu impreza w historii Polski. Długo (a może nigdy) nie będzie podobnej. Naszym zdaniem amfiteatr byłby zresztą świetnym punktem jeżeli chodzi o jej lokalizację. Unikalne miejsce, klimat, dobry telebim i jazda! Ciekawie byłoby też pokibicować w fontannie pod Urzędem Miejskim. Ewentualnie zostaje jeszcze tradycyjnie teren pod basenem.

  Jak myślicie?

  Gdzie by jednak strefa kibica nie powstała, miejmy nadzieję, że 8 czerwca spotkamy się tam wszyscy.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  4 komentarzy do Będzie strefa kibica w Kozienicach podczas EURO2012?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *