• Kozieniczanie boją się skateparku!

  przez  • 4 kwietnia 2012 • Na luzie, Opinie, Parkowa 5, Sport, Wydarzenia • 18 komentarzy

  Z tą planowaną od kilku lat budową skateparku w Kozienicach jest trochę jak z budową elektrowni jądrowej. Wszyscy wiedzą, że generalnie by się przydała, ale pod warunkiem, że nie postawią jej w naszym najbliższym sąsiedztwie.

  Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej po raz kolejny temat skateparku pojawił się na tapecie. Głos zabrał m.in. dyrektor Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu Marcin Zmitrowicz. Przypomniał, że w ostatnim czasie odbyło się kilka spotkań z grupą inicjatywną młodzieży, ale problemem jest lokalizacja. Jak się okazuje, kozieniczanie boją się skateparku! Wątpliwości wywołuje podobno subkultura skejtów. Marcin Zmitrowicz słusznie odciął się od tych obaw i zaznaczył, że ma na ten temat zgoła odmienne zdanie. Bo przecież wszyscy wiemy, że skejci to nie jest jakaś społeczna ekstrema. Ale pewna część kozieniczan najwyraźniej sądzi, że w przypadku budowy pod ich oknami skateparku będą się tam odbywały regularne bójki i libacje, bo przecież każdy skejt to chuligan i ma przy sobie butelkę wódki oraz działkę marihuany. Wracając do analogii z elektrownią jądrową, to przypomniało nam się słynne zdjęcie z lat ’80 ubiegłego wieku, zrobione krótko po wybuchu elektrowni w Czarnobylu, na którym dziecko trzyma transparent z napisem „boję się Żarnowca”.

  Krótko mówiąc, naszym zdaniem obawy przed budową skateparku są niczym nieuzasadnione. Apelujemy więc: kozieniczanie, nie idźcie tą drogą! Nie bójcie się skateparku!

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  18 komentarzy do Kozieniczanie boją się skateparku!

  1. Hubert
   4 kwietnia 2012 o godz. 22:32

   Jeżeli ludzie twierdzą że Skatepark jest kolejnym miejscem do palenia marihuany i picia wódki to równie dobrze możecie się bać ludzi przesiadujących pod blokami pijących czy palących ponieważ gdy młodzież nie ma zainteresowań i nie potrafi ich znaleźć to zostaje im picie aby jakoś minął ten czas. Skatepark byłby raczej możliwością nie dla wszystkich ale dla grupy ludzi pewnej oderwaniem się od tej szarej rzeczywistości i zamiast inwestowania w tak zwaną marihuanę i alkohol ludzie zaczęli by inwestować w rower, rolki czy deskorolki, a co do skejtów „Skejt” a „Blokers” to różnica jeżeli mowa o chuligan to można mówić o tych drugich a skejtami nazywa się tych którzy uprawiają tak zwany „skejting” czyli jeżdżą na bmx-ach, rolkach, deskorolkach, i to nie jest tak że jesteśmy ograniczeni wszyscy w jednej subkulturze każdy z nas słucha innego rodzaju muzyki paru nawet muzyki poważnej po prostu dla nas to jest sport obecnie jeżdżę na bmx-ie z grupką około 8 osób znajomych i zapewniam że żaden z nich nie pali marihuany…. wiec twierdzę tak jak w podsumowaniu -obawy są nieuzasadnione- . Jeżeli rodzice chcą aby ich dzieci siedziały w domy przed komputerem lub chodziły na piwo z kolegami czy koleżankami zamiast spędzisz ten czas aktywnie to proszę bardzo.

  2. PatrykMTB
   4 kwietnia 2012 o godz. 22:41

   ale bzdury , popieram Huberta , regularne bójki , aż się zaśmiałem do monitora 😀
   Jeżeli jakimś cudem powstanie w kozienicach skate park bedę spędzał 99% mojego wollnego czasu.
   A pojęcię skejt zostało pomylone z blokers , jak wyzej napisal kolega ;p

  3. Hubert
   4 kwietnia 2012 o godz. 22:42

   i przepraszam za popełnione literówki ale pisałem komentarz na szybko 😉

  4. Paula
   4 kwietnia 2012 o godz. 22:49

   Zdecydowanie w Kozienicach powinien powstać skatepark. Wielu młodych ludzi znalazłoby tam odpowiednie miejsce na spędzanie swojego wolnego czasu. To bardzo dobra alternatywa, która z pewnością by się sprawdziła w naszym mieście. I ludzie ! Takich obaw nie powinno być… Niestety dorośli kojarzą skatów tylko z tym co słyszą, nie z tego co sami poznają. Jedna zła opinia o takiej młodzieży i już mają inne wizje, niestety negatywną. Libację i bójki? To miejsce byłoby wręcz przeciwnością. W końcu młodzież znalazłaby sobie aktywne zajęcie jeżdżąc na rolkach, rowerach czy deskorolkach, tym samym odsuwając się od używek czy alkoholu. Myślę, że w końcu ludzie przekonaliby się, że taka inwestycja okazałaby się wspaniałym rozwiązaniem. I tak jak mówi artykuł, Ludzi nie bójcie się skateparków !

  5. Oski
   4 kwietnia 2012 o godz. 22:56

   Jak mochery nie chcą uciekać na chodnikach przed rowerami to niej nie gadają jakiś głupot bo juz mnie ch*j strzela nie no lepiej jeździć wieczorami po chodnikach i ulicach stwarzać niebezpieczeństwo dala wszystkich w pobliżu niż spokojnie bezpiecznie w dzień sobie pojeździć BRAWO !

  6. PatrykMTB
   4 kwietnia 2012 o godz. 23:05
  7. Maciej
   4 kwietnia 2012 o godz. 23:26

   Gadanie bez sensu, szukanie wymówki żeby park nie powstał a pieniądze przekazać na jakieś bzdety. Pomówieniem jest też że przez budowę sk8 będzie tam menelstwo, speluna czy jakieś bójki.

  8. Juliusz
   4 kwietnia 2012 o godz. 23:30

   hahahhahaahh, boże szukanie byle wymówki żeby tego nie zrobić. Czemu powstają place zabaw? Hmmm. Przecież dniem dzieci się bawią a wieczorem siedzi menelstwo pije, pali. Czy przez to mamy nie budować placów zabaw. Utrzymanie spokoju w takich miejscach zajmuję się POLICJA której jak widać brakuje u nas w mieście bo idą wieczorem przez osiedle można się posikać ze strachu, przed naćpanymi, pijanymi dresami i podobnymi subkulturami. W sumie nie wiem co piszę bo akurat musze gasić światło w pokoju bo zaczynają kibole mi w okna rzucać kamieniami. POLICJA NA CHODNIKI.

  9. SniadyMTBPL
   4 kwietnia 2012 o godz. 23:42

   Prawdziwy obraz Polski. Młodzi ludzie nie mają prawa się rozwijać….Sami chcieliście nagłośnienia sprawy. Cała Polska z wielkimi trudami buduje sk8. Nie będe liczył bo Politycy nie znają takich liczb ile raz wpadłęm na kogoś rowerem!!! Oczywiście od razu policja itp. A gdzie mamy trenować jak nie dajecie nam możliwości ?? pytam się !! Odzielcie skejtpark od reszty terenu żeby dresy( blokersi ) nie wchodzili. Skejci i riderzy ich nie lubią bo nie pozwalają oni jeździć. Jeśli nie macie wiedzy na dany temat to go nei poruszajcie lub pozwólcie się wypowiedzieć osobom uprawiającym ten sport. Mieszkam 600 km od koziennic ale Wspieram was i wasze cele.

   Sniady

  10. Blokers ^^
   4 kwietnia 2012 o godz. 23:49

   Stwierdzam fakt że gdyby był skatepark w Kozienicach to na pewno nie było by tam żadnych libacji… To tak samo jak bym pił pod carrefourem wódkę.. To wogóle nie ma kompresji z sobą, fakt faktem ludzie szukają miejsca gdzie można się spokojnie napić bo jak wiadomo kozieniccy szpiedzy w oknach wszystko widzą. Mi nie przeszkadza to ze na ławce ktoś siadzie z trunkiem bo tego wogóle nie słychać. To już nie te czasy co się chodziło z Bum Boxem i muzyka grała na maksa. Teraz wystarczy dobre towarzystwo. Jeżeli ludzie się boją „chuliganów” pod oknem to nie lepiej jest zrobić to na obrzeżach miasta? A na temat jointów się nie wypowiadam bo ludzie wszędzie smażą… I gdyby nie było takiej rozgłośni w mediach ludzie by myśleli że to papieros.

  11. Oski
   5 kwietnia 2012 o godz. 00:15

   Ja to proponuje zrobić z 1000 takich naklejek i sukcesywnie rozklejać gdzie sie da

   http://www.skate-park.pl/i/cms/stickery.jpg

  12. Piotr - HERRMO
   5 kwietnia 2012 o godz. 09:00

   Słusznie prawicie. Wystarczy, że władze zainwestują na początek w przygotowanie placu i kilku przeszkód (symboliczny budżet), by po roku przekonać się do jak wiele dobrego daje takie miejsce dla i tak niedocenianej i ignorowanej od lat młodzieży. Może w końcu Kozienice nie będą miastem wyłącznie dla starszych ludzi, a z czasem będzie ich jeszcze więcej (przypominam, napływ siły roboczej dla elektrowni właśnie przechodzi na emeryturę).
   PZDR

  13. Marcin
   5 kwietnia 2012 o godz. 12:39

   A po co komu skatepark? Nie lepiej wybudowac snowpark? 😀 Jesli miasto nie chce budwac, to chociaz na bilet do Pionek by dalo….

  14. JustynSBD
   5 kwietnia 2012 o godz. 20:50

   Miasto Rekreacji i Sportu o rany jak to pięknie brzmi:) Rozmowy na temat skateparku toczą się od dobrych 7 lat, budowany miał być już 3 razy nawet raz taka informacja pojawiła się w kronice kozienickiej, było tez znalezione miejsce, pomysł kckrisu był taki aby w zimę rozstawiać lodowisko a w lato skatepark.

   Drodzy Radni jeżeli obawiacie się libacji na terenie skateparku to jest to jakieś nieporozumienie.
   Skejt to nie chuligan Skejt to nie pijak a i tu Was zaskoczę skejt to nie narkoman.
   Co lepsze każdy szanujący się sportowiec dba o swój teren.

  15. admin
   5 kwietnia 2012 o godz. 21:14

   @JustynSBD Nie tyle radni obawiają się skateparku, co, jak wynika z wypowiedzi dyrektora KCRiS oraz z tego artykułu, pewna część mieszkańców Kozienic, która nie chciałaby tego typu inwestycji w swoim bezpośrednim sąsiedztwie.

  16. NIEZNAJOMY
   5 kwietnia 2012 o godz. 21:42

   „pewna część mieszkańców Kozienic”- 70 latkowie nie mający bladego pojęcia na temat sk8 parku i skejtów .

  17. Hubert
   10 kwietnia 2012 o godz. 20:36

   Mała podpowiedz nie wzorujcie się na Pionkach gdzie skatepark zbudowali bez zastanowienia po kosztach z blachy która popadła w w rdzę po 2 latach i nikt tam nie jeździ…. weźcie przykład z Kielc gdzie zrobili porządny skatepark sklejkowo-betonowy wyszły filmy promujące to miejsce w Kielcach wyprodukowane przez skejtów i gdzie w weekendy w godzinach popołudniowych można spotkać od 15 do 30 skejtów lub wiecej i gdzie starsze osoby korzystające ze skateparku sprzątają na nim gdy ktoś kogo to nie interesuje zaśmieci im miejsce treningu 😉

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *