• Kozieniczanie boją się skateparku!

  przez  • 4 kwietnia 2012 • Na luzie, Opinie, Parkowa 5, Sport, Wydarzenia • 18 komentarzy

  Z tą planowaną od kilku lat budową skateparku w Kozienicach jest trochę jak z budową elektrowni jądrowej. Wszyscy wiedzą, że generalnie by się przydała, ale pod warunkiem, że nie postawią jej w naszym najbliższym sąsiedztwie.

  Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej po raz kolejny temat skateparku pojawił się na tapecie. Głos zabrał m.in. dyrektor Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu Marcin Zmitrowicz. Przypomniał, że w ostatnim czasie odbyło się kilka spotkań z grupą inicjatywną młodzieży, ale problemem jest lokalizacja. Jak się okazuje, kozieniczanie boją się skateparku! Wątpliwości wywołuje podobno subkultura skejtów. Marcin Zmitrowicz słusznie odciął się od tych obaw i zaznaczył, że ma na ten temat zgoła odmienne zdanie. Bo przecież wszyscy wiemy, że skejci to nie jest jakaś społeczna ekstrema. Ale pewna część kozieniczan najwyraźniej sądzi, że w przypadku budowy pod ich oknami skateparku będą się tam odbywały regularne bójki i libacje, bo przecież każdy skejt to chuligan i ma przy sobie butelkę wódki oraz działkę marihuany. Wracając do analogii z elektrownią jądrową, to przypomniało nam się słynne zdjęcie z lat ’80 ubiegłego wieku, zrobione krótko po wybuchu elektrowni w Czarnobylu, na którym dziecko trzyma transparent z napisem „boję się Żarnowca”.

  Krótko mówiąc, naszym zdaniem obawy przed budową skateparku są niczym nieuzasadnione. Apelujemy więc: kozieniczanie, nie idźcie tą drogą! Nie bójcie się skateparku!

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  18 komentarzy do Kozieniczanie boją się skateparku!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *