• MKS Kozienice powalczy z Magnuszewem, Energia jedzie do Grójca

  przez  • 6 kwietnia 2012 • Sport, Wydarzenia • 1 Komentarz

  Po tradycyjnym poświęceniu pokarmów w Wielką Sobotę warto wybrać się na stadion przy ul. Sportowej. O godz. 14:00 miejscowy MKS Kozienice rozpocznie kolejny bój o ligowe punkty. Tym razem rywalem „żółto-zielonych” będzie ich bezpośredni sąsiad w tabeli i rywal w walce o utrzymanie LZS Magnuszew. Wygranej w tym meczu kozieniczanie potrzebują jak tlenu. Trzy punkty pozwolą im opuścić ostatnie miejsce w ligowym zestawieniu, a przede wszystkim na poważnie zacząć myśleć o pozostaniu w rozgrywkach na poziomie klasy A.

  Podobnie jak MKS Kozienice, zespół z Magnuszewa wygrał na wiosnę tylko jedno spotkanie. W ostatniej kolejce uległ aż 0:4 rezerwom Energii Kozienice-Janików. Piłkarze MKS-u musieli zaś uznać wyższość rywala ze Stanisławic, przegrywając w „wyjazdowym” spotkaniu na boisku przy ul. Wiślanej 1:2. „Czas najwyższy zacząć walczyć o każdy punkt, aby uciec spod topora i uniknąć spadku do klasy B. Jak nie z Magnuszewem, to z kim?” – czytamy na oficjalnej stronie MKS Kozienice. Miejmy nadzieję, że tym razem to podopieczni Piotra Godlewskiego będą schodzili z boiska w roli zwycięzców.

  Tymczasem dzisiaj do Grójca na mecz z Mazowszem (godz. 16:00) wyjadą zawodnicy czwartoligowej Energii. Pierwsze spotkanie tych drużyn w rundzie jesiennej zakończyło się remisem 1:1. Teraz zajmujący trzecie miejsce w tabeli podopieczni Zbigniewa Wachowicza, aby nie „odkleić się” od czołowej dwójki potrzebują kompletu punktów. W ostatniej kolejce Energia pokonała „czerwoną latarnię” ligi, zespół Naprzodu Zielonki 3:0. Do prowadzącej w tabeli Pogoni Grodzisk Mazowiecki nadal traci jednak 6 oczek. Jeżeli dzisiaj wywiezie z Grójca zwycięstwo, dogoni pauzującego wicelidera, Pilicę Białobrzegi.

  Naszym obydwu drużynom spokojne Święta może zapewnić więc tylko pokonanie ich najbliższych rywali. Trzymajmy kciuki.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  1 komentarz do MKS Kozienice powalczy z Magnuszewem, Energia jedzie do Grójca

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *