• Łukasz Różycki i Muzyczne Smaki Europy. Lubimy to!

  przez  • 7 kwietnia 2012 • Filmy, Kultura, Multimedia, Na luzie, Wydarzenia • 6 komentarzy

  Dzisiaj będzie bardzo pozytywnie – w sam raz przed Świętami.

  Pewnie nie wszyscy jeszcze wiecie, więc śpieszymy poinformować, że w lipcu tego roku będzie miało miejsce bardzo ciekawe wydarzenie z pochodzącym z Kozienic Łukaszem Różyckim w roli głównej. Jeżeli napiszemy, że wraz ze swoim kumplem z liceum zamierza wyruszyć na pieszo z Warki w podróż po Europie bez jednego eurocenta przy duszy, to mało?

  Każdy, kto miał okazję poznać Łukasza Różyckiego wie, że jest to typ niezwykle pozytywnie zakręconego człowieka. A okazja ku temu była ostatnio wielokrotnie, bo najpierw koncertował wraz ze swoim nieistniejącym już zespołem Leap of Faith w pubie „u Zielonego” na ul. Lubelskiej, następnie prowadził warsztaty muzyczne w „Zielonym” LO (jest muzykiem i wokalistą kształcącym się w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im. Krzysztofa Komedy w Warszawie), którego jest absolwentem, ostatnio zaś zasiadał w jury odbywającego się również w „Zielonym” festiwalu San LO Remo. A teraz zamierza podbić Europę bez zielonych w kieszeni. Za to z gitarą w ręce.

  Cała akcja nosi kryptonim „Muzyczne Smaki Europy” i ma równie pozytywne przesłanie, co jej autor. Oddajmy po prostu głos Łukaszowi Różyckiemu, cytując fanpage akcji na Facebooku:

  W wieku 22 lat postanowiłem przeżyć przygodę swojego życia. Z racji moich pasji i fascynacji, wyprawa którą planuję przebiegać będzie pod hasłem „Muzyczne Smaki Europy”. Co mnie skłoniło, żeby to zrobić? Jest wiele powodów. Jednym jest to, że za dzieciaka prawie każdy dzień spędzałem w szpitalu. Chcę sobie udowodnić, że już nie jestem chorym, słabym dzieckiem. Wiele lat później, w czasach liceum zdaje się, w pierwszej klasie, rozmawiałem z kolegą Piotrem Zoniem, że fajnie byłoby gdzieś pojechać stopem. Po prostu wsiąść i pojechać. Bez planu. Myśl wróciła do mnie w lutym 2012 roku i jak widać bardzo się rozbudowała. Próba udowodnienia sobie, że dam radę połączyła się z licealnym marzeniem i tak powstały Muzyczne Smaki.

  Chłopaki zamierzają odwiedzić Niemcy, Holandię, Belgię, Francję oraz Hiszpanię, zaś trasę chcą pokonać wszelkimi dostępnymi środkami lokomocji. Środki pieniężne na ten cel planują gromadzić, grając koncerty. Powstało również wideo promujące pierwszy klip towarzyszący akcji:

  Klip ma pojawić się po Świętach, ale będzie ich więcej. Założona zostanie również specjalna strona internetowa Muzycznych Smaków Europy. My także będziemy wspierać i śledzić to wydarzenie, do czego i Was zachęcamy. Fajny pomysł, pozytywne przesłanie. Lubimy to, obowiązkowo!

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  6 komentarzy do Łukasz Różycki i Muzyczne Smaki Europy. Lubimy to!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *