• Dzieciaki zasadziły drzewka na osiedlu Energetyki

  przez  • 15 kwietnia 2012 • Wydarzenia • 2 komentarze

  W sobotę plac zabaw na osiedlu Energetyki był miejscem bardzo ciekawej akcji. Oprócz dzieciaków zapełniły go bowiem… drzewka. Pracownicy Ogrodu Jordanowskiego, którzy administrują placem już od jakiegoś czasu zaproponowali, aby właśnie w ten dzień wszyscy chętni, którzy korzystają z tego miejsca na co dzień i od święta przyczynili się do poprawy i uatrakcyjnienia jego wyglądu.

  Akcja pod nazwą „Zasadź drzewko ze swoim dzieckiem” przyniosła pożądane efekty. Dzieciaki zasadziły 26 drzew różnego rodzaju. Pojawiły się m.in. lipy, modrzewie, świerki, brzozy, sosny i jarzębiny. Każdy, kto zgłosił się do organizatorów, miał możliwość wybrania dla siebie drzewka i zasadzenia go osobiście lub z pomocą dorosłych we wskazanym miejscu. I to całkowicie za darmo. Jedynym zobowiązaniem była obietnica dbania o swoje drzewko w przyszłości. Każda sadzonka otrzymała indywidualny numer oraz nazwę. Teraz odwiedzając plac zabaw można się natknąć np. na drzewko o nazwie „Madzia i Ala”. Podobają nam się takie akcje. Bardzo pozytywne.

  Jak to się nazywa? Walory edukacyjne? O właśnie…

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  2 komentarzy do Dzieciaki zasadziły drzewka na osiedlu Energetyki

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *