• Amatorski projekt filmowy z Kozienic. Jest pierwszy zwiastun „Agonii”!

  przez  • 19 kwietnia 2012 • Filmy, Kultura, Multimedia, Wydarzenia • 1 Komentarz

  Jakiś czas temu informowaliśmy, że już niedługo napiszemy więcej o bardzo ciekawym, realizowanym w Kozienicach amatorskim projekcie filmowym. Mowa o „Agonii”, której pierwszy zwiastun właśnie pojawił się w sieci:

  Przyznacie, że jest intrygujący? Technicznie może nie jest to mistrzostwo świata, ale nie o to przecież tutaj chodzi. Zresztą twórcy, którzy realizują film w stu procentach ze swoich własnych środków, w związku z czym są ograniczeni zarówno sprzętowo, jak i jeżeli chodzi o know-how, doskonale zdają sobie z tego sprawę. Film powstaje pod czujnym okiem Jacka Ćwieka oraz jego mAstudio, odpowiedzialnego m.in. za ostatni klip heRRmo do kawałka „Prosto”. Reżyserem jest Kamil Koprowski.

  O czym będzie film? Jeżeli ktoś bardzo chce popsuć sobie zabawę, może oczywiście przeczytać scenariusz, który jest dostępny na fanpage’u projektu na Facebooku. Ta propozycja jest jednak skierowana głównie do tych osób, które chciałyby zagrać w „Agonii”. Twórcy filmu cały czas poszukują bowiem aktorów-amatorów, a lista ról do obsadzenia jest sukcesywnie uzupełniana. Ogólnie rzecz biorąc, będziemy mieli do czynienia z nasyconym symbolami dramatem psychologicznym.

  Obecnie cały czas realizowane są zdjęcia do filmu. Pierwszy etap prac potrwa do końca kwietnia, po czym nastąpi wakacyjna przerwa (tak na serio, to reżyser wyjeżdża za granicę), a na plan aktorzy wrócą dopiero w październiku. Premiera „Agonii” przewidziana jest na listopad. Na razie nie wiadomo, gdzie odbędzie się premierowy pokaz. Twórcy rozważają kilka możliwości, ale naszym zdaniem powinny być tylko dwie – sala w Ogrodzie Jordanowskim, gdzie odbywają się seanse Dyskusyjnego Klubu Filmowego lub ewentualnie Kozienicki Dom Kultury. Są to najlepsze i jedyne właściwe miejsca, w których będzie można obejrzeć film w komfortowych warunkach, a po seanse porozmawiać z jego twórcami.

  Podsumowując, warto śledzić postępy w pracach nad „Agonią”. Ten film pokazuje, że w Kozienicach są naprawdę kreatywni ludzie, którzy z powodzeniem realizują swoje pasje. Patrzcie – mówią – to jest nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo!

  Wirtualne Kozienice objęły patronat medialny nad projektem, w związku z czym sukcesywnie będziemy Was o owych postępach informować. Wiemy, że już niedługo w sieci pojawią się pierwsze fragmenty zmontowanych scen. Specjalnie dla naszego serwisu zostanie także nakręcony reportaż z planu. Nie regulujcie odbiorników!

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  1 komentarz do Amatorski projekt filmowy z Kozienic. Jest pierwszy zwiastun „Agonii”!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *