• Z listy „kto powinien zagrać w Kozienicach” skreślamy… T. Love!

  przez  • 27 kwietnia 2012 • Filmy, Kultura, Multimedia, Wydarzenia • 4 komentarze

  Często w towarzyskich rozmowach przy piwie w pubie, ale i w mniejszym lub większym prywatnym gronie, kozieniczanie rozmawiają o lokalnych imprezach kulturalnych, w których brali udział. Zazwyczaj zdania są podzielone (jednym się podoba, innym nie, jak ze wszystkim), ale w pewnym momencie, kiedy rozmowa schodzi na temat gwiazdy wieczoru, zawsze pojawia się naczelna kwestia: kto powinien zagrać za rok?

  I zaczyna się koncert życzeń, najczęściej ograniczony do kilku legendarnych kapel: Kult, Hey, T. Love… Znacie to?

  Do tej pory tego formatu zespoły ostatecznie omijały Kozienice. Ostatnimi „wielkimi” koncertami były naszym zdaniem wizyty Republiki oraz Myslovitz – całe lata temu (co ciekawe, koncerty obu tych kapel w oryginalnych składach są już nie do powtórzenia, bo jak wiadomo Grzegorz Ciechowski nie żyje, a Artur Rojek tydzień temu opuścił Myslovitz). Ktoś zapyta – a Doda, Bajm? No cóż, każdy lubi co innego. W takiej sytuacji wypada nam odpowiedzieć pytaniem na pytanie: wolicie zupę z torebki, czy obiad z dwóch dań, przyrządzony przez zawodowego kucharza?

  W tym roku wygłodniała, kozienicka publiczność dostanie w końcu to drugie. Z krótkiej listy „kto powinien zagrać w Kozienicach” skreślamy… T. Love!  Zespół wystąpi w amfiteatrze na koniec drugiego dnia jubileuszowej, dziesiątej edycji festiwalu im. Bogusława Klimczuka. Kto chciałby usłyszeć „Warszawę” na żywo, powinien zarezerwować sobie wieczór w sobotę 25 sierpnia.

  To jeszcze nie wszystko. Skoro już jesteśmy przy festiwalu, warto zdradzić, kto będzie gwiazdą dzień wcześniej. Otóż w piątek 24 sierpnia tradycyjnie wystąpi kabaret i tu znowu będziemy mieli do czynienia z pierwszą ligą. Kozienice odwiedzi bowiem Neo-Nówka.

  A zatem w tym roku, zważywszy na fakt, że mamy jubileuszową edycję festiwalu, a Kozienice (jak i cały powiat) otrzymały miano Stolicy Kultury Mazowsza, organizatorzy „dali radę”. Szkoda tylko, że tak mało osób (głównie samorządowcy i zaproszeni goście) miało okazję usłyszeć znakomitą grupę incarNations, z kozieniczaninem i byłym członkiem Kapeli ze Wsi Warszawa Wojciechem Krzakiem w składzie. Grupa wystąpiła 12 kwietnia w Janowie podczas imprezy inaugurującej projekt Stolica Kultury Mazowsza.

  Dla porządku dodamy, że w niedzielę 3 czerwca z okazji Dni Puszczy w kozienickim amfiteatrze zagra również Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  4 komentarzy do Z listy „kto powinien zagrać w Kozienicach” skreślamy… T. Love!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *