• Przedmoście Maciejowickie 2012 – zobacz, co się działo!

  przez  • 7 maja 2012 • Historia, Kultura, Multimedia, Wydarzenia • 0 Komentarzy

  Wczoraj, na zakończenie majowego weekendu, na błoniach nad Radomką w Ryczywole odbyła się zapowiadana przez nas rekonstrukcja historyczna „Przedmoście Maciejowickie 2012”. Dotyczyła walk Wojska Polskiego z Wehrmachtem w dniach 8-9 września 1939 r. o strategiczny most wojskowy rozciągnięty na Wiśle między Świerżami Górnymi, a okolicami Maciejowic.

  Co się działo wczoraj w Ryczywole? Kawaleria, kupa sprzętu wojskowego, pirotechniki, a w powietrzu myśliwce. Na deser widzów czekała jeszcze jedna niespodzianka, o której wspominał Wirtualnym Kozienicom prezes Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych Krzysztof Zając. Tą niespodzianką okazał się pokaz akcji BOR, którego funk­cjo­na­riu­sze odtworzyli słynną akcję z paź­dzier­nika 2007 roku. Wówczas w Bagdadzie doszło do ataku na konwój polskiej ambasady, w której ranny został ambasador RP w Iraku gen. Edward Pietrzyk.

  Zgodnie z zapowiedziami rekonstrukcja została zorganizowana z wielkim rozmachem. Czegoś takiego jeszcze w Kozienicach nie było. Dużo by pisać – niech przemówią obrazy!

  Zdjęcia w najlepszej jakości możecie obejrzeć na naszym fanpage’u na Facebooku lub w galerii w serwisie Flickr – klikając tutaj.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *