• 10. Rajd Mazowiecki: Płachytka i Nowaczewski pierwsi na mecie w Kozienicach

  przez  • 14 maja 2012 • Sport, Wydarzenia • 0 Komentarzy

  Załoga w składzie Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski jadąca Citroenem C2-R2 zwyciężyła w 10. Rajdzie Mazowieckim z finiszem w Kozienicach.

  W sobotę na terenie naszej gminy kierowcy zmagali się z trasą na ostatnim, siódmym odcinku specjalnym z Samwodzia do Cudowa. Pogoda nie odstraszyła kibiców, którzy mimo niesprzyjających warunków gromadzili się w wielu miejscach na trasie, dopingując najlepszych, pozostałych na trasie rajdowców (wielu startujących nie dojechało do mety). Już w piątek kozieniczanie mieli okazję przyjrzeć się z bliska samochodom i porozmawiać z zawodnikami podczas prezentacji zespołów i badań kontrolnych, które miały miejsce na skwerku u zbiegu ulic Sportowej i Warszawskiej.

  Uroczyste ogłoszenie zwycięzców rajdu oraz wręczenie nagród odbyło się w sobotnie popołudnie na terenie zespołu pałacowego przy Urzędzie Miejskim w Kozienicach.

  Na trasie rajdu pojawiło się kilka znanych z rajdowego światka person. Podobnie jak przed rokiem oesy osobiście sprawdzał  jadący popularnym MINI dwukrotny rajdowy mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz. W klasyfikacji gości najlepszy był kierujący Mitsubishi Lancer EVO RS Mariusz Stec, a trzecie miejsce zajęła załoga TVN Turbo z Łukaszem Byśkiniewiczem i legendarnym pilotem Maciejem Wisławskim w składzie (Ford Fiesta, na zdjęciu).

  Miejmy nadzieję, że zarówno organizatorzy, jak i sami zawodnicy po raz kolejny docenią walory sportowe kozienickich tras i za rok Rajd Mazowiecki ponownie zawita do naszego miasta.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *