• Strefa kibica na EURO2012 w Kozienicach? Wiedz, że coś się dzieje!

  przez  • 20 maja 2012 • Parkowa 5, Sport, Wydarzenia • 7 komentarzy

  Wygląda na to, że na trzy tygodnie przed rozpoczęciem wyczekiwanego przez wszystkich (może za wyjątkiem Kazimiery Szczuki) turnieju EURO2012, mamy dla Was bardzo dobre informacje w sprawie ewentualnej organizacji strefy kibica w Kozienicach!

  Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że Urząd Miejski konsultuje się w tej kwestii z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu. Przypomnijmy, że pomysł organizacji strefy kibica postawił na jednej z sesji Rady Miejskiej radny Krzysztof Zając. Wiceburmistrz Igor Czerwiński odpowiedział wówczas, że planowane jest wspólne oglądanie finału EURO w amfiteatrze, bezpośrednio po zakończeniu gali półfinałowej wyborów Miss Polski. Zaznaczył jednocześnie, że urzędnicy zastanowią się nad możliwością zagospodarowania miejsca do wspólnego kibicowania również w trakcie rozgrywek.

  Wydaje się, że rozmowy okazały się być owocne, bo coś jest na rzeczy!

  Na stronach KCRiS znajduje się bowiem dokument z zamówieniem publicznym pod nazwą: „Kozienicka Strefa Kibica 2012 wraz z przygotowaniem technicznym transmisji oraz transmisją na żywo meczy piłki nożnej Mistrzostw Europy 2012 w terminie 08.06.2012 do 07.07.2012 w Kozienicach”.

  Co znajduje się w specyfikacji zamówienia? Jego zakres obejmuje „program artystyczno-rozrywkowy oraz logistykę i infrastrukturę”. Czytamy więc m.in. o „zapewnieniu telebimu o powierzchni od 15 do 20 metrów kwadratowych”, a wskazany w dokumentacji model nosi nazwę „mobilny ekran diodowy LED P16 VIRTUAL 8”. Mowa jest również o odpowiednim nagłośnieniu, a także „uzyskaniu licencji na pokaz publiczny od UEFA oraz uiszczeniu opłaty związanej z uzyskaniem wszelkich pozwoleń niezbędnych do publicznego oglądania meczy EURO 2012 oraz praw do logo UEFA EURO 2012”.

  Z dokumentu jasno wynika również, gdzie ewentualna strefa kibica miałaby się znajdować. My stawialiśmy – mając w pamięci bardzo fajnie zorganizowane zawody w skoku o tyczce – na fontannę pod Urzędem Miejskim lub teren pod krytą pływalnią, gdzie m.in. co roku finiszują kolarze podczas wyścigu dookoła Mazowsza. Wiele się nie pomyliliśmy, bo w punkcie „Budowa Kozienickiej Strefy Kibica o powierzchni 3,5 tys metrów kwadratowych” możemy przeczytać o „utwardzeniu powierzchni o wymiarach 25 m x 35 m pod trybuny na terenie boiska do siatkówki plażowej”. Czyli wszystko jasne!

  Kozienicka Strefa Kibica miałaby pomieścić do 900 widzów, a w jej skład wchodziłoby 300 miejsc siedzących oraz 100 miejsc siedzących VIP. Dla zainteresowanych – prowadzona miałaby być również sprzedaż produktów z grilla, lodów, słodyczy, napojów, a także zapewnione miejsca siedzące z parasolami. Na terenie strefy znajdowałyby się również małe podstrefy zabaw dla dzieci ze sprzętem rekreacyjnym i grami zręcznościowymi. Warta odnotowania jest również „organizacja turnieju piłki nożnej dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Kozienice”, o której również jest mowa w zamówieniu.

  Termin składania ofert upłynął 16 maja. Miejmy nadzieję, że uda się wyłonić rzetelną firmę i zarówno mecz otwarcia Polska-Grecja 8 czerwca, jak i wszystkie pozostałe mecze Reprezentacji Polski i nie tylko będziemy mieli okazję obejrzeć wspólnie w Kozienickiej Strefie Kibica.

  A sam dokument w całości możecie przeczytać, klikając tutaj.

  AKTUALIZACJA: 22 maja KCRiS poinformował, że Kozienicką Strefę Kibica Euro 2012 zorganizuje Firma Aviator Bis z Radomia. Jej oferta uzyskała maksymalną ilość punktów. Firma Aviator Bis jest również organizatorem strefy kibica dla 7 tysięcy osób i o powierzchni 5 tysięcy metrów kwadratowych w Radomiu przy al. Grzecznarowskiego.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  7 komentarzy do Strefa kibica na EURO2012 w Kozienicach? Wiedz, że coś się dzieje!

  1. Artur
   21 maja 2012 o godz. 18:46

   Wreszcie coś dobrego władza postanowiła zrobić dla mieszkańców. Bardzo się cieszę, że takowa strefa kibica powstanie. Niesie to ze sobą niezapomniane przeżycia.
   Gratuluję redakcji strony „Wirtualne Kozienice”, że jako jedyni udostępniają przydatne, obiektywne informacje.
   GDY CHCESZ UZYSKAĆ PRZYDATNYCH INFORMACJI O KOZIENICACH, UDERZAJ NA WIRTUALNEKOZIENICE.PL !

   Pozdrawiam

   • Piecyk
    22 maja 2012 o godz. 22:03

    Ja też popieram tą inicjatywe ale to troche Śmierdzi jakąś propagandą ten powyższy wpis , chciałem przypomnieć że wniosek o powstanie strefy kibica złożył z tego co wiem radny Zając więc jemu należą sie gratulacje jeżeli dojdzie to do skutku. chociaż popieram że na tej stronie rzeczywiście pokazuje sie ta wiadomość jako pierwsza . pozdrawiam 🙂

    • admin
     23 maja 2012 o godz. 00:43

     Jasne, w tekście jest wspomniane, kto postawił pomysł organizacji strefy kibica na sesji Rady Miejskiej. A co do pochwał w pierwszym komentarzu, to jest nam miło, nawet, jeżeli wydają się być trochę nadgorliwe 😉

  2. 25 maja 2012 o godz. 18:24

   Rozmowy o kozienickiej strefie omawiano juz w marcu, a radny tylko zadał w kwietniu pytanie. Wyolbrzymianie jego roli w „załatwieniu sprawy” jest nie na miejscu. Prawdziwą robotę wykonał KCRiS.

   • admin
    25 maja 2012 o godz. 23:16

    Pełna zgoda, co do roli KCRiS. Jeżeli zaś chodzi o „wyolbrzymianie roli” radnego, to odnosiliśmy się powyżej do komentarza Piecyka 🙂 Nie sądzimy, żebyśmy w naszych dwóch tekstach na ten temat wyolbrzymili czyjąś rolę. Radny zadał pytanie, wiceburmistrz odpowiedział, że będą prowadzone rozmowy. I tyle. Strefa będzie i to najważniejsze 🙂

  3. 25 maja 2012 o godz. 18:27

   Gratuluję autorom fajnej strony. Mam nadzieję, że będzie się rozwijać. Pozdrawiam. Pracuś z urzędu.

  4. Artur
   27 maja 2012 o godz. 09:58

   Oczywiście KCRiS, wszystko ok, ale z tego co wiem, to w ich planach było jedynie wspólne oglądanie meczu finałowego. No chyba, że coś przegapiłem 😛

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *