• Dzisiaj Elektrownia „Kozienice” zmieniła nazwę na Enea Wytwarzanie S.A.

  przez  • 25 maja 2012 • ELKO, Wydarzenia • 5 komentarzy

  Tę wiadomość podajemy jako pierwsi. Wygląda na to, że wcześniejsze zapowiedzi zmiany nazwy ELKO znalazły potwierdzenie w faktach. Z naszych informacji wynika, że dokładnie dzisiaj, 25 maja 2012 roku, Elektrownia „Kozienice” S.A. zmieniła nazwę na Enea Wytwarzanie S.A.

  Mimo, iż elektrownia nadal będzie stała w tym samym miejscu, nie da się ukryć, że kończy się pewna epoka. To przecież czterdzieści lat tradycji oraz kawał historii ziemi kozienickiej i w ogóle polskiej energetyki. W poniedziałek pracownicy Enea Wytwarzanie S.A. zaczną pisać jej nowy rozdział.

  Przypomnijmy, że zmiana nazwy ELKO wiąże się z ogłoszonym w kwietniu planem integracji segmentu wytwarzania grupy energetycznej Enea. W jej ramach Enea wniesie aportem do Enea Wytwarzanie S.A. akcje sześciu zależnych spółek wytwórczych, a w następnym etapie trzy z nich inkorporuje. Będą to m.in. takie podmioty, jak Elektrociepłownia Białystok, MEC Piła, PEC Oborniki, Dobitt i Windfarm Polska. W ten sposób w Świerżach Górnych powstanie grupa holdingowa skupiająca wszystkie spółki zajmujące się wytwarzaniem energii w grupie kapitałowej Enea. Cały proces integracji potrwa 10-12 miesięcy.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  5 komentarzy do Dzisiaj Elektrownia „Kozienice” zmieniła nazwę na Enea Wytwarzanie S.A.

  1. 25 maja 2012 o godz. 18:22

   no szkoda tej zmiany nazwy 🙁

  2. Marcin
   25 maja 2012 o godz. 21:26

   dla nas kozieniczan Elektrownia zawsze będzie jako „Elektrownia Kozienice”

  3. Grzegorz
   28 maja 2012 o godz. 20:11

   Dużo osób utożsamiało Elektrownię „Kozienice”, właśnie z Kozienicami – wiadomo dla czego. A teraz? Tylko w adresie..

  4. 26 czerwca 2012 o godz. 11:10

   KOZIENICE to Polska właśnie a Enea ??? Pozdrawiam Kozieniczan.
   Warszawianka

  5. Jan
   12 września 2017 o godz. 10:27

   ..a co na to zwycięstwo mieszkańcy okolicznych wiosek i miasteczek, gdzie spać nie można bo hałas i strach przed zanieczyszczeniami ogromny a wszyscy decydenci maja to w d…e.
   A może chociaż tym ludziom stację monitorowania hałasu i zanieczyszczeń postawić , żeby wiedzę w tym temacie mieli i mogli reagować . Nikt o nich nie pomyślał przy tych miliardowych inwestycjach?
   A może mają poświęcić swoje i swoich dzieci zdrowie i życie dla „idei” i innych ?

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *