• 8 czerwca rusza oficjalna strefa kibica UEFA EURO2012 w Kozienicach!

  przez  • 3 czerwca 2012 • Parkowa 5, Sport, Wydarzenia • 0 Komentarzy

  Na stronach Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu znajduje się już szczegółowy harmonogram funkcjonowania oficjalnej strefy kibica UEFA EURO2012 w Kozienicach. Strefa rusza oczywiście w dzień rozpoczęcia turnieju, czyli w piątek 8 czerwca. Obejrzymy w niej wszystkie 31 meczów mistrzostw.

  KCRiS opublikował specjalny plakat promocyjny, który już w weekend zaczął krążyć wśród kozieniczan na Facebooku:

  Kiedy jako pierwsze, kozienickie medium poinformowaliśmy w Wirtualnych Kozienicach o możliwej budowie strefy kibica, nie spodziewaliśmy się, że będziemy mieli do czynienia z przedsięwzięciem tej skali. Jak wynika z naszych informacji, w całym województwie mazowieckim zostaną zorganizowane tylko cztery, oficjalne strefy kibica UEFA EURO2012. Pierwsza i największa w kraju oczywiście w Warszawie, druga w Radomiu, trzecia w Płocku, a czwarta… właśnie w Kozienicach!

  Wiele samorządów narzeka, że organizacja tego typu strefy wiąże się z długimi i ciężkimi negocjacjami z UEFA. Dla przykładu, oficjalnej strefy kibica UEFA EURO2012 zabraknie prawdopodobnie w Kielcach. A u nas będzie i dlatego należy docenić kawał dobrej roboty wykonanej przez samorządowców oraz przede wszystkim głównego organizatora, czyli KCRiS. Wyłoniona w przetargu firma organizująca kozienicką strefę kibica jest również odpowiedzialna za jej większy odpowiednik w Radomiu, co zapewne znacznie ułatwiło całą logistykę związaną z uzyskaniem od UEFA wszelkich praw i pozwoleń na używanie znaków towarowych itp.

  Na stronach KCRiS znajduje się także wizualizacja oraz plan rozmieszczenia obiektów wewnątrz strefy. Przy krytej pływalni, gdzie obecnie trwają prace związane z budową strefy kibica, stanie telebim o powierzchni 16 metrów kwadratowych, trybuny dla 300 osób oraz ogródki piwne dla około tysiąca (!) kibiców. Oczywiście napijemy się w nich tylko piwa Carlsberg oraz Coca-Coli, czyli napojów oficjalnych sponsorów UEFA EURO2012. Zostanie również zorganizowany turniej piłkarski dla dzieci (jeden z warunków UEFA dla organizatorów oficjalnych stref kibica). Wśród innych atrakcji znajdą się m.in. karaoke, muzyka grana na żywo przez DJ’ów i zespoły coverowe oraz szereg konkursów z nagrodami. Tzw. program artystyczny nie został jeszcze do końca dopięty, wiec możemy spodziewać się dodatkowych niespodzianek.

  Dla Facebookowiczów – działa również oficjalny fanpage kozienickiej strefy kibica, gdzie pewnie będą pojawiały się szczegółowe informacje związane z jej funkcjonowaniem.

  Nie pozostaje nam więc nic innego, jak cierpliwie czekać do piątku!

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *