• Chcesz zagrać w kozienickiej produkcji filmowej? Twórcy „Agonii” poszukują aktorów. Zobacz reportaż

  przez  • 18 lipca 2012 • Filmy, Kultura, Multimedia, Wydarzenia • 2 komentarze

  W ciągu ostatnich kilku tygodni na łamach naszego serwisu trwał w najlepsze “sezon ogórkowy”. Urlopy i prace nad zapowiadanym reportażem na temat filmu „Agonia” zrobiły swoje, ale do standardowej aktywności wracamy akurat w momencie, kiedy materiał jest już zmontowany i możemy go Wam zaprezentować.

  Premiera „Agonii” zbliża się wielkimi krokami. Efekty swojej wielomiesięcznej pracy, twórcy tej kozienickiej, amatorskiej produkcji filmowej planują przedstawić jesienią tego roku. Sam proces powstawania filmu, jak i nakręcenie niektórych scen wymagało od aktorów nie lada poświęceń (jeśli nie wierzycie, to zobaczcie fragment reportażu zaczynający się od 5:56 min).

  Film nie jest jeszcze ukończony, a twórcy cały czas poszukują chętnych do zagrania w „Agonii” amatorów aktorstwa. Choćby z tego powodu warto obejrzeć reportaż. Reżyser Kamil Koprowski opowiada w nim bowiem m.in. o tym, jakie role i dla kogo czekają jeszcze na obsadzenie. Naszym zdaniem warto zainteresować się tą inicjatywą, bo jest to na pewno ciekawe doświadczenie i możliwość współpracy z naprawdę kreatywną i pozytywnie zakręconą grupą ludzi.

  Podoba nam się również podejście ekipy tworzącej „Agonię” do swojej pracy. Nie silą się na zapowiedzi nie wiadomo jak wielkiej i ambitnej produkcji. Świadomi swoich ograniczeń warsztatowych i sprzętowych sami nazywają film „czystą amatorszczyzną”, ale to się chwali. Nie ma co pompować balonika. Zawsze lepiej pozytywnie rozczarować się po pierwszym, publicznym pokazie, który miejmy nadzieję z powodzeniem odbędzie się gdzieś w Kozienicach. Wirtualne Kozienice objęły nad „Agonią” patronat medialny, dlatego polecamy śledzić nasz serwis. Kiedy tylko zdjęcia i proces postprodukcji zostaną zakończone, poinformujemy Was o możliwym terminie i miejscu oficjalnej premiery filmu.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  2 komentarzy do Chcesz zagrać w kozienickiej produkcji filmowej? Twórcy „Agonii” poszukują aktorów. Zobacz reportaż

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *