• Wiemy, kto będzie gwiazdą Dożynek Wojewódzkich w Kozienicach! Na pewno nie Jarzębina

  przez  • 20 lipca 2012 • Kultura, Na luzie, Wydarzenia • 2 komentarze

  Wiemy, kto zagra jako gwiazda wieczoru podczas tegorocznych Dożynek Województwa Mazowieckiego, które odbędą się w niedzielę 26 sierpnia na stadionie miejskim w Kozienicach. Jakiś czas temu napisaliśmy pół-żartem na Facebooku, że będzie to znakomita okazja do zaprezentowania kozienickiej publiczności fenomenu w postaci zespołu Jarzębina. Oczami wyobraźni widzieliśmy już nawet obiekt przy ul. Sportowej, który odlatuje w rytm “Koko Euro Spoko”.

  Niestety, panie z Kocudzy ugrzęzły w sporach o prawa autorskie do owego piłkarskiego hitu i nie w głowach im obecnie koncertowanie. A szkoda! Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo jak wynika z naszych informacji, w Kozienicach zagra, a raczej należałoby napisać, że zagra, zaśpiewa i zatańczy zespół o dużo dłuższej historii i dużo większej renomie oraz przede wszystkim składzie osobowym.

  Giganci, legenda i prawdziwa Liga Mistrzów. Mało kto na polskiej scenie może się z nimi równać (chyba tylko Maryla Rodowicz). Proszę Państwa, 26 sierpnia wystąpi przed Wami… Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca “Mazowsze”!

  No, to w tym roku dożynki odbędą się z prawdziwym przytupem. A nawet z przukucem, przyklaskiem i obrotem w jednym. Żeby nie było – uważamy, że jest to świetny wybór gwiazdy na tego typu święto. Obawialiśmy się, że może się skończyć na jakiejś sezonowej gwiazdce, która pasowałaby tam jak pięść do nosa. Na szczęście nasze obawy okazały się być bezpodstawne. Ale Jarzębiny trochę żal!

  AKTUALIZACJA: Jeden z naszych Czytelników zwrócił uwagę, że strona internetowa zespołu Sumptuastic również anonsuje na ten dzień koncert grupy na stadionie w Kozienicach w godzinach wieczornych (o czym nie wiedzieliśmy – dziękujemy za cynk!). Bardzo lubimy ten zespół, ale czy Sumptuastic zasługuje na miano gwiazdy wieczoru Dożynek Wojewódzkich? Naszym zdaniem to bardzo potrzebny powiew świeżości i jesteśmy ciekawi, czy przypadnie kozieniczanom do gustu.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  2 komentarzy do Wiemy, kto będzie gwiazdą Dożynek Wojewódzkich w Kozienicach! Na pewno nie Jarzębina

  1. czytelnik
   20 lipca 2012 o godz. 09:38

   …a gwiazdą wieczoru będzie zespół SUMPTUASTIC!

  2. gomez
   21 lipca 2012 o godz. 15:11

   myślałem że Mazowsze już zbankrutowało, ale dobrze że nadal występują

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *