• Pijany kierujący bez prawa jazdy próbował przekupić policjantów kwotą… 500 norweskich koron. Zajmie się nim prokurator

  przez  • 2 stycznia 2013 • Wydarzenia • 1 Komentarz

  Sylwester i Nowy Rok już za nami, ale nie dla wszystkich 2013 zaczął się tak szczęśliwie, jak by sobie tego życzyli. Kolejne (nie)ciekawe doniesienia płyną do nas bowiem z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.

  Dzisiejszej nocy, tuż po godz. 3:00 policjanci z komisariatu w Gniewoszowie próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę opla. Ten ani myślał reagować na wezwania funkcjonariuszy, a zamiast tego rzucił się do ucieczki. Cała zabawa nie trwała jednak zbyt długo. Po krótkim pościgu uciekinier znalazł się w rękach policji. Okazał się nim być 31-letni mieszkaniec gminy Pionki. Mężczyzna nie dość, że był pod znacznym wpływem alkoholu (alkomat wskazał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu!), to jeszcze nie posiadał prawa jazdy. Ale to nie wszystko. Jakby tego było mało, w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych usiłował wręczyć policjantom… 500 norweskich koron. Ta maskarada nie skończy się dla niego raczej zbyt wesoło. – Teraz mężczyzna „dochodzi do siebie” w policyjnym areszcie, a później czeka go spotkanie z prokuratorem – mówi oficer prasowy kozienickiej policji Patrycja Zaborowska.

  Przypomnijmy, że przestępstwo kierowania pojazdem po pijanemu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat dwóch, a wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi w zamian za odstąpienie od czynności służbowych skutkuje maksymalnie 10-letnią odsiadką.

  No i jeszcze te norweskie korony… Mistrzu Kierownicy, na przyszłość – w Polsce póki co cały czas obowiązują złotówki! Nie mieszajmy dwóch różnych systemów walutowych, nie bądźmy Pewexami!

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  1 komentarz do Pijany kierujący bez prawa jazdy próbował przekupić policjantów kwotą… 500 norweskich koron. Zajmie się nim prokurator

  1. Artur
   7 stycznia 2013 o godz. 20:58

   W końcówce bareizmem zawiało ;P

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *