• Zgubiłeś lub chcesz adoptować psa? Odwiedź kozienickie przytulisko!

  przez  • 4 lutego 2013 • Wydarzenia • 2 komentarze

  Mimo, iż w ostatnich dniach mrozy nieco odpuściły, cały czas trwa zima, która szczególnie daje się we znaki bezdomnym zwierzętom. Niektóre z nich nigdy nie miały swojego domu i opiekuna, inne zostały porzucone, a jeszcze inne po prostu się zgubiły i ich zrozpaczeni właściciele być może właśnie w tym momencie bezskutecznie starają się je odnaleźć. Czy wiecie, że w Kozienicach istnieje przychodnia weterynaryjna oraz przytulisko, w którym możecie odnaleźć swoje zagubione zwierzaki lub zaadoptować bezdomnego psa?

  W ostatnim czasie z  różnych stron dochodziły do nas głosy, aby poinformować o istnieniu takiego miejsca, bo nie wszyscy o nim słyszeli, a pracujący tam weterynarze wykonują kawał dobrej roboty i naprawdę warto zwrócić uwagę na tę placówkę. Mowa o Miejscu Tymczasowego Przetrzymywania Bezdomnych Zwierząt przy ul. Przemysłowej 15.

  To właśnie tam trafiają wszystkie psy znalezione na terenie Kozienic. Placówką zarządza rzecz jasna Kozienicka Gospodarka Komunalna, a utrzymanie przytuliska kosztuje gminę niemałe pieniądze (w ramach walki z bezdomnością zwierząt Gmina Kozienice zapewnia też swoim mieszkańcom dofinansowanie 80 proc. kosztów sterylizacji i kastracji). W tym roku opiekę nad zwierzętami sprawują weterynarze z przychodni weterynaryjnej „4 łapy” przy ul. Sienkiewicza 6. Jeżeli zamierzacie zaadoptować psa, warto zasięgnąć ich opinii. – Najwięcej o psiakach wiemy my, no bo wiadomo – doglądamy je, leczymy i zbieramy o nich informacje. Każdy pies jest odrobaczany, szczepiony i sterylizowany bądź kastrowany. Następnie czeka na poprzedniego lub nowego właściciela. Jeżeli psy nie znajdą nowego domu, po miesiącu – dwóch wywożone są do schroniska – mówi lekarz weterynarii Maciej Majcher.

  Doszły nas słuchy, że właśnie zbliża się kolejny, duży transport psiaków z kozienickiego MTPZ do schroniska na drugim końcu Polski, w którym już teraz przebywa ponad 1,5 tys. zwierząt. Tam ich szansa na znalezienie nowego domu drastycznie maleje, dlatego zachęcamy do zainteresowania się podopiecznymi przytuliska!

  Każdy psiak to inna historia. Jest tam np. starszy owczarek niemiecki znaleziony w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia na ul. Warszawskiej w okolicach Zdziczowa. – Najprawdopodobniej został potrącony przez samochód – miał złamaną nogę. Jest już po operacji, ma złożoną kość udową i z dnia na dzień kuśtyka coraz żwawiej – mówi Justyna Jakubowska, weterynarz z „4 łap”.

  Jest też owczarek szkocki krótkowłosy znaleziony w okolicach krytej pływalni „Delfin”.

  Ostatnio zaś do schroniska trafił ok. 6-letni husky, który 30 stycznia bezpańsko spacerował ul. Parkową.

  Zdjęcia wszystkich psiaków znajdujących się w przytulisku możecie zobaczyć na stronie internetowej przychodni weterynaryjnej „4 łapy”, pod specjalną zakładką „Znalezione/Zaginione”. –  Cały czas trafiają do nas nowi podopieczni. Na bieżąco zamieszczamy ich zdjęcia na stronie. Z obecnych psiaków, głównie dzięki informacjom w internecie, wiele z nich znalazło swoich nowych właścicieli – mówi Maciej Majcher. Więcej informacji na ich temat uzyskacie pod nr. tel. 787-203-160. Psiaki można również zobaczyć w przytulisku na terenie KGK, po wcześniejszym umówieniu się pod nr. tel. 614-24-03.

  Dajcie znać swoim znajomym, podzielcie się informacją na temat kozienickiego przytuliska! Dajmy szansę tym biednym zwierzakom. Być może zanim opuszczą Kozienice, chociaż część z nich znajdzie tutaj swój nowy dom?

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  2 komentarzy do Zgubiłeś lub chcesz adoptować psa? Odwiedź kozienickie przytulisko!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *