• Hit: Baris Aykut Kavci zawodnikiem MKS Kozienice! Kit: zima nadal wstrzymuje start rozgrywek

  przez  • 3 kwietnia 2013 • Na luzie, Sport, Wydarzenia • 0 Komentarzy

  Na okolicznych boiskach piłkarskich w najlepsze trwa zima. Mimo, że mamy już początek kwietnia i od trzech tygodni zawodnicy Energii oraz MKS-u Kozienice powinni rozgrywać swoje mecze ligowe w rundzie wiosennej, to słowo „wiosna” do panującej za oknem aury pasuje tak, jak pięść do nosa. Zarówno Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, jak i Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej właśnie zgodnie zadecydowały o odwołaniu kolejnej serii spotkań. Chyba nawet najzagorzalsi kibice pogubili się już w rachubach, ile kolejek będą mieli do odrobienia nasi futboliści. Wydawcy papierowych skarbów kibica muszą sobie dzisiaj pluć w brodę. Jeżeli śnieg i mróz potrzymają jeszcze ze dwa tygodnie, to jest szansa, że zamiast drugiej Irlandii będziemy mieli drugą Anglię, a w maju całą serię meczów rozgrywanych w systemie środa-sobota.

  Mówiąc poważnie, póki co wiadomo tyle, że Mazowiecki Związek Piłki Nożnej odwołał najbliższą kolejkę IV ligi piłkarskiej i ustalił nowe daty zaległych spotkań. Przesunięte również zostały mecze barażowe wicemistrzów klas okręgowych o awans do czwartej ligi. Najświeższy rozkład jazdy znajduje się na stronie MZPN-u. Ze względu na fatalną aurę i zły stan boisk, również Wydział Rozgrywek i Ewidencji Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o odwołaniu spotkań we wszystkich niższych ligach w terminach: 6-7 kwietnia, 10 kwietnia oraz 13-14 kwietnia. Jednocześnie ROZPN poinformował, że okienko transferowe zostało wydłużone do momentu inauguracyjnej kolejki w danej lidze. Czyli… jest jeszcze sporo czasu na przeprowadzanie potencjalnych transferów.

  Z transferowym hitem wiosny (zimy?) nie czekali „żółto-zieloni”. Jak dowiedziały się Wirtualne Kozienice, Baris Aykut Kavci, 31-letni były zawodnik m.in. Unii Tarnów oraz Plonu Garbatka-Letnisko, szerzej znany jako właściciel najlepszego kebaba w mieście, od rundy wiosennej będzie reprezentował barwy MKS-u Kozienice. Tak kończy się najdłuższa saga transferowa w historii Kozienic, porównywalna chyba tylko z przejściem Roberta Lewandowskiego do Bayernu Monachium. İyi şanslar, Aykut!

  My już się nie możemy doczekać inauguracji wiosny. Zimo, wyp…

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *