• Ile zarabiają samorządowcy z Kozienic? Znamy oświadczenia majątkowe burmistrza oraz radnych miejskich!

  przez  • 4 czerwca 2013 • Parkowa 5, Wydarzenia • 1 Komentarz

  Oszczędności na kontach, domy o sporej wartości, nowoczesne samochody – tak przedstawiają się majątki kozienickich samorządowców. Niektórzy czerpią dodatkowe dochody z tytułu wynajmu mieszkań lub otrzymania dopłat unijnych. Urząd Miejski w Kozienicach właśnie opublikował oświadczenia majątkowe za 2012 r. burmistrza oraz radnych miejskich.

  Największy majątek zgromadził rzecz jasna burmistrz Tomasz Śmietanka. Mimo, iż w gotówce na koncie zaoszczędził jedynie „marne” 20 tys. zł, to w jego przypadku znacznie większy majątek stanowią nieruchomości w postaci dwóch domów – jednego o powierzchni 80 metrów kw. i wartości 60 tys. zł oraz drugiego o powierzchni 400 metrów kw. i wartości prawie miliona zł. Burmistrz Śmietanka posiada również gospodarstwo rolne wyceniane na 350 tys. zł, a dodatkowe 7 tys. zł wpłynęło na jego konto w formie dopłaty unijnej. Z tytułu pełnienia funkcji burmistrza w 2012 r. zarobił 162 tys. zł brutto. Tomasz Śmietanka ma również zaciągnięty kredyt hipoteczny „młody rolnik” w wysokości 190 tys. zł., w ramach którego stan zadłużenia na koniec 2012 r. wynosił ok. 90 tys. zł. W garażu Tomasza Śmietanki stoją wiekowe już Renault Megane (rocznik 1997), a także Citroen C4 z 2010 r. oraz ciągnik Ursusa.

  Sporą kwotę 76 tys. zł oszczędności zgromadził na swoim koncie przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Prawda. Jego dom o powierzchni 450 metrów kw. warty jest 450 tys. zł, a w skład majątku wchodzi także m.in. nieruchomość w postaci sklepu o powierzchni 585 metrów kw. Mariusz Prawda jest jednak współwłaścicielem zaledwie 4/20 części tej nieruchomości, gdyż jak napisał w oświadczeniu pozostali współwłaściciele to osoby trzecie, które nie są mu znane, a które otrzymały resztę współwłasności na drodze licznych spadków i darowizn.

  Radny Andrzej Gogacz zaoszczędził 50 tys. zł. w gotówce, a ponadto posiada dom o powierzchni 206,4 metra kw. warty 265 tys. zł, mieszkanie o powierzchni 48,5 metra kw. oraz dodatkowo kilka działek. Radny Włodzimierz Kowalski posiada warte 100 tys. zł gospodarstwo rolne oraz kilka zaciągniętych kredytów obrotowych na działalność gospodarczą.

  Tytuł rekina oszczędności bezapelacyjnie powinien zostać przyznany radnej Renacie Wołos. Na swoim koncie zgromadziła ona rekordową sumę 265 tys. zł. Drugi w tej klasyfikacji jest radny Stanisław Kuźnar z 241 tys. zł na koncie. Z tytułu wynajmu mieszkania w Poznaniu radny Kuźnar zarobił zaś dodatkowo 20,100 zł. Na drugim biegunie sytuuje się radna Ewa Malec, która w ogóle nie wskazała zaoszczędzonych środków pieniężnych, ale za to jest właścicielem domu o powierzchni 110 metrów kw. i wartości 350 tys. zł oraz mieszkania o powierzchni 45 metrów kw. i wartości 420 tys. zł.

  Sporo w 2012 r. zarobił radny Marek Kuźmiński, który poza ponad 120 tys. zł dochodu z tytułu pracy w SPZ ZOZ Kozienice, dzięki indywidualnej praktyce lekarskiej wypracował także dochód na poziomie niemal 103 tys. zł. Najmłodszy z radnych Krzysztof Zając zaoszczędził zaś jedynie 1971 zł, a w całym 2012 r. zarobił 38,6 tys. zł.

  Oświadczenie majątkowe burmistrza Tomasza Śmietanki można znaleźć pod tym linkiem, natomiast oświadczenia majątkowe radnych miejskich znajdują się w tym miejscu.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  1 komentarz do Ile zarabiają samorządowcy z Kozienic? Znamy oświadczenia majątkowe burmistrza oraz radnych miejskich!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *