• Ksiądz Adam Boniecki z wizytą w Kozienicach!

  przez  • 12 czerwca 2013 • Kultura, Wydarzenia • 0 Komentarzy

  Jeżeli mieliście sprecyzowane plany związane z popołudniem i wczesnym wieczorem w najbliższy piątek 14 czerwca, to już teraz proponujemy je lekko zmodyfikować. Tego dnia o godz. 17:30 w bibliotece publicznej w Kozienicach będzie bowiem gościła postać, której nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba. A której z pewnością warto posłuchać.

  Od 1964 roku związany z Tygodnikiem Powszechnym. Na życzenie papieża Jana Pawła II przygotowywał polskie wydanie dziennika L’Osservatore Romano. Biskup włocławski Wiesław Mering wytknął mu popieranie Adama „Nergala” Darskiego i wypowiedzi sprzeczne z nauczaniem Kościoła. Natomiast zdaniem Wojciecha Cejrowskiego za zdjęcie i uścisk dłoni z Nergalem należy mu się ekskomunika. Od listopada 2011 roku z nakazem ograniczenia wystąpień publicznych. Zaprzestał wypowiedzi dla mediów, pozostał natomiast aktywny publicznie, m.in. uczestnicząc w licznych spotkaniach autorskich. Zwykł mawiać, że „pismo może być dobre, słuszne, ciekawe, ale też musi robić wszystko, żeby było czytane”. Postać nietuzinkowa. Legenda polskiego kościoła, ale i mediów. Przez jednych uwielbiany, przez innych – wręcz przeciwnie.

  Już w piątek będziemy mogli spotkać się z nim osobiście w Kozienicach. Panie i Panowie, przed Wami ks. Adam Boniecki!

  Podczas spotkania autorskiego poświęconego nowej książce „Dookoła świata” słynny duchowny opowie m.in. o lękach, jakie towarzyszą współczesnemu człowiekowi, a także o… znanych osobiście papieżach. Nawet jeżeli ktoś z Was jest osobą niewierzącą, to i tak warto wybrać się do biblioteki i posłuchać, co ma do powiedzenia jedna z najbardziej otwartych głów w polskim kościele. Powiemy tak – kto nie „załapał się” na bezpośredni kontakt z ks. Józefem Tischnerem, ten ma znakomitą okazję, aby nadrobić tę zaległość z bezpośrednim kontynuatorem jego linii.

  Osobne zdanie komentarza należy się bibliotece publicznej, która ostatnimi czasy trzyma naprawdę wysoki poziom i coraz częściej zaskakuje kolejnymi wizytami ciekawych gości. Niemniej jednak ks. Adam Boniecki kasuje chyba wszystkich poprzednich razem wziętych. Brawo! Przypomnijmy – spotkanie z ks. Adamem Bonieckim odbędzie się w najbliższy piątek 14 czerwca o godz. 17:30 w Bibliotece Publicznej przy ul. Kochanowskiego w Kozienicach.

  „Kiedyś na nartach złamałem nogę i przyszedłem do Wojtyły z nogą w gipsie, o kulach. Popatrzył i powiada: To jest tak, kiedy ktoś najpierw jeździ, a potem się uczy” – ks. Adam Boniecki.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *