• Wakacyjny, koncertowy rozkład jazdy w Kozienicach. Zobacz szczegóły!

  przez  • 16 czerwca 2013 • Kultura, Multimedia, Wydarzenia • 11 komentarzy

  Tegoroczny, muzyczny sezon imprezowy w Kozienicach zainaugurowany został w ubiegłym tygodniu koncertem zespołu Big Cyc. To jednak dopiero początek całej serii wakacyjnych koncertów w naszym mieście. Lato 2013 r. pod tym względem zapowiada się dosyć ciekawie. Mimo tego, że organizatorzy nie zaskoczą w te wakacje tak niespodziewanym uderzeniem, jak zeszłoroczna wizyta w amfiteatrze grupy T.Love, to jednak parę ciekawych akcentów się znajdzie. Przekopaliśmy ładny kawałek internetu, trochę popytaliśmy i w efekcie możemy Wam przedstawić koncertowy rozkład jazdy na rozpoczynający się właśnie sezon wakacyjny.

  Najbliższym terminem, który warto zapamiętać i zarezerwować sobie w kalendarzu jest 29 czerwca. Wówczas w kozienickim amfiteatrze odbędzie się kolejny półfinał Miss Polski i Finał Miss Polski Nastolatek 2013. Impreza ta będzie również transmitowana na żywo w kanale TV4. Jeżeli wcześniej nie stanie się nic niespodziewanego, to pewnie znowu nasze miasto zaszczyci swoją obecnością nieśmiertelny Krzysztof Ibisz. Nas jednak interesuje to, na co warto będzie rzucić okiem w przerwach pomiędzy kolejnymi prezentacjami kandydatek na miss. I tutaj mamy do odhaczenia pierwszą, ciekawą propozycję muzyczną. Dubstepu na dużej scenie w Kozienicach jeszcze nie słyszeliśmy, a połączenia dubstepu z folkiem – tym bardziej. Teraz będzie ku temu okazja, gdyż jednym z wykonawców podczas owego wieczoru będzie kapela Future Folk. Aby przekonać się w czym rzecz, najlepiej po prostu ich posłuchać. Nie jest to ani Golec uOrkiestra, ani Brathanki, ani nawet Zakopower. Zespół tworzą pochodzący z Zakopanego Stanisław Karpiel-Bułecka (tak, z tych Karpieli-Bułecków – jest to bratanek bardziej znanego Sebastiana), utalentowany DJ i producent muzyczny Matt Kowalsky oraz Szymon Chyc-Magdzin. Kapela łączy tradycyjne, folkowe melodie z elektroniką, w efekcie czego otrzymujemy prawdziwe, „góralskie ADHD”. Sami zobaczcie i posłuchajcie:

  Poza Future Folk podczas wyborów Miss Polski Nastolatek (czyli w niedzielę 30 czerwca) na kozienickiej scenie wystąpi także Honorata „Honey” Skarbek, jedna z nowych twarzy polskiego popu. Pojawią się także Asia Ash, Megitza, a także Piotr Szumlas i Jakub Zaborski.

  Warto odnotować, że w tym roku na następny koncert nie będziemy musieli czekać aż do końca sierpnia. Dziurę w środku wakacji wypełni bowiem Piknik Radia Dla Ciebie, który odbędzie się 27 lipca. Zagra podczas niego nieco zapomniana Ewelina Flinta. Następnie czeka nas trochę klasyki polskiego rocka – 31 sierpnia jako gwiazda Festiwalu im. Bogusława Klimczuka wystąpi Lady Pank. Natomiast tydzień później odbędzie się tradycyjne już Pożegnanie Lata z Radiem połączone z Dniem Energetyka. Tutaj koncertowy line-up nie jest jeszcze do końca znany, ale chodzą słuchy, że w amfiteatrze pojawi się Maryla Rodowicz, Małgorzata Ostrowska, Formacja Nieżywych Schabuff oraz De Mono. W ramach tego wydarzenia całkiem niedawno była ponoć opcja ściągnięcia do Kozienic wspomnianej kapeli Zakopower, ale w czerwcu to oni raczej mają już wszystkie terminy do końca roku zabukowane.

  Będzie zatem sporo rockowej klasyki, nieco odgrzewanych kotletów, trochę tzw. sztampy i kilka nowości. Słabo? Nie – raczej kozienicki standard. Nie ma na co narzekać, chociaż na pewno mogło być lepiej. Tak jak lata temu (Republika! Myslovitz!), czy jak w ubiegłym roku (T.Love!). Tradycyjnie więc zapytamy… a kiedy Hey? A Kult? A może Wy macie jakieś propozycje?

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  11 komentarzy do Wakacyjny, koncertowy rozkład jazdy w Kozienicach. Zobacz szczegóły!

  1. maniek
   17 czerwca 2013 o godz. 08:51

   Sz. redakcjo, a co z kabaretonem w naszym mieście, czyżby w tym roku gościła sama muzyka? 😉

   • eM
    26 czerwca 2013 o godz. 21:59

    30 sierpnia nowaki, 7 września kabaret skeczów męczących

  2. admin
   17 czerwca 2013 o godz. 17:46

   O kabaretach nie mamy jeszcze wystarczająco dużo informacji, w odpowiednim czasie nadrobimy 😉 Póki co słyszeliśmy co nieco o kabarecie Nowaki, ale na razie tyle 😉

  3. Artur
   17 czerwca 2013 o godz. 18:39

   Niech w końcu sprowadzą Braci Figo Fagot!

  4. ł
   17 czerwca 2013 o godz. 20:14

   a Lady Pank i Maryla wraz z FNŻ i De mono to źle?

  5. maniek
   18 czerwca 2013 o godz. 10:41

   ł: Lady Pank może być, bo z tego co wiem oni nie grali jeszcze (pomijam Panasewicza solo), Marylka i FNS drugi raz będą a De Mono 3 raz z tego co dobrze pamiętam.

   • A
    23 czerwca 2013 o godz. 23:19

    LP grali w Kozienicach w domu kultury 15.09.1985.

  6. Mariusz
   18 czerwca 2013 o godz. 18:04

   Szkoda, że nie będzie Braci Figo Fagot. A podobno na fb dużo osób się podpisało pod tym pomysłem 🙂

  7. Wioleta
   19 czerwca 2013 o godz. 10:20

   @maniek
   Lady Pank swój pierwszy koncert w Koz zagrali dokładnie 15-09-1985, czyli powrót po 28 latach. 🙂

  8. karol
   21 sierpnia 2013 o godz. 23:34

   A MALO kto wie ze żona Pankiewicza pochodzi z Kozienic 😉
   Mieszkają w blokach obok szpitala; tzn tesciowie panasewicza 😀

   • karol
    21 sierpnia 2013 o godz. 23:35

    PANASEWICZA*

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *