• Świetne warunki i doskonałe oceny maratonu Merida Mazovia MTB w Kozienicach

  przez  • 17 czerwca 2013 • Filmy, Multimedia, Sport, Wydarzenia • 0 Komentarzy

  Ponad 1000 rowerzystów wystartowało w drugim maratonie z cyklu Merida Mazovia MTB w Kozienicach, największej imprezie kolarskiej dla amatorów w Polsce.

  W Kozienicach zawodnicy rywalizowali na VI etapie letniego cyklu kolarskiego organizowanego przez Cezarego Zamanę. Uczestnicy maratonu zgodnie poskreślali doskonałe warunki do jazdy panujące w Puszczy Kozienickiej oraz starannie przygotowane trasy kozienickiego odcinka wyścigu. – Wyścig w Kozienicach był naprawdę dynamiczny i szybki. Jechaliśmy po szerokich duktach, ale też na dłuższych dystansach trzeba było przeprawić się przez potoki, co było ekscytujące. Cieszę się, że wreszcie dopisała nam słoneczna pogoda. Dzięki temu nie tylko przyjemnie się jechało, ale też po przejeździe można było miło i rodzinnie spędzić czas – mówił po maratonie Cezary Zamana.

  Po kozienickich trasach zawodnicy ścigali się na czterech dystansach. Najdłuższy z nich, 100 kilometrowy dystans Giga był niewątpliwie ogromnym, kolarskim wyzwaniem. Odcinek ten najszybciej pokonał Paweł Baranek z grupy MBike Retro Team. Wśród kobiet najlepsza była Dorota Czamara (Optima Bike Team). Klasyfikację Powiatu Kozienickiego na dystansie Mega zdominowali zawodnicy grupy Specbike Racing Team. Pierwszy na metę dojechał pochodzący ze Stanisławic Michał Kutyła. Na pudle znaleźli się także Rafał Grabowski oraz Wojciech Kutyła – obaj z tej samej drużyny. – Trasa wyścigu była szybka, a przy okazji bardzo malownicza. Rozciągnięty peleton na kozienickim stadionie wyglądał niezwykle efektownie. Trzeba przyznać, że pod tym względem Kozienice są wyjątkowe – mówi Wirtualnym Kozienicom Michał Kutyła.

  W „wiosce zawodów” na uczestników maratonu i ich rodziny tradycyjnie czekało mnóstwo atrakcji. Oprócz odpowiedniego zaplecza, obejmującego stoiska z odzieżą i sprzętem, serwisem rowerowym oraz myjnią, zawodnicy otrzymali także regeneracyjne posiłki, a także owoce i napoje chłodzące. Najmłodsi mieli okazję pościgać się w mini-wyścigu, doskonalić jazdę na rowerkach biegowych Puky Race oraz pobawić się na placu zabaw. Z kolei Fundacja DKMS wraz z Mazovia MTB i Cezarym Zamaną zachęcała obecnych na maratonie w Kozienicach do rejestracji w bazie dawców szpiku kostnego.

  Wygląda na to, że zawody z serii Merida Mazovia MTB zagościły w Kozienicach na dobre i zostaną u nas na dłużej. W dorocznym głosowaniu organizowanym przez Cezarego Zamanę, pod koniec ubiegłego sezonu zawodnicy biorący udział w maratonach ocenili kozienickie trasy jako najatrakcyjniejsze w całym cyklu.

  Klasyfikację Powiatu Kozienickiego na dystansie Mega zdominowali zawodnicy grupy Specbike Racing Team. Zwyciężył Michał Kutyła (z prawej), źródło: mazoviamtb.pl.

  W sieci dostępnych jest już kilka filmów z tras kozienickiego etapu. Poniżej można obejrzeć 10 sektor na trasie liczącego 32 km dystansu Fit:

  Zdjęcia dostarczył m.in. Arkadiusz Molenda, tel. 500-657-979.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *