• Wspierani przez Gminę Kozienice niepełnosprawni kajakarze z medalami Mistrzostw Europy w Portugalii! 11 lipca zawitają do Kozienic

  przez  • 21 czerwca 2013 • Parkowa 5, Sport, Wydarzenia • 0 Komentarzy

  Wspierana przez Gminę Kozienice reprezentacja polskich kajakarzy z niepełnosprawnością ruchową wywalczyła dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe medale na Mistrzostwach Europy w Portugalii. W klasyfikacji generalnej Polacy zajęli drugie miejsce, a lepsza okazała się jedynie ekipa Wielkiej Brytanii.

  Podwójnym mistrzem Europy w konkurencjach K1 200 m (kajaki) i V1 200 m (kanadyjka ze stabilizatorem) został Jakub Tokarz z klubu START Wrocław. Srebro w konkurencji K1 wywalczył Tomasz Moździerski z OTK Opole. Na najniższym stopniu podium stanęli także debiutująca w konkurencji V1 200 m Paulina Rutkowska z IKS AWF Warszawa oraz Mirosław Rosiński ze START-u Zielona Góra, który był trzeci wśród kanadyjkarzy.

  Dzięki wsparciu kozienickiego samorządu sportowcy obecni na Mistrzostwach Europy ubrani byli w koszulki z godłem Polski obok którego widniał także herb naszej gminy. Oprócz reprezentowania barw narodowych parakajakarze promowali bowiem przy okazji zaplanowaną na lipiec wyprawę kajakową „W poszukiwaniu MOCY”. Na jej drugi etap składa się spływ kajakowy Wisłą z Kozienic do Warszawy. Organizowana przez Fundację Promocji Rekreacji „KIM” wyprawa została objęta honorowym patronatem przez burmistrza Gminy Kozienice. Sportowcy z niepełnosprawnością ruchową, a także doświadczeni kajakarze wraz z osobami niepełnosprawnymi bez specjalnych umiejętności kajakowych popłyną w siedmiu dwuosobowych kajakach Wisłą z Kozienic do Warszawy. Wyprawa ma charakter survivalowy, a jej ważnym elementem będzie także coaching, czyli nowoczesna metoda wspierania rozwoju osobistego. Kajakarze wypłyną z Kozienic 12 lipca.

  Artur Michalski odebrał reprezentacyjne koszulki z rąk wiceburmistrz Małgorzaty Bebelskiej.

  – Nasza współpraca z Gminą Kozienice układa się bardzo dobrze i liczymy, że również za rok zawitamy do Kozienic. Jesteście miastem pełnym mocy! Już dzisiaj zapraszam osoby niepełnosprawne z Kozienic i okolic do wzięcia udziału w kolejnej edycji wyprawy – mówi Artur Michalski, szef całego projektu.

  W sierpniu nasi reprezentanci wystąpią na Mistrzostwach Świata w Duisburgu. Trzymamy kciuki!

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *