• Lady Pank wraca do Kozienic po 28 latach! Zobacz ostateczny, koncertowy rozkład jazdy na Festiwal im. Bogusława Klimczuka oraz „Dzień Energetyka”!

  przez  • 25 sierpnia 2013 • ELKO, Filmy, Kultura, Multimedia, Wydarzenia • 4 komentarze

  Najbliższe tygodnie w Kozienicach upłyną pod znakiem dobrego humoru oraz klasyki polskiego rocka. Zarówno podczas XI już edycji Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka, jak również w ramach kolejnego festynu z okazji „Dnia Energetyka” w kozienickim amfiteatrze ponownie pojawią się pierwszoligowe kabarety oraz tuzy polskiej sceny muzycznej. Żeby przez przypadek nie przegapić lub nie pomylić któregoś z koncertów (i np. w oczekiwaniu na Janusza Panasewicza z Lady Pank nie natknąć się przez pomyłkę na nucącego „Statki na niebie” Andrzeja Krzywego z De Mono) przypomnijmy krótko imprezowy rozkład jazdy na najbliższe dwa weekendy.

  Cała zabawa rozpocznie się już w najbliższy piątek 30 sierpnia. To właśnie wtedy odbędzie się koncert finałowy XI Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka, zakończony występem gwiazdy wieczoru, czyli Kabaretu Nowaki. Jedni uważają ich za taką sobie podróbkę Kabaretu Hrabi (podpowiedź dla organizatorów festiwalu: warto zaprosić Hrabich za rok!), ale naszym zdaniem mają swój styl i mówiąc po naszemu – dają radę. Kabaret wywodzi się ze środowiska tzw. „Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego”, co samo w sobie stanowi wystarczającą rekomendację. Adrianna Borek, właścicielka najpiękniejszych nóg polskiego kabaretu, wraz z kolegami Tomaszem Marciniakiem oraz Kamilem Pirógiem powinna wyjść na scenę w okolicach godz. 21:00.

  Dzień później (sobota, 31 sierpnia) odbędzie się koncert galowy festiwalu. W jego finale w kozienickim amfiteatrze swój koncert zagra zespół Lady Pank. Tej ekipy nikomu nie trzeba przedstawiać. Panas i spółka mają na swoim koncie tyle hitowych kompozycji, że każdy fan polskiego rocka powinien być zadowolony. Co ciekawe, występ LP w Kozienicach będzie prawdziwym powrotem po latach. Jak przypomniała jedna z czytelniczek Wirtualnych Kozienic, zespół w pełnym składzie już raz grał w naszym mieście, a było to 15 września 1985 r., czyli niemal dokładnie 28 lat temu! Kawał czasu! Może powinniśmy ich na tę okoliczność jakoś specjalnie przywitać?

  Z kolei w sobotę 7 września na terenie ośrodka KCRiS, we współpracy z Polskim Radiem jak co roku zorganizowany zostanie festyn z okazji „Dnia Energetyka”, połączony z pożegnaniem lata. Z tego, co wiemy, koncertowy line-up tej imprezy wypełnią w głównej mierze zespoły wchodzące w skład gwiazd trasy „Lata z Radiem”. Dlatego też w Kozienicach wystąpi m.in. szykująca się do wydania nowego albumu Formacja Nieżywych Schabuff (promujące ją numery są bardzo obiecujące!) oraz De Mono z Andrzejem Krzywym na czele.

  Przeglądając listę gwiazd „LZR” mamy wrażenie, że mogliśmy trafić dużo gorzej, ale także trochę lepiej (Myslovitz!). Nie ma jednak co narzekać. De Mono, kapela, która najlepsze lata ma już zdecydowanie za sobą, akurat na tego typu plenerową imprezę wydaje się być w miarę optymalnym wyborem. Również w jej dorobku nie brakuje prawdziwych hymnów lat ’90, które miło będzie usłyszeć na żywo.

  Poza De Mono i FNS w kozienickim amfiteatrze wystąpi także Honorata „Honey” Skarbek, jedna z nowych twarzy polskiego popu. Jeżeli zaś chodzi o kabaret, to w „Dzień Energetyka” publiczność spróbuje rozbawić ekipa lubelskiego Smile’a.

  Podsumowując:

  Piątek, 30 sierpnia: Kabaret Nowaki
  Sobota, 31 sierpnia: Lady Pank
  Sobota, 7 września: Kabaret Smile, Honorata „Honey” Skarbek, Formacja Nieżywych Schabuff, De Mono.

  Dobrej zabawy!

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  4 komentarzy do Lady Pank wraca do Kozienic po 28 latach! Zobacz ostateczny, koncertowy rozkład jazdy na Festiwal im. Bogusława Klimczuka oraz „Dzień Energetyka”!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *