• Uwaga! Zmiana kabaretu na Festiwalu im. Bogusława Klimczuka! Nie będzie Nowaków, będzie Ciach!

  przez  • 28 sierpnia 2013 • Filmy, Kultura, Multimedia, Wydarzenia • 3 komentarze

  Na dwa dni przed rozpoczęciem XI edycji Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka, organizatorzy dokonali ważnej zmiany w programie tej imprezy. W poprzednim artykule na temat koncertowego rozkładu jazdy na najbliższe dwa weekendy informowaliśmy, że w piątek 30 sierpnia w kozienickim amfiteatrze wystąpi Kabaret Nowaki. Jak się jednak okazuje, gwiazdą wieczoru będzie… Kabaret Ciach!

  Skąd ta nagła zmiana? Otóż ekipa Nowaków otrzymała propozycję występu na sobotniej Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej w Kielcach, która będzie transmitowana na żywo w TVP2. Wiąże się to oczywiście z koniecznością zagrania prób, dlatego ekipa Kabaretu Nowaki poprosiła o możliwość odwołania występu w Kozienicach. – Członkowie kabaretu zapewnili nas jednak, że bardzo chętnie wystąpią w naszym mieście za rok – mówi Wirtualnym Kozienicom Jarosław Traczyk z Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego.

  Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. W kabaretowej rodzinie wszyscy doskonale się znają i chętnie służą pomocą, dlatego wystarczyło kilka telefonów i w trybie awaryjnym do Kozienic udało się ściągnąć Kabaret Ciach. I w sumie z tej nieoczekiwanej zmiany możemy być bardzo zadowoleni, bo Ciach to bardzo mocna i uznana na rynku kabaretowym firma, założona jeszcze w 1994 r. przez Janusza Rewersa, czyli słynnego Franka Dealey’a z improwizowanego serialu „Spadkobiercy”. Ciekawe, czy w kozienickim amfiteatrze również wystąpi z kultowym, nieodpakowanym cygarem w ustach?

  Kabaret Ciach to również Leszek Jenek, niegdyś członek nieistniejącego już Kabaretu Potem, prawdziwy stary wyga scen kabaretowych, a także Małgorzata Czyżycka i Tomasz Kowalski. Wszyscy oni, podobnie jak Kabaret Nowaki związani są ze środowiskiem tzw. „Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego”, a zatem o wysoki poziom i sporą dawkę inteligentnego humoru możemy być spokojni. Ciekawym faktem w historii kabaretu jest chociażby otrzymane w 1997 r. wyróżnienie „za tajemniczość” na Festiwalu Piosenki Debilnej we Wrocławiu. Festiwalu, na którym zresztą kabaret w ogóle nie wystąpił.

  Podsumowując – pamiętajcie, żeby zawiadomić wszystkich zainteresowanych znajomych: nie będzie meczu, będzie chór! nie będzie Nowaków, będzie Ciach!

  A jeżeli ktoś jednak bardzo chciałby zobaczyć Nowaki w akcji, to jeszcze w ten weekend pojawią się w okolicy Kozienic – w niedzielę 1 września wystąpią bowiem na rynku lub w ośrodku sportu i rekreacji w Jedlińsku.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  3 komentarzy do Uwaga! Zmiana kabaretu na Festiwalu im. Bogusława Klimczuka! Nie będzie Nowaków, będzie Ciach!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *