• Uwaga! Zmiana kabaretu na Festiwalu im. Bogusława Klimczuka! Nie będzie Nowaków, będzie Ciach!

  przez  • 28 sierpnia 2013 • Filmy, Kultura, Multimedia, Wydarzenia • 3 komentarze

  Na dwa dni przed rozpoczęciem XI edycji Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka, organizatorzy dokonali ważnej zmiany w programie tej imprezy. W poprzednim artykule na temat koncertowego rozkładu jazdy na najbliższe dwa weekendy informowaliśmy, że w piątek 30 sierpnia w kozienickim amfiteatrze wystąpi Kabaret Nowaki. Jak się jednak okazuje, gwiazdą wieczoru będzie… Kabaret Ciach!

  Skąd ta nagła zmiana? Otóż ekipa Nowaków otrzymała propozycję występu na sobotniej Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej w Kielcach, która będzie transmitowana na żywo w TVP2. Wiąże się to oczywiście z koniecznością zagrania prób, dlatego ekipa Kabaretu Nowaki poprosiła o możliwość odwołania występu w Kozienicach. – Członkowie kabaretu zapewnili nas jednak, że bardzo chętnie wystąpią w naszym mieście za rok – mówi Wirtualnym Kozienicom Jarosław Traczyk z Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego.

  Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. W kabaretowej rodzinie wszyscy doskonale się znają i chętnie służą pomocą, dlatego wystarczyło kilka telefonów i w trybie awaryjnym do Kozienic udało się ściągnąć Kabaret Ciach. I w sumie z tej nieoczekiwanej zmiany możemy być bardzo zadowoleni, bo Ciach to bardzo mocna i uznana na rynku kabaretowym firma, założona jeszcze w 1994 r. przez Janusza Rewersa, czyli słynnego Franka Dealey’a z improwizowanego serialu „Spadkobiercy”. Ciekawe, czy w kozienickim amfiteatrze również wystąpi z kultowym, nieodpakowanym cygarem w ustach?

  Kabaret Ciach to również Leszek Jenek, niegdyś członek nieistniejącego już Kabaretu Potem, prawdziwy stary wyga scen kabaretowych, a także Małgorzata Czyżycka i Tomasz Kowalski. Wszyscy oni, podobnie jak Kabaret Nowaki związani są ze środowiskiem tzw. „Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego”, a zatem o wysoki poziom i sporą dawkę inteligentnego humoru możemy być spokojni. Ciekawym faktem w historii kabaretu jest chociażby otrzymane w 1997 r. wyróżnienie „za tajemniczość” na Festiwalu Piosenki Debilnej we Wrocławiu. Festiwalu, na którym zresztą kabaret w ogóle nie wystąpił.

  Podsumowując – pamiętajcie, żeby zawiadomić wszystkich zainteresowanych znajomych: nie będzie meczu, będzie chór! nie będzie Nowaków, będzie Ciach!

  A jeżeli ktoś jednak bardzo chciałby zobaczyć Nowaki w akcji, to jeszcze w ten weekend pojawią się w okolicy Kozienic – w niedzielę 1 września wystąpią bowiem na rynku lub w ośrodku sportu i rekreacji w Jedlińsku.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  3 komentarzy do Uwaga! Zmiana kabaretu na Festiwalu im. Bogusława Klimczuka! Nie będzie Nowaków, będzie Ciach!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *