• Czas na potrójne, rockowe uderzenie. DIZEL, Inkwizycja i heRRmo zagrają w Kozienickim Domu Kultury

  przez  • 11 października 2013 • Filmy, Kultura, Multimedia, Wydarzenia • 0 Komentarzy

  W sobotę 12 października do Kozienickiego Domu Kultury wracają cięższe brzmienia. Już jutro solidną, pomnożoną przez trzy dawkę rockowego uderzenia zapewnią dwie krakowskie kapele – DIZEL oraz Inkwizycja, a dla zachowania równowagi w systemie zagra również kozienickie heRRmo.  Warto wybrać się w sobotni wieczór na Al. 1 Maja 8, gdyż organizatorzy oraz same zespoły szykują dla publiczności mnóstwo atrakcji.

  Co nas czeka? Jako pierwszy o godz. 19:00 na scenie pojawi się zespół DIZEL. Jest to alternatywny projekt muzyczny, który w mocno żartobliwy sposób łączy punk z rock’n’rollem. Ich swobodny, choć klasyczny styl najlepiej ilustruje opinia mówiąca, że „tych kawałków nie powstydziłby się nawet Motörhead„. Coś w tym jest. Muzykę uzupełniają anglojęzyczne teksty, w przewrotny sposób komentujące społeczne stereotypy. – Gramy brudnego rocka i śpiewamy o zakazanych miłościach. Nie mamy planów, nie ograniczają nas szuflady i układy. Mamy za to frajdę ze wspólnego grania – mówią członkowie zespołu.

  Po koncercie zespołu DIZEL w KDK po raz kolejny wystąpi kozienicka kapela heRRmo. Ryba i spółka wciąż pracują (być może nawet teraz) nad premierowymi numerami. Część z nich z pewnością usłyszymy podczas jutrzejszego koncertu, ale nie powinno zabraknąć także dobrze znanych klasyków.

  Finałowym epizodem koncertu będzie z kolei występ założonej w 1989 r., krakowskiej Inkwizycji. Szykuje się zatem niepowtarzalna okazja, aby posłuchać na żywo utworów z pierwszej w Polsce, wydanej przez niezależne wydawnictwo w 1991 r. płyty „Na własne podobieństwo”, której zremasterowana wersja ukazała się w tym roku na winylu, CD i MP3.

  Jeżeli do premierowych utworów heRRmo dodamy, że DIZEL jest właśnie w trakcie miksu nowego materiału, a Inkwizycja nagrywa świeżego singla, to koncert zapowiada się doprawdy smakowicie. Wśród publiczności na podstawie biletów rozlosowane zostaną płyty, koszulki i inne niespodzianki. W Kozienickim Domu Kultury pojawi się także stoisko wytwórni Spook Records, na którym również będzie można dokonać niezbędnych zakupów.

  Osobną sprawą o której trzeba wspomnieć jest promocja koncertu przez Kulturę Alternatywną Kozienic (niedawno opublikowaliśmy wywiad z jej założycielem), bez której zaangażowania jutrzejsze wydarzenie pewnie w ogóle nie doszłoby do skutku. Takiego festiwalu absurdalnych memów związanych z koncertem kozienicki internet jeszcze nie widział i pewnie długo nie zobaczy. Choćby z tego względu warto odwiedzić tę stronę.

  Bilety w cenie 10 lub 5 zł za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej będą do nabycia w KDK w dniu koncertu. Na pewno „będzie głośno i radośnie”, a zatem – do zobaczenia na koncercie!

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *