• Rekordowa liczba zawodników na starcie „Energetycznej Dychy” w Kozienicach. Przeczytaj relację z biegu!

  przez  • 14 października 2013 • ELKO, Filmy, Multimedia, Sport, Wydarzenia • 0 Komentarzy

  W minioną sobotę na malowniczych trasach Gminy Kozienice odbył się dziesięciokilometrowy bieg „Energetyczna Dycha Kozienice 2013”. Wzięła w nim udział rekordowa liczba 250 zawodników, również z zagranicy. Na starcie zameldowała się liczna grupa kozieniczan z Mariuszem Weronowiczem i Danutą Woszczek z klubu UKS Olimp Kozienice na czele. W stawce biegaczy znaleźli się także m.in. Grzegorz Mierzejewski, wiceprezes ENEA Wytwarzanie S.A., członek zarządu ENEA S.A. Paweł Orlof oraz Krzysztof Zając, radny miejski i przewodniczący Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych.

  W sobotnie przedpołudnie wszystkich zawodników przywitała typowo „biegowa” pogoda. Ostry wiatr z pewnością bardziej sprzyjał żeglującym w tym samym czasie po Jeziorze Kozienickim żeglarzom z klubu „Dal”, ale nie stanowił dla biegaczy specjalnej przeszkody. – Szczególnie na odcinku trasy biegnącym wzdłuż Wisły obawiałem się porywistego wiatru, ale na szczęście nie zacinał on zbyt mocno. Zdecydowanie dużo większe problemy sprawiała nierówna, momentami dziurawa nawierzchnia – mówił po ukończonym biegu Krzysztof Zając.

  Start zawodów miał miejsce w okolicach boiska „treningowego” (cudzysłów zamierzony) przy ul. Wiślanej. Sygnał do rozpoczęcia biegu dał sędzia Henryk Motyka.

  Zawodnicy pobiegli w stronę Cudowa, Holendrów Piotrkowskich i Opatkowic, aby biegnąc przez Zdziczów zjawić się mecie usytuowanej na terenie ośrodka KCRiS. W kategorii Open najszybciej trasę biegu pokonał Olekshnoa Borysuk z Ukrainy, który dziesięciokilometrowy odcinek połknął w zaledwie 30 min i 45 sek. Drugi był Andrii Starzynski z klubu KKB Finisz Kalisz, a na najniższym stopniu podium stanął Przemysław Dąbrowski z KS AZS-AWF Biała Podlaska. W kategorii kobiet tryumfowała Izabela Trzaskalska z AZS UMCS Lublin, która wybiegała czas na poziomie 35 min. i 53 sek., wyprzedzając Ilonę Barvanovą z Ukrainy oraz Beatę Lupa z UKS Olimp LO Łapy.

  Wśród kozieniczan najszybsi byli Mateusz Szczudliński i Mariusz Weronowicz z UKS Olimp Kozienice (odpowiednio 22. i 24. miejsce), którzy tylko nieznacznie wyprzedzili 25. na mecie Pawła Lisickiego. Na 36. pozycji uplasowała się z kolei Danuta Weronowicz. W pierwszej setce, na 91. miejscu bieg ukończył Krzysztof Zając, a energii na trasie nie odcięło także Grzegorzowi Mierzejewskiemu, który był 186. Warto wspomnieć również o najstarszym zawodniku na trasie, którym był urodzony w 1940 r. pan Tomasz Hołowacz z Warszawy. Najmłodszą uczestniczką biegu okazała się zaś reprezentująca barwy UKS Olimp Kozienice 14-letnia Hania Wiśniewska z Głowaczowa.

  Po ukończonym biegu Bar Pod Sosną zaserwował wszystkim zawodnikom i zgromadzonej publiczności pyszną grochówkę. Z organizacji imprezy zadowolony był Marcin Zmitrowicz, dyrektor KCRiS, który jest spokojny o przyszłość imprez biegowych w Kozienicach.

  – Mam nadzieję, że kolejna „Energetyczna Dycha” odbędzie się już za rok. Jeden ze sponsorów zdradził mi, że może się zabierać za jej organizację choćby jutro – powiedział Tomasz Szewczyk, dyrektor biegu.

  Pełne wyniki biegu znajdują się na tej stronie.

  Sam finisz rejestrowała także kamera Ultimasport.pl:

  Organizatorem „Energetycznej Dychy Kozienice 2013” był komitet organizacyjny w składzie: Tomasz Szewczyk (dyrektor biegu), Joanna Budniak (biuro zawodów), Janusz Misztal (sędzia główny biegu) i Tomasz Baranowski (sprawy techniczne). Bieg odbył się przy wsparciu firm APS Energia S.A., ENEA Wytwarzanie S.A., Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu oraz Gminy Kozienice. Patronat medialny nad imprezą objęły Wirtualne Kozienice.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *