• Trzecie regaty o puchar komandora klubu „Dal”. Żeglarze z Kozienic zakończyli sezon

    przez  • 17 października 2013 • Sport, Wydarzenia • 0 Komentarzy

    Wiatr sprzyjał żeglarzom podczas tegorocznych, Trzecich Otwartych Regat o Puchar Komandora Klubu Żeglarskiego „Dal” w Kozienicach. W sobotę 12 października do rywalizacji na Jeziorze Kozienickim wystartowały 4 załogi.

    Kozienickie regaty zakończyły tegoroczny sezon żeglarski. Silny wiatr po raz pierwszy pozwolił na rozegranie dziewięciu meczów na klubowych łodziach typu Omega. Każdą załogę dopingowała licznie zgromadzona na pomostach oraz nad brzegiem jeziora grupa kibiców.

    Puchar Komandora wywalczyła załoga z klubu Zefir Radom ze sternikiem Lechem Zembrzuskim na czele. Drugie miejsce przypadło sternikowi Robertowi Dąbrowskiemu i załodze Ikara Jedlnia-Letnisko. Na najniższym stopniu podium uplasowała się załoga kozienickiego klubu „Dal”, a nagrodę za zajęcie trzeciego miejsce z rąk Waldemara Przedniczka, komandora klubu odebrał jej sternik Maciej Majewski. – Dziękuję wszystkim załogom za wspaniałą atmosferę oraz sportową rywalizację – powiedział sędziujący regaty Rajmund Mączyński.

    Po zakończeniu części oficjalnej żeglarze zasiedli do wspólnego grillowania, śpiewania szantów oraz snucia planów dalekich rejsów.

    Kolejne regaty na Jeziorze Kozienickim odbędą się za rok.

    Komentarze

    O serwisie

    Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *