• Skatepark już prawie gotowy, ale tylko na chwilę. Marcin Zmitrowicz: Oficjalne otwarcie na wiosnę. Hubert Cichecki: Zaczekamy!

  przez  • 23 października 2013 • Parkowa 5, Sport, Wydarzenia • 2 komentarze

  Na terenie sztucznego lodowiska obok krytej pływalni „Delfin” przy ul. Legionów w Kozienicach dobiegają właśnie końca prace związane z oczyszczeniem placu pod budowę w tym miejscu skateparku. Historia związana z powstawaniem tego obiektu w naszym mieście jest długa i zawiła. Na całe szczęście wszystko zmierza wreszcie do upragnionego, szczęśliwego końca.

  Przypomnijmy, że w początkowych założeniach Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu obiekt miał być gotowy jeszcze w wakacje lub na przełomie sierpnia i września. To właśnie wtedy jego inauguracja byłaby najbardziej sensowna. Warunek był jeden – wykonanie naprawy powierzchni betonu lodowiska z przystosowaniem jej pod budowę przyszłego skateparku. Niestety wyłoniona w drodze przetargu firma Lewicki Budownictwo Przemysłowe z Mykanowa (musieliśmy sprawdzić na mapie, gdzie to w ogóle jest) kompletnie się na tym projekcie wyłożyła i nie podołała zadaniu. KCRiS był więc zmuszony szukać nowego wykonawcy. Na początku września została nim wyłoniona w drodze kolejnego przetargu firma Kwarcyt MT. W efekcie wyrównanie powierzchni betonu zostanie jednak sfinalizowane ze sporym poślizgiem. Mimo wszystko nie będzie to poślizg na lodzie, gdyż prace właśnie dobiegają końca. – Do tej pory wykonaliśmy ok. 70 proc. niezbędnych robót, które będziemy kontynuować do końca tygodnia. Wszystko zależy od pogody. Jeżeli nie będzie padać, to po weekendzie powinniśmy skończyć – zdradził Wirtualnym Kozienicom Marek Kulesza, prezes firmy Kwarcyt MT.

  Co wtedy? Jak mówi Marcin Zmitrowicz, dyrektor Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu wszystkie elementy skateparku (przypomnijmy, że jest ich dwanaście) są już zakupione i od dwóch miesięcy czekają na montaż. Zostaną zamontowane zaraz po ukończeniu prac związanych z wyrównaniem powierzchni betonu. Niedługo po odbiorze technicznym skatepark zostanie jednak… „zwinięty”. Ze względu na zbliżającą się zimę KCRiS rozpocznie bowiem przygotowania do organizacji w tym miejscu sztucznego lodowiska. Na długo wyczekiwane, oficjalne otwarcie skateparku przyjdzie nam zatem poczekać do wiosny przyszłego roku. Zakończenie całości inwestycji Marcin Zmitrowicz widzi jednak w optymistycznych barwach.

  O odrobinę cierpliwości apeluje również Hubert Cichecki, pomysłodawca budowy skateparku w Kozienicach. – Całe szczęście, że znalazł się drugi wykonawca, który bez zarzutów wykonuje swoją robotę. Pomimo wszelkich opóźnień myślę, że wszyscy będziemy się cieszyć z finalizacji tego projektu bardziej, niż z widoku Świętego Mikołaja z torbą pełną prezentów. Tyle czasu czekaliśmy, to przeczekamy jeszcze jedną zimę – żartuje.

  Obecnie na stronie wydarzenia pod nazwą „Oficjalne Otwarcie Skateparku w Kozienicach” na Facebooku widnieje ironiczna data 17 lipca 2020 r. Całe szczęście, że wybory samorządowe są jednak co cztery lata!

  Przeczytaj także:

  Kozieniczanie boją się skateparku!
  Hubert Cichecki się uparł. W Kozienicach powstanie skatepark!
  Skatepark w Kozienicach już w czerwcu? Znamy szczegóły!

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  2 komentarzy do Skatepark już prawie gotowy, ale tylko na chwilę. Marcin Zmitrowicz: Oficjalne otwarcie na wiosnę. Hubert Cichecki: Zaczekamy!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *