• Zwycięstwa Energii i MKS, koszykarze MG UKS gromią w meczu na szczycie, wraca siatkówka. Udany weekend kozienickich drużyn

przez  • 30 października 2013 • Sport, Wydarzenia • 0 Komentarzy

W miniony weekend z bardzo dobrej strony zaprezentowały się wszystkie kozienickie drużyny, reprezentujące nasze miasto w grach zespołowych. Swoje mecze wygrali piłkarze Energii oraz MKS Kozienice, pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli siatkarze KKS, a koszykarze MG UKS Kozienice w meczu na szczycie niemalże zmietli swojego rywala z parkietu.

Zacznijmy od tych ostatnich. To, co wyprawiają w tym sezonie podopieczni trenera Romana Bukalskiego zasługuje na osobny artykuł. Reaktywować bez specjalnego rozgłosu klub, który po czterech kolejkach będzie miał na swoim koncie komplet zwycięstw? Jak mówi hasło MG UKS – „Born to win” i coś w tym musi być. Tym razem kozieniczanie we własnej hali podejmowali wicelidera tabeli III ligi mazowieckiej, KS Legion Legionowo. Miał być zacięty bój na szczycie, ale takim okazał się być tylko w przedmeczowych zapowiedziach. Poza początkiem spotkania na parkiecie istniała tylko jedna drużyna. W pierwszych minutach goście prowadzili  już nawet 10:2, ale zanim coraz liczniejsza grupa kibiców zdążyła zająć miejsca w kozienickiej hali sportowej, MG UKS przejął inicjatywę i zaczął grać „swoje”. Z każdą kolejną kwartą sytuacja Legionu robiła się coraz bardziej dramatyczna. Nie pomogło wietrzenie spisku sędziowskiego przez zdenerwowanego trenera gości, a mecz zakończył się pogromem 96:60 dla MG UKS. Największy udział w najwyższym w tym sezonie zwycięstwie kozieniczan miał Artur Kulik, który zgromadził na swoim koncie aż 32 punkty. Po końcowej syrenie – jak to mówią – nie było co zbierać. Nasi koszykarze umocnili się na pozycji lidera, a kolejny mecz przed własną publicznością zagrają w sobotę 16 listopada. Ich przeciwnikiem będzie wówczas drużyna MKS Pruszków.

Kiedy w hali sportowej koszykarze MG UKS grillowali swojego rywala, po sąsiedzku, na stadionie miejskim kolejne spotkanie rozgrywali piłkarze czwartoligowej Energii. Przeciwnikiem była jak zawsze groźna drużyna Okęcia Warszawa. Tutaj również początek meczu nie był dla gospodarzy najszczęśliwszy. Już w 8 minucie goście wyszli na prowadzenie, a bramkę na 0:1 zdobył Adam Wiercioch. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy, w 40 minucie Energia odpowiedziała golem Macieja Woźniaka. W drugiej odsłonie spotkania podopieczni trenera Pawła Potenta osiągnęli sporą przewagę, którą w 60 minucie trafieniem z rzutu karnego na 2:1 udokumentował Wojciech Kupiec. Okęcie kończyło mecz w dziesiątkę, a boisko z powodu otrzymania dwóch żółtych kartek musiał opuścić Wiercioch. Kozieniczanie z 24 punktami na koncie zajmują piąte miejsce w tabeli. W najbliższym meczu zmierzą się na wyjeździe z drużyną UKS Łady. Oby pytanie „czy Energia w końcu wygra na wyjeździe?” nie stało się na dobre pytaniem retorycznym.

Po chwili ligowej zadyszki drugi oddech złapał również MKS Kozienice. Żółto-zieloni mierzyli się na wyjeździe z Gryfią Mirów. Już w 5 minucie spotkania wynik otworzył Marcin Karski, który celnym uderzeniem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Kilka minut później Gryfia wyrównała, wykorzystując „jedenastkę”. Po przerwie podopieczni trenera Piotra Nowaka podkręcili tempo, a na kwadrans przed końcem Piotr Zaborowski podwyższył wynik spotkania na 2:1. Trzecią bramkę dla MKS-u dołożył w 87 minucie Mateusz Kryczka i w tym momencie było już „po meczu”. Chwilę później Gryfia odpowiedziała jeszcze jednym golem, ale 3 punkty powędrowały do Kozienic. Już w niedzielę na ul. Sportową 3 przyjeżdża lider tabeli A-klasy, Skaryszewianka Skaryszew. Oby w tym meczu na szczycie żółto-zieloni wzięli przykład z koszykarzy MG UKS!

Na ligowe parkiety wracają także siatkarze KKS Kozienice, którzy na inaugurację sezonu przegrali z drużyną MDK Warszawa 2:3. W miniony piątek było już lepiej i również pięciosetowy pojedynek z Metrem Warszawa zakończył się zwycięstwem kozieniczan 3:2. Przed własną publicznością siatkarze KKS po raz pierwszy zaprezentują się w środę 6 listopada.

Zdjęcia z meczu Energia Kozienice – Okęcie Warszawa dostarczył Arkadiusz Molenda, tel. 500-657-979.