• Gorąco w ELKO! Związki zawodowe powołały Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny

  przez  • 14 listopada 2013 • ELKO, Wydarzenia • 3 komentarze

  Jak dowiedziały się Wirtualne Kozienice, w dniu dzisiejszym w ENEA Wytwarzanie S.A. w Świerżach Górnych zarządy wszystkich związków zawodowych działających w spółce, na wspólnym posiedzeniu podjęły decyzję o powołaniu Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego.

  Zadaniem komitetu ma być obrona interesów pracowników ELKO wobec zagrożeń wynikających z działań zarządów ENEA Wytwarzanie S.A. i ENEA S.A., mających na celu przeniesienie handlu paliwami z ENEA Wytwarzanie S.A. do ENEA Trading Sp. z o.o. oraz pracowników ze służb finansowo-księgowych, HR i IT z ENEA Wytwarzanie S.A. do Centrum Usług Wspólnych w ENEA Centrum Sp. z o.o. w Poznaniu.

  – O pracach i decyzjach Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego załoga elektrowni ma być na bieżąco informowana w kolejnych komunikatach – dowiedzieliśmy się od przedstawiciela jednego ze związków zawodowych działających w ELKO.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  3 komentarzy do Gorąco w ELKO! Związki zawodowe powołały Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny

  1. OblaskowyAniol
   15 listopada 2013 o godz. 12:11

   Ludzie kasy nabrali i myśleli, że będą wieki pracować e ElKo? Od dawna było wiadomo, że będą „wynosić” pracowników do zewnętrznych firm, a te będą zwalniać przy okazji.

  2. mały
   18 listopada 2013 o godz. 12:30

   Co to za oszczędności, tutaj zwolnią 50 osób, a w Poznaniu zatrudnią 5 nowych dyrektorów na kórych pensję zrzucą się właśnie zwolnieni ludzie.. Jeśli Elko przynosi choćby 1 zł zysku, a przynosi to każdy z pracowników powinien pracować i tyle.

  3. klusek
   19 listopada 2013 o godz. 19:26

   Oflagowali się i na tym koniec, ale to i tak dużo zrobili, jak poprzedni zarząd dawał im premie za siedzenie cicho to nawet flag nie wieszali

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *