• Kozieniczanie chcą koncertu Kultu! Akcja społeczna na Facebooku

  przez  • 20 listopada 2013 • Filmy, Kultura, Multimedia, Wydarzenia • 2 komentarze

  Już prawie 200 mieszkańców Kozienic poparło zainicjowaną na Facebooku akcję społeczną pod nazwą TAK dla koncertu Kultu w Kozienicach. Fani i sympatycy zespołu postulują organizację w naszym mieście koncertu tej słynnej, polskiej grupy rockowej.

  Organizatorzy akcji nazwali ją „ruchem społecznym na rzecz organizacji w amfiteatrze w Kozienicach koncertu zespołu Kult”. To pierwsza tego typu oddolna, internetowa inicjatywa w Kozienicach. Akcja od początku cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców. – To jest to, o czym marzę od lat – napisał na jej stronie jeden z członków ruchu. Zwolennicy organizacji koncertu Kultu w Kozienicach nie zgadzają się z pojawiającymi się od czasu do czasu opiniami na temat zbytniej „niszowości” grupy. – Spotkaliśmy się ze stwierdzeniem, że kozienicka publiczność nie zna twórczości Kultu i nie będzie się dobrze bawić na koncercie tego zespołu. Naszym zdaniem jest to w stu procentach błędne założenie. Przecież Kult to jedna z najsłynniejszych kapel rockowych w Polsce, a teksty niektórych jej piosenek znają wszyscy („Arahja”, „Polska”, „Do Ani”, „Panie Waldku”, czy „Baranek”) – argumentują. W sieci zobaczyć można również nagrania video z koncertów Kultu, na których widać bawiącą się przy piosenkach zespołu publiczność w różnym wieku.

  Zdaniem fanów Kultu w przypadku organizacji koncertu zespołu w Kozienicach nie byłoby również problemów z frekwencją. Wręcz przeciwnie – na koncert plenerowy w kozienickim amfiteatrze ściągnęłyby prawdopodobnie tłumy z całej okolicy. – Możliwość posłuchania na żywo Kazika Staszewskiego, wokalisty i charyzmatycznego lidera Kultu byłaby dla lokalnej społeczności nie lada gratką. W bieżącym roku Kult zagrał już w takich miejscowościach, jak m.in. Białobrzegi, Teresin, Myślęcinek, czy Straszęcin koło Dębicy. Czas, żeby w przyszłym roku odwiedził również Kozienice – mówią organizatorzy akcji.

  Jakie są ich plany na przyszłość? – Liczymy, że nasza wspólna inicjatywa spotka się z szerokim poparciem mieszkańców Kozienic i aprobatą lokalnych samorządowców. To początek naszej drogi, ale mamy nadzieję, że w przyszłym roku wszyscy spotkamy się w kozienickim amfiteatrze na koncercie tego najlepszego zespołu w historii polskiego rocka – twierdzą.

  Trzymamy kciuki!

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  2 komentarzy do Kozieniczanie chcą koncertu Kultu! Akcja społeczna na Facebooku

  1. Dominik
   21 listopada 2013 o godz. 12:46

   Byłem w tym roku na koncercie Kultu we Władysławowie było świetnie. Czekam na Kult w Kozienicach.

  2. OblaskowyAniol
   25 listopada 2013 o godz. 08:08

   Widzę, że podejście wielu osób związanych z urzędami, instytucjami kozienickimi pod kątem Kazika jest różnorodny. Przede wszystkim wymienię tych bardziej na NIE. Wiele imprez robi się pod młodzieży zapominając o tych starszych, którzy gustują właśnie w starszych zespołach typu Kult, TSA, Oddział zamknięty, itp. To są zespoły z bardzo dobrym dorobkiem muzycznym i z tego co widzę organizatorzy chyba boją się zaprosić te gwiazdy, podejrzewam że chodzi o frekwencje oraz negatywne opinie.
   Jeśli chodzi o negatywne opinie, to niech ktoś mi powie czy choć raz w życiu, jakaś impreza nie została skrytykowana? Z każdym rokiem również mieszkańcy Kozienic mają pewne oczekiwania wobec zespołów. Rozumiem, że są ograniczenia budżetowe na koncerty, ale nie widzę sensu aby powtarzać po kroć te same zespoły (choć na Grzesia Markowskiego jeszcze z kilka razy bym poszedł 😉 ).

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *