• Wielkie emocje z udziałem najmłodszych piłkarzy! Broń Radom zwycięzcą drugiej edycji MKS Kozienice CUP

  przez  • 2 grudnia 2013 • Multimedia, Sport, Wydarzenia • 1 Komentarz

  Piłkarze kozienickich drużyn zakończyli już jesienne rozgrywki i na czas zimy zeszli z ligowych boisk. Nie oznacza to jednak przymusowego odwyku od tej dyscypliny sportu dla kibiców z naszego miasta. Ruszyła miejska liga piłki halowej, natomiast w minioną niedzielę na parkiet hali sportowej w Kozienicach wybiegli najmłodsi adepci piłki nożnej. Już po raz drugi odbył się bowiem organizowany przez MKS Kozienice Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej dla dzieci z rocznika 2001.

  Nasze miasto reprezentowały w nim dwie drużyny żółto-zielonych, a także ekipa Energii Kozienice. W turnieju wzięły także udział Legion Głowaczów, a spoza regionu kozienickiego Mazovia Tomaszów Mazowiecki, Puławiak Puławy, Broń Radom i UKS Iwiczna. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po cztery zespoły, gdzie rozgrywały swoje mecze systemem „każdy z każdym”.

  Turniej obfitował w pełne emocji spotkania, których losy ważyły się niekiedy do ostatnich sekund. Na inaugurację, w derbowej potyczce Energia okazała się minimalnie lepsza od MKS-u, wygrywając 2:1. W kolejnym meczu żółto-zieloni zremisowali z UKS Iwiczna 2:2, tracąc bramkę w końcówce spotkania. W decydującym o wyjściu z grupy starciu podopieczni Piotra Nowaka musieli uznać wyższość Mazovii Tomaszów Mazowiecki, późniejszego finalisty całych zawodów. Trzymające w napięciu spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3 dla gości z Tomaszowa. Dalej grała Energia, której awans z grupy zapewnił „zwycięski” remis 1:1 w meczu z UKS Iwiczna.

  Fazę play-off rozpoczęła walka o miejsca 7-8, gdzie w bezpośrednim starciu zmierzyły się dwie, gościnne tego dnia ekipy MKS Kozienice. Mecz zakończył się zwycięstwem pierwszej drużyny 4:3. Trener Piotr Nowak liczył na nieco wyższą lokatę, ale widzi postęp, jaki drużyna żółto-zielonych osiągnęła od czasu pierwszego turnieju, który odbył się dziewięć miesięcy temu. Zapowiedział także, że jeszcze tez zimy w hali sportowej w Kozienicach odbędzie się kolejny turniej, w którym ogrywać się mają najmłodsi adepci piłki nożnej z rocznika 2003.

  Przygrywką przed meczami półfinałowymi było spotkanie o miejsca 5-6, w którym Puławiak Puławy rozgromił UKS Iwiczna 6:0. W pierwszym półfinale Mazovia Tomaszów Mazowiecki pokonała Legion Głowaczów 3:1, a zwycięzcą drugiego okazała się drużyna Broni Radom. Jeszcze dwie minuty przed końcem radomianie prowadzili z Energią 2:1, ale wówczas podopieczni Bartłomieja Molendy rzucili się do szaleńczego ataku i zdołali wyrównać. Kiedy wszyscy zgromadzeni w kozienickiej hali kibice czekali już na rzuty karne, w ostatnich sekundach meczu młodzi piłkarze Broni wtoczyli piłkę do bramki Energii i mogli się cieszyć z awansu do wielkiego finału. Tam z kolei nie dali szans Mazovii, wygrywając pewnie 4:1.

  W zgodnej opinii trenerów to zawodnicy Tomasza Barańskiego, szkoleniowca Mazovii zaprezentowali jednak najlepszy futbol turnieju. Broń Radom była tego dnia jedyną drużyną, w której składzie znaleźli się piłkarze tylko i wyłącznie z rocznika 2001. Pozostałe ekipy wystawiły mieszane reprezentacje, w efekcie czego radomianie górowali nad resztą stawki siłą i przede wszystkim wzrostem. – Ci chłopcy byli o dwie głowy wyżsi od najwyższego zawodnika w mojej drużynie. Jestem jednak zadowolony z postawy swoich podopiecznych, gdyż konsekwentnie realizujemy to, co sobie założyliśmy – mówi Tomasz Barański.

  Po ostatnim gwizdku sędziego wybrano również najlepszego bramkarza, strzelca i zawodnika turnieju. Najlepszym golkiperem okazał się Maksymilian Jasik z Legionu Głowaczów, natomiast statuetki dla najlepszego strzelca i zawodnika turnieju trafiły w ręce Erwina Kołodziejczyka z Mazovii Tomaszów Mazowiecki.

  Podsumowując, była to pełna emocji, piłkarska niedziela z młodymi adeptami futbolu w roli głównej. Patronat medialny nad imprezą objęły Wirtualne Kozienice.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  1 komentarz do Wielkie emocje z udziałem najmłodszych piłkarzy! Broń Radom zwycięzcą drugiej edycji MKS Kozienice CUP

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *