• Służby dotarły i wydobyły ciało czwartej ofiary wypadku w Elektrowni „Kozienice”

  przez  • 6 grudnia 2013 • ELKO, Wydarzenia • 0 Komentarzy

  Jak dowiedziały się Wirtualne Kozienice, w piątek późnym wieczorem pracująca na terenie komina nr 3 specjalistyczna grupa poszukiwawcza specjalizująca się w przeszukiwaniu rumowisk, dotarła i wydobyła ciało czwartej ofiary wypadku w Elektrowni „Kozienice”. Do wypadku doszło w środę, podczas prac przy częściowej rozbiórce konstrukcji. Zginęły cztery osoby, które były pracownikami firm zewnętrznych wykonujących roboty w środku nieczynnego, przeznaczonego do skrócenia komina. Wraz z platformą roboczą runęli z wysokości około 200 metrów.

  – Kilka minut przed godz. 20:00 ciało czwartej ofiary wypadku w Elektrowni „Kozienice” zostało uwolnione. Decyzją prokuratora pozostanie jednak w kominie do czasu zabezpieczenia śladów i wykonania dokumentacji. Na tym etapie działania strażaków zostały zakończone, a sprawę przejęła prokuratura. Po zakończeniu działań śledczych, ciało zostanie przeniesione w bezpieczną strefę – poinformował w piątek wieczorem Waldemar Krakowiak, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach.

  Obecnie zakończono częściowe prace rozbiórkowe uszkodzonej konstrukcji platformy. Dalsze czynności prowadzone będą w poniedziałek.

  Z informacji Wirtualnych Kozienic wynika, że żadna z czterech ofiar wypadku nie była mieszkańcem regionu radomskiego.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *