• Tego jeszcze nie grali. Znani piłkarze i trenerzy na turnieju Akademii Piłkarskiej „Nasze Nadzieje”, czyli Liga Mistrzów w Kozienicach!

  przez  • 3 stycznia 2014 • Sport, Wydarzenia • 0 Komentarzy

  Początek tego roku w Kozienicach obfitował będzie w piłkarskie emocje, jak nigdy. Zarówno w zaciszu gabinetów, jak i na samym placu gry piłka jest ciągle w grze. Energia zmienia prezesa, a tymczasem w niedzielę 19 stycznia, czyli za nieco ponad dwa tygodnie do kozienickiej hali sportowej zawita…Liga Mistrzów.

  O co chodzi? Tego dnia na obiekcie Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu odbędzie się innowacyjny, ogólnopolski turniej piłki nożnej chłopców z rocznika 2001. I nie byłoby w tym nic dziwnego – w końcu turniej, jak turniej – gdyby nie sama jego formuła i zaproszeni goście.

  W zmaganiach organizowanych przez Akademię Piłkarską „Nasze Nadzieje” Kozienice pod patronatem Burmistrza Gminy Kozienice udział weźmie sześć zespołów, które zagrają systemem „każdy z każdym”. Co ciekawe, przed rozpoczęciem turnieju przyjmą one nazwy klubów ze światowej czołówki. Ich losowania nie dokona co prawda słynny Gianni Infantino (szerzej znany jako ten Łysy z UEFA), ale Jacek Kacprzak, uczestnik rozgrywek Ligi Mistrzów oraz wiceprezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej ds. szkolenia, który przyjął również rolę ambasadora turnieju. Do Kozienic przyjadą młodzi adepci futbolu z GKS Jedlińsk, Legionu Głowaczów, Mazovii Tomaszów Mazowiecki, Nadstalu Krzaki Czaplinkowskie oraz Pilicy Białobrzegi. Która z tych drużyn zagra jako Real Madryt, a kto jako Manchester United?

  Prawdziwy gwóźdź programu organizatorzy turnieju zostawili jednak na koniec całej imprezy. Po zmaganiach piłkarskich zostanie bowiem przeprowadzony otwarty dla wszystkich chętnych wykład na temat holenderskiego systemu szkolenia w piłce nożnej. Wygłosi go Krzysztof Nowakowski, czyli twórca Holenderskiej Szkoły Piłki Nożnej Ajax Warszawa. Ponadto przedstawiciele każdego z zespołów będą mieli okazję wziąć udział w poprowadzonym przez niego pokazowym treningu.

  – Krzysztof Nowakowski współpracuje z uznanymi fachowcami związanymi z takimi klubami, jak Ajax Amsterdam, Chelsea Londyn, czy West Bromwich Albion. Jest również propagatorem holenderskiego systemu szkolenia w Polsce. Dzięki temu, że treningi w Akademii Piłkarskiej „Nasze Nadzieje” Kozienice również opierają się na holenderskim systemie szkolenia, pozostajemy z Krzysztofem Nowakowskim w stałym kontakcie. Również dlatego udało nam się ściągnąć tę postać do Kozienic – mówi Arkadiusz Mizera, trener w Akademii Piłkarskiej „Nasze Nadzieje” Kozienice.

  Podczas zawodów nie zabraknie także indywidualnych konkursów, takich jak strzał w poprzeczkę, czy rzuty karne. Dodatkową atrakcją będzie udział w turnieju uznanych nazwisk polskiego futbolu. Swój przyjazd zaanonsowali tacy gracze, jak Tomasz Dziubiński (pierwszy Polak, który zdobył bramkę w rozgrywkach Ligi Mistrzów), Grzegorz Wędzyński (reprezentant Polski, dwukrotny mistrz kraju), Artur Kupiec (były gracz Legii Warszawa i uczestnik europejskich pucharów) i wielu innych. Do Kozienic zawita także prawdopodobnie Rafał Siadaczka, który ma w dorobku 17 meczów w reprezentacji Polski. Wszyscy goście zagrają w meczu pokazowym, a naprzeciw nich stanie zespół złożony z uczestników turnieju. Szykuje się zatem prawdziwe, piłkarskie show!

  Organizatorem turnieju jest Akademia Piłkarska „Nasze Nadzieje” Kozienice oraz Gmina Kozienice. Akademia istnieje od 2012 roku i obecnie trenuje w niej ok. 30 młodych adeptów futbolu. Sztab szkoleniowy prowadzi zajęcia w oparciu o holenderski system szkolenia, który uznawany jest za jeden z najlepszych na świecie. Opierają się na nim takie drużyny, jak Bayern Monachium, czy Arsenal Londyn. Ponadto Akademia dba o wszechstronny rozwój zawodników, organizując wycieczki przybliżające historię oraz geografię. Pozwalają one na integrację młodych piłkarzy oraz ich rozwój kulturalny. Zawodnicy Akademii wyjeżdżają także na mecze T-Mobile Ekstraklasy.

  Wirtualne Kozienice zostały partnerem medialnym całego wydarzenia i w związku z tym przygotowaliśmy dla Was konkurs. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: W którym roku, grając w jakim klubie i przeciwko komu Tomasz Dziubiński, jako pierwszy Polak zdobył bramkę w rozgrywkach Ligi Mistrzów? Pierwsza osoba, która na adres mailowy kontakt@wirtualnekozienice.pl prześle prawidłową odpowiedź, otrzyma od nas piłkarski upominek.

  Do zobaczenia na hali!

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *