• Doczekaliśmy się! W Kozienicach zagra Dżem i prawdopodobnie… Kult!

  przez  • 8 stycznia 2014 • Filmy, Kultura, Multimedia, Wydarzenia • 3 komentarze

  Początek roku dla fanów klasyki polskiego rocka z Kozienic i okolic przynosi dwie dobre, a nawet bardzo dobre informacje koncertowe. Właściwie powinniśmy napisać, że są to prawdziwe petardy. I nie wiadomo, która bardziej wystrzałowa. Pierwsza z tych informacji została już w stu procentach potwierdzona, a druga, póki co, owiana jest mgiełką tajemnicy. Chodzi jednak o wydarzenie kulturalne, jakiego w naszym mieście jeszcze nie było, dlatego postaraliśmy się tę mgiełkę delikatnie rozwiać.

  Ale po kolei. Znany jest już koncertowy rozkład jazdy tegorocznego Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka. Wzorem lat poprzednich potrwa on dwa dni. Eliminacje rozpoczną się w piątek 29 sierpnia i zostaną zakończone występem kabaretu. Na razie nie wiadomo do końca jakiego, ale będzie to prawdopodobnie ekipa Nowaków, których w ubiegłym roku w ostatniej chwili zastąpił Ciach. W grę wchodzi również Kabaret Młodych Panów. Na koniec pierwszego dnia festiwalowego w kozienickim amfiteatrze wystąpi również gwiazda muzyki młodzieżowej Ewa Farna.

  Fani klasyki będą musieli zaczekać do soboty, ale za to czeka ich prawdziwa gratka. 30 sierpnia w okolicach godz. 21:00 swój pierwszy w historii koncert w naszym mieście rozpocznie bowiem legendarny zespół… Dżem! Potwierdzenie tej informacji znajduje się na oficjalnej stronie fan clubu zespołu. Maciej Balcar i spółka zagrają w Kozienicach takie hymny, jak „Wehikuł czasu”, „Sen o Victorii”, czy „List do M”. Nie mamy nic więcej do dodania, poza dwoma słowami – doczekaliśmy się!

  To jeszcze nie wszystko. Lont drugiej petardy tli się powoli, ale co nieco udało nam się wywęszyć. Przeczytajcie to zdanie dokładnie, gdyż informacji kulturalnych tej wagi nie mamy okazji podawać zbyt często:

  Wiele wskazuje na to, że w tym roku w Kozienicach zagra również zespół… Kult!

  Urząd Miejski nie potwierdza tej informacji, ale jednocześnie jej nie zaprzecza. – Na tę chwilę mogę jedynie powiedzieć, że rozmawiam o szczegółach z Piotrem Wieteską, menedżerem zespołu, a wszystkich fanów Kultu z Kozienic proszę jeszcze o chwilę cierpliwości. Będziecie zadowoleni – mówi enigmatycznie Jarosław Traczyk z wydziału promocji, kultury i sportu kozienickiego magistratu.

  Dla nas sprawa jest jasna. Też wolelibyśmy mieć to już „na piśmie”, ale wiadomo – Kult, to Kult. Dopóki papier nie wyląduje na biurku u burmistrza wszystko może się zdarzyć. – To jest to, o czym marzyłem od lat – napisał na stronie facebookowej inicjatywy społecznej TAK dla koncertu Kultu w Kozienicach jeden z fanów zespołu. Teraz te marzenia nareszcie mogą się spełnić. Prawdopodobnym terminem koncertu Kultu są Dni Puszczy Kozienickiej.

  Dla wielu osób obecność Kazika Staszewskiego, charyzmatycznego lidera Kultu w kozienickim amfiteatrze jeszcze do niedawna wydawała się abstrakcją. A jednak… „Polska”, „Lewe lewe loff” i „Lewy czerwcowy” na żywo w Kozienicach? Kiedy tylko ta transakcja zostanie „klepnięta”, rezerwujemy miejsca przy samej scenie!

  Przyznacie, że „Kult z Dżemem” wydaje się być doprawdy zestawem obowiązkowym dla każdego, szanującego się fana rockowych brzmień w naszym mieście? Podsumowując: w najbliższe wakacje szykuje się dubeltowy nalot na kozienicki amfiteatr.

  Trzymajmy kciuki za powodzenie całej operacji!

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  3 komentarzy do Doczekaliśmy się! W Kozienicach zagra Dżem i prawdopodobnie… Kult!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *