• Midori Matsushima, wiceminister gospodarki, handlu i przemysłu Japonii z wizytą w ELKO. Odwiedziła plac budowy nowego bloku 1075 MW

  przez  • 16 stycznia 2014 • ELKO, Wydarzenia • 1 Komentarz

  W poniedziałek 13 stycznia z roboczą wizytą w ELKO gościła Midori Matsushima, wiceminister gospodarki, handlu i przemysłu Japonii.

  W skład japońskiej delegacji, która odwiedziła kozienicką elektrownię weszli przedstawiciele japońskiego rządu, ambasady Japonii oraz menedżerowie z firmy Hitachi. Wszystkich gości przywitali Krzysztof Sadowski, prezes ENEA Wytwarzanie S.A. oraz Piotr Szmaj, dyrektor ds. budowy bloku.

  – Od czasu rozpoczęcia budowy nowego bloku minął rok. Jest to obecnie najważniejsza inwestycja w polskiej energetyce. Nowy blok 1075 MW będzie miał wielkie znaczenie dla Grupy ENEA, ale także dla bezpieczeństwa energetycznego całego kraju – powiedział prezes Krzysztof Sadowski, witając minister Matsushima.

  – Cieszymy się z udziału firmy Hitachi w tej największej inwestycji polskiej energetyki. Jestem przekonana, że innowacyjna technologia, jakość wykonywanych prac oraz doświadczenie Hitachi na rynku japońskim pozwolą oddać blok energetyczny spełniający wysokie normy i parametry techniczne w Waszym kraju – powiedziała Midori Matsushima, wiceminister gospodarki, handlu i przemysłu Japonii.

  Japońska delegacja obejrzała postępy prac na terenie budowy bloku. W ostatnich dniach wykonano tam zabetonowanie pierwszych odcinków rurociągów wody chłodzącej o średnicy 3,8 m, łączących maszynownię z chłodnią kominową. Jeszcze przed świętami zamontowano także ostatnią belkę dolnego wieńca płaszcza chłodni.

  Na pamiątkę japońscy goście otrzymali bryły z wygrawerowanym w technologii 3D nowym blokiem. Zapowiedzieli też swoją kolejną wizytę w ELKO w 2017 r., kiedy nastąpi uruchomienie nowego bloku.

  Przypominamy, że aktualny stan prac na placu budowy nowego bloku w Świerżach Górnych można obserwować na żywo dzięki zamontowanej na jednym z okolicznych budynków kamerze. Wystarczy kliknąć w ten link.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  1 komentarz do Midori Matsushima, wiceminister gospodarki, handlu i przemysłu Japonii z wizytą w ELKO. Odwiedziła plac budowy nowego bloku 1075 MW

  1. Bożo
   16 stycznia 2014 o godz. 17:24

   A ta wiceminister to Suchockiej buchła ciuchy?

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *