• Niesamowity film ze skracania komina w Elektrowni Kozienice! Musicie to zobaczyć!

  przez  • 17 kwietnia 2014 • ELKO, Filmy, Multimedia, Wydarzenia • 0 Komentarzy

  Jak informowaliśmy w jednym z naszych ostatnich artykułów, dwa tygodnie temu na terenie Elektrowni Kozienice wznowione zostały prace modernizacyjne związane z częściową rozbiórką komina nr 3. Z pomocą śmigłowca na koronie obiektu zamontowano m.in. specjalną platformę oraz urządzenia do rozbiórki. Posiadająca opatentowaną technologię rozbiórek kominów niemiecka firma Mende Schornsteinbau z udziałem grupy wysokościowej wykonała kilkanaście podejść nad komin i zamontowała platformę wraz urządzeniami. Całość waży łącznie 30 ton. Prace związane z rozbiórką komina polegają na wyburzeniu części nieczynnego obecnie, 300-metrowego obiektu i dostosowaniu go do powstającej, nowoczesnej instalacji odsiarczania spalin. Zostały wstrzymane w grudniu 2013 r. po tym, jak podczas prac przy częściowej rozbiórce doszło do tragicznego wypadku. Zginęły w nim cztery osoby – pracownicy firm zewnętrznych, którzy wykonywali roboty w środku nieczynnego komina.

  Za obecne przedsięwzięcie odpowiedzialne były trzy, doświadczone ekipy: z Polski (Avibex), Słowacji (Techmont) i Niemiec (Mende). W sieci pojawił się niesamowity, opublikowany przez Avibex i zrealizowany przez MOV Productions film z tej operacji. Niektóre ujęcia zapierają dech w piersi! Po prostu musicie to zobaczyć!

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *