• To już ten weekend! Artur Andrus, Frumen Project i Kult, czyli startują Dni Puszczy Kozienickiej!

  przez  • 30 maja 2014 • Filmy, Kultura, Multimedia, Wydarzenia • 0 Komentarzy

  Doczekaliśmy się! To już ten weekend! W niedzielny wieczór po raz pierwszy w Kozienicach zagra długo wyczekiwany zespół Kult z Kazikiem Staszewskim na czele! Zanim jednak dane nam będzie skonsumować danie główne tegorocznych Dni Puszczy Kozienickiej, czekają nas równie smaczne przystawki. Co w koncertowym menu serwują organizatorzy?

  Trzydniowy maraton imprezowy w Kozienicach rozpocznie już dzisiaj o godz. 20:30 IV Inauguracja Kozienickiego Muzycznego Lata, czyli gala operowa zatytułowana „Od Sewilli do Sewastopola”. W koncercie zorganizowanym na terenie zespołu pałacowo-parkowego przed Urzędem Miejskim w Kozienicach wystąpią m.in. Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Łukasza Borowicza oraz Chór Polskiego Radia z Krakowa. Całość poprowadzi Artur Andrus, niezrównany mistrz słowa, satyryk, poeta, autor niezapomnianych ballad dziadowskich, tropiciel absurdów polskiej rzeczywistości, a na na co dzień redaktor trójkowej „Powtórki z rozrywki”.

  Być może w ramach bonusu da się namówić na odśpiewanie swojego wielkiego, wakacyjnego hymnu, który zawładnął (nie tylko nadbałtyckimi) scenami w ubiegłoroczne wakacje, tudzież pokusi się o złamanie operowej stylistyki innym, mocno woodstockowym klimatem utworu „Glanki i pacyfki”?

  Nie mniej ciekawie będzie w sobotę. Dawno, dawno temu, w czasach, kiedy jeszcze nie było Facebooka, ktoś na jednym z lokalnych for internetowych postulował, żeby w Kozienicach zorganizować coś na wzór festiwalu muzyki folkowej (padła nawet propozycja jego nazwy: Wołanie na Puszczy). Bo i Puszcza Kozienicka i ludowe tradycje, a i w kultowej Kapeli ze Wsi Warszawa pierwiastek kozienicki w osobie Wojciecha Krzaka był mocno obecny. Wygląda na to, że po latach będziemy mieli okazję obserwować, miejmy nadzieję, zalążki tego typu wydarzenia. Potencjał jest spory, a szlaki będzie przecierał radomski Frument Project, który w sobotni wieczór wystąpi na małej scenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki nad jeziorem kozienickim. Jest moc!

  O Kulcie natomiast nie da się napisać nic więcej, poza jednym słowem: nareszcie! Z naszych informacji wynika, że na koncert do Kozienic zamierzają przyjechać fani zespołu z całego regionu radomskiego, a nawet jego przyległości. Uczciwie więc uprzedzamy: dobrze, żebyście mieli tę godzinę zapasu na zajęcie dogodnego miejsca w kozienickim amfiteatrze. Coś nam się wydaje, że przy „Polsce” będzie nas słychać w okolicach Pionek. Jedyną zagadką pozostaje pogoda, więc kto wierzy, niech w niedzielę pomodli się o rozgonienie chmur, a kto nie wierzy, niech trzyma kciuki, żeby dobre prognozy się sprawdziły. Do zobaczenia na koncercie!

  Szczegółowy program tegorocznych Dni Puszczy Kozienickiej znajdziecie na stronie Kozienickiego Domu Kultury.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *