• Wszystko jasne: Kabaret Ani Mru-Mru, Gienek Loska i Wilki wystąpią podczas Dnia Energetyka!

  przez  • 3 czerwca 2014 • ELKO, Filmy, Kultura, Multimedia, Wydarzenia • 3 komentarze

  Skomplikowana łamigłówka, jaką jeszcze do niedawna był niezwykle bogaty, koncertowy rozkład jazdy w bieżącym sezonie wakacyjnym, stała się obecnie prostym równaniem z jedną niewiadomą. Do odkrycia pozostały już tylko ostatnie karty z talii pod nazwą „Dzień Energetyka – Pożegnanie Lata”. Wiemy, że jest to już trochę nudne, ale jednocześnie miło jest nam zakomunikować, że po raz kolejny jako pierwsi docieramy do koncertowych informacji i możemy je Wam czym prędzej przekazać.

  Ale po kolei.

  Zacznijmy od kabaretu. Tegoroczny festyn z okazji Dnia Energetyka zaszczycą swoją obecnością popularne Mrumry, czyli po prostu Kabaret Ani Mru-Mru. Dla Marcina i Michała Wójcików oraz Waldemara Wilkołka występy w Kozienicach to nie pierwszyzna. Już słyszymy te narzekania: „to wszystko już było!”, „znowu będą grać chińską restaurację?”, „nie śmieszą mnie od 2008 r.!”. Żeby przeciąć wszelkie spekulacje warto więc zaznaczyć, że AMM grają obecnie swój nowy, zupełnie świeży program p.t. „Jak się nie da, a bardzo się chce… to można!”. Skeczów z tego zestawu próżno szukać w internecie i kolejnych, emitowanych w telewizji powtórkach festiwali kabaretowych. Nowy program zbiera wśród publiczności świetne recenzje, a Ani Mru-Mru nadal jest w wysokiej formie. Jeżeli zaś dla kogoś powyższe argumenty to za mało, żeby wybrać się do kozienickiego amfiteatru, sięgnijmy po broń ostateczną. Dwa słowa: Conchita Wurst! To po prostu trzeba zobaczyć na żywo!

  Po występie kabaretu swój pierwszy w Kozienicach koncert zagra z kolei Gienek Loska, znany i powszechnie lubiany laureat pierwszej edycji programu X Factor. Fani blues rocka powinni być zatem w tym sezonie szczególnie usatysfakcjonowani, bo przecież zaledwie tydzień wcześniej będą mieli okazję posłuchać na żywo Dżemu. W sieci nie brakuje opinii, że to właśnie Gienek Loska, a nie Maciej Balcar powinien obecnie zastępować w legendarnej kapeli z Tychów nieodżałowanego Ryszarda Riedla i że to on najlepiej uchwyciłby dawny klimat zespołu. Wolimy jednak nie wkładać kija w mrowisko i ocenę twórczości Gienka Loski pozostawić Wam. Naszym zdaniem – daje radę.

  I wreszcie gwiazda wieczoru, którą w tym roku będzie zespół Wilki. Tutaj mamy lekki zgryz… Naszym zdaniem ostatnie, wielkie hymny tej grupy pojawiły się równo dekadę temu, wraz z premierą albumu „Watra”. Potem było coraz gorzej, a teraz mamy do czynienia z koncertowym odgrzewaniem starych kotletów. Zdajemy sobie jednak sprawę z pozycji tej kapeli. Robert Gawliński i spółka nadal mają wierne grono zdeklarowanych fanów, a i legendarne starocie w stylu „Son of the Blue Sky” warto będzie sobie przypomnieć.

  Podczas tegorocznego festynu z okazji Dnia Energetyka na scenie kozienickiego amfiteatru tradycyjnie pojawią się także covery Beatlesów, tym razem w wykonaniu „Beatlesów z Polkowic”, czyli zespołu The Postman. Całość poprowadzi zaś duet Piotr Bałtroczyk (!) i Paulina Chylewska.

  I to by było na tyle.

  Festyn „Dzień Energetyka – Pożegnanie Lata” odbędzie się w sobotę 6 września na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu w Kozienicach.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  3 komentarzy do Wszystko jasne: Kabaret Ani Mru-Mru, Gienek Loska i Wilki wystąpią podczas Dnia Energetyka!

  1. mundiFM
   4 czerwca 2014 o godz. 07:45

   „znowu będą grać chińską restaurację?” TAK znowu, z tym że teraz grają „Chińską restaurację kilka lat później”, więc trochę różni się ten skecz od poprzedniego. Lepszego na dzień dzisiejszy kabaretu nie ma (chyba). W tym roku i tak, można powiedzieć czołówka świetnych kabaretów występuje w Kozienicach – Łowcy.B, Hrabi i Ani Mru Mru.

  2. Anna
   16 czerwca 2014 o godz. 19:10

   Jeszcze dopiszcie kto wystąpi podczas wyborów Miss Polski pod koniec czerwca..Bo chyba będzie to Red Lips oraz Margaret 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *