• Lotto Tour: Alex Rasmussen wygrał etap w Kozienicach. Zobacz film z trasy wyścigu nagrany przez drona!

  przez  • 31 lipca 2014 • Filmy, Multimedia, Sport, Wydarzenia • 0 Komentarzy

  Duńczyk Alex Rasmussen z grupy Riwal wygrał w środę w Kozienicach trzeci etap 57. Lotto Tour, czyli Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza. Były zawodnik ekip HTC i Saxo Bank oraz zwycięzca etapów m.in. na Giro d’Italia, na finiszu z peletonu wyprzedził Eryka Latonia i Mateusza Komara (obaj BDC MarcPol).

  Liderem wyścigu pozostał Jarosław Marycz z grupy CCC Polsat Polkowice, który przyjechał na metę na dziewiątym miejscu. Bohaterem 162-kilometrowego etapu w Kozienicach był jednak Wojciech Migdał (Wibatech Fuji Żory), który korzystając z dość pasywnej postawy wyraźnie zmęczonego morderczym upałem peletonu zaatakował i samotnie prowadził przez 110 kilometrów. Po drodze wygrał wszystkie lotne i górskie premie, dzięki czemu został liderem klasyfikacji aktywnych i wiceliderem klasyfikacji górskiej wyścigu. Rozpędzony na ostatnich kilometrach peleton okazał się jednak bezlitosny i doścignął samotnego śmiałka zaledwie 8 km przed metą.

  Przez ostatnie kilkanaście kilometrów tempo całej grupie kolarzy nadawali zawodnicy CCC Polsat Polkowice, skutecznie broniący żółtej koszulki lidera, Jarosława Marycza. Aktywni byli również kolarze z grupy BDC MarcPol, rozprowadzający na finiszu najszybszego w swoim zespole Eryka Latonia. Pracę BDC perfekcyjnie wykorzystał jednak rutynowany Alex Rasmussen, w ostatniej chwili wysuwając się na czoło wyścigu i wygrywając etap w Kozienicach. Zawodnik ten w minionych sezonach reprezentował zespół Garmin-Sharp. Rok 2013 nie był jednak dla niego udany i w efekcie nie przedłużenia kontraktu ostatecznie wylądował w duńskiej grupie drugiej dywizji.

  Na trasie kozienickiego etapu nie doszło do żadnych nietypowych sytuacji. No, może poza jedną, kiedy to peleton został bezwzględnie zastopowany przez… pociąg towarowy, wiozący węgiel do Elektrowni Kozienice.

  Świetne zdjęcia z trasy trzeciego etapu Lotto Tour w Kozienicach możecie obejrzeć m.in. w galerii Konrada Sieczkowskiego. W sieci pojawił się również znakomity film nagrany z pokładu specjalnego drona, udostępniony przez Norberta Kalinkowskiego z firmy Videomat.

  Do zakończenia 57. Lotto Tour pozostały jeszcze trzy etapy. Aktualne wyniki można śledzić na stronie Mazovia-team.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *