• MKS Kozienice wycofał się z rozgrywek! Grzegorz Seremak: Kozienic nie stać na dwa kluby piłkarskie

  przez  • 24 września 2014 • Sport, Wydarzenia • 3 komentarze

  W dniu dzisiejszym do Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej wpłynęło pismo od zarządu klubu MKS Kozienice, informujące o wycofaniu drużyny seniorów z rozgrywek radomskiej Klasy A. Jak czytamy w komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej żółto-zielonych, decyzja ta związana jest z brakiem możliwości poprawy sytuacji sportowej drużyny oraz trudną sytuacją finansową klubu. „Dziękujemy wszystkim osobom, które przez ostatnie cztery lata wykazały się wobec nas życzliwością. Dziękujemy piłkarzom, nielicznym sponsorom oraz kibicom, których w ostatnim czasie niestety ubywało” – informuje klub w komunikacie.

  W rundzie jesiennej MKS Kozienice rozegrał sześć meczów. Jedyne zwycięstwo odniósł w pierwszej kolejce, wygrywając u siebie z Megawatem Świerże Górne 2:1. Potem było dużo gorzej. Kozieniczanie przegrywali kolejno 0:25 ze Skaryszewianką Skaryszew, 1:10 z Gracją Tczów, 0:10 ze Strażakiem Wielogóra oraz 0:13 z Gryfem Policzna. Ponadto w czwartej kolejce spotkań zawodnicy MKS Kozience nie dojechali do Jastrzębia na mecz z miejscową Akcją.

  Pierwsze informacje o trudnościach finansowych i organizacyjnych w klubie zaczęły docierać do kibiców jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Przez chwilę na horyzoncie pojawiła się nawet możliwość połączenia MKS z Energią Kozienice. Ostatecznie jednak żółto-zieloni rozpoczęli rozgrywki samodzielnie. MKS Kozienice powstał w 2010 r. po upadku klubu MG MZKS Kozienice, jako odpowiedź na pewne zapotrzebowanie wśród kibiców.

  – Moim zdaniem takiego miasta jak Kozienice od początku nie było stać na dwa kluby piłkarskie. Szkoda, że w pewnym momencie ludzie zaangażowani w piłkę nożną w naszym mieście nie usiedli wspólnie do stołu i nie podjęli decyzji o powołaniu dwóch, porządnych drużyn w ramach jednego klubu. Do tego powinniśmy dążyć – powiedział w pierwszym komentarzu po wycofaniu się MKS Kozienice z rozgrywek Grzegorz Seremak, były wieloletni piłkarz MG MZKS Kozienice, a obecnie grający trener występującego w lidze okręgowej KP Jawor Stanisławice.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  3 komentarzy do MKS Kozienice wycofał się z rozgrywek! Grzegorz Seremak: Kozienic nie stać na dwa kluby piłkarskie

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *