• Edmund Kordas: „Czekałem na ten moment 30 lat!” Jutro w Kozienicach startuje Radio UCHO

  przez  • 12 października 2014 • Kultura, Multimedia, Wydarzenia • 0 Komentarzy

  Już jutro w Kozienicach rozpocznie nadawanie Radio UCHO, długo oczekiwany projekt Edmunda Kordasa, wydawcy i redaktora naczelnego Tygodnika OKO. Premierowa audycja zostanie wyemitowana w poniedziałkowy poranek, kwadrans po dziewiątej.

  Zespół redakcyjny Radia UCHO tworzy obecnie kilka osób. Wejścia „na żywo” mają pojawiać się na antenie codziennie od godz. 9:15 do około południa. Wieczorem ramówkę wypełnią autorskie audycje muzyczne.

  Edmund Kordas, pomysłodawca i założyciel Radia UCHO jest także kandydatem na funkcję burmistrza Gminy Kozienice w zbliżających się wyborach samorządowych. – Nie zamierzam uczynić z „UCHA” swojej tuby propagandowej. Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, że radio to moja wielka pasja. Czekałem na ten moment 30 lat, jestem bardzo podekscytowany – mówi. – Nie zamierzam unikać tematów wyborczych, ale żeby grać czysto będę zajmował się ościennymi gminami. Tematy związane z Gminą Kozienice będą zaś domeną pozostałych członków redakcji – dodaje.

  Prace nad uruchomieniem Radia UCHO rozpoczęły się 2 lata temu. Od lutego trwały natomiast intensywne przygotowania do jego technicznego startu. Od kilku dni w radiu trwa emisja testowa.

  Aby posłuchać Radia UCHO należy wpisać w przeglądarce internetowej adres: www.radioucho.eu.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *