• „Małe piwo”, czyli piwna rewolucja w Kozienicach. Nowy cykl audycji w Radio UCHO!

  przez  • 18 października 2014 • Kultura, Multimedia, Na luzie, Wydarzenia • 2 komentarze

  „Małe piwo” to nowy cykl sobotnich audycji radiowych realizowanych przez redakcję serwisu Wirtualne Kozienice we współpracy z Radiem UCHO. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany dzisiaj o godz. 19:15. W „Małym piwie” Marcin Kujawiak, Mateusz Pułkowski oraz Emil Kopański dyskutować będą o docierającej do Kozienic tzw. „piwnej rewolucji”, czyli zjawisku lawinowo rosnącej popularności piw z niewielkich browarów rzemieślniczych i kontraktowych, nowych stylach, a także o kulturze picia piwa. Partnerem cyklu jest pizzeria Da Grasso w Kozienicach.

  – W naszych audycjach chcemy przekazywać słuchaczom dobrą nowinę o końcu ery jasnego lagera z wielkiego koncernu. Piwne szaleństwo ogarniające Polskę to coś więcej, niż przejściowa, wielkomiejska moda. To prawdziwa rewolucja, która powoli dociera także do Kozienic – mówią autorzy „Małego piwa”. – Zmiany są na tyle głębokie, że nie będzie już powrotu do czasów, gdy w osiedlowym sklepie dostępny był tylko głęboko odfermentowany koncerniak. Zmieniają się także gusta, ludzie mają już dość „eurolagera”, czyli typowego „sikacza”. Poznają nowe style i szukają nowych smaków – dodaje Marcin Kujawiak.

  W „Małym piwie” słuchacze dowiedzą się m.in. gdzie narodziła się „piwna rewolucja”, co oznacza mityczny „poziom IBU”, a także dlaczego Porter Bałtycki nazywany jest „czarnym polskim złotem”. Przede wszystkim zaś poznają nowe style piwa, bo jak twierdzą autorzy audycji – życie jest zbyt krótkie, żeby pić kiepskie piwo.

  Pierwszego odcinka „Małego piwa” można będzie posłuchać już dzisiaj od godz. 19:15 w Radiu UCHO – wystarczy wpisać w przeglądarce internetowej adres: www.radioucho.eu. Stacja jest także dostępna na urządzeniach mobilnych za pośrednictwem aplikacji TuneIn Radio.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  2 komentarzy do „Małe piwo”, czyli piwna rewolucja w Kozienicach. Nowy cykl audycji w Radio UCHO!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *