• Powtórzyli Bayern. Energia Kozienice z Pucharem Polski na szczeblu okręgu!

przez  • 23 października 2014 • Sport, Wydarzenia • 1 Komentarz

Puchar Polski na szczeblu okręgu radomskiego po latach ponownie wrócił do Kozienic. W finale rozgrywek po znakomitym spotkaniu Energia Kozienice pokonała na stadionie radomskiej Broni zespół Zawiszy Sienno 7:1 (4:1).

Podopieczni trenera Pawła Potenta od początku meczu zdominowali rywala. Już w 20. sekundzie padła pierwsza bramka dla Energii, a precyzyjne dośrodkowanie Daniela Ciupińskiego wykorzystał Wojciech Nowocień. Po dziesięciu minutach było 2:0 dla kozieniczan. Tym razem na listę strzelców wpisał się Damian Stanisławski, sprawiając sobie tym samym miły prezent na 22. urodziny. W 36. minucie zabójczą kontrę Energii na swojego drugiego gola w tym spotkaniu ponownie zamienił Nowocień. Chwilę później, jedyny jak się okazało celny cios wyprowadzili piłkarze Zawiszy, zdobywając gola po zamieszaniu w polu karnym. W doliczonym czasie pierwszej połowy wynik do przerwy na 4:1 podwyższył Stanisławski.

W drugiej odsłonie Energia dopełniła dzieła zniszczenia. Najpierw potężne uderzenie z 35. metrów na gola zamienił Andrzej Kalinka. Pozazdrościł mu Eugeniusz Kołodziejczyk, umieszczając futbolówkę w samym okienku bramki bronionej przez golkipera Zawiszy. Końcówkę spotkania kozieniczanie grali w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał Bartłomiej Janiszewski. Nie przeszkodziło to jednak Wojciechowi Kupcowi ustalić wynik spotkania na 7:1. – Powtórzyli to, co wczoraj Bayern Monachium zrobił z AS Roma – skomentował grę Energii po końcowym gwizdku jeden z kibiców.

Puchar z rąk władz Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej odebrał i jako pierwszy w geście tryumfu uniósł Andrzej Kalinka, kapitan Energii. Dodatkowo na konto kozieniczan wpłynęła nagroda w wysokości 4 tysięcy złotych, a klub otrzymał przepustkę do mazowieckiej edycji rozgrywek.

Energia Kozienice – Zawisza Sienno 7:1 (4:1)
    Bramki: Nowocień 1, 36, Stanisławski 10, 46, Kalinka 62, Kołodziejczyk 69, Kupiec 88 – Wójcik 40
    Energia: Majos – Budziński (46 Mortka), Kupiec, Walasek, Strąg (46 Szary), Kalinka, Zawadzki (62 K. Nowocień), Kołodziejczyk, W. Nowocień (46 Janiszewski), Stanisławski, Ciupiński