• Oficjalnie: most w Ryczywole zostanie zamknięty w poniedziałek o godz. 10:00. Zobacz mapę objazdów!

  przez  • 24 października 2014 • Wydarzenia • 3 komentarze

  Most na drodze krajowej nr 79 w Ryczywole zostanie zamknięty w poniedziałek o godz. 10:00 – wynika z oficjalnego komunikatu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jego przebudowa potrwa do końca roku. „Objazdy będą obowiązywały do około 20 grudnia” – czytamy w informacji płynącej z firmy Trakt S.A., generalnego wykonawcy remontu.

  Poniżej publikujemy specjalną, przygotowaną przez GDDKiA mapę z organizacją ruchu na czas remontu mostu w Ryczywole.

  Tymczasem podczas czwartkowego spotkania sołtysów i przewodniczących komitetów osiedlowych w Urzędzie Miejskim w Kozienicach pojawił się pomysł wytyczenia alternatywnej trasy objazdu, która miałaby obejmować leśną drogę prowadzącą z Woli Chodkowskiej do Chodkowa. Po częściowym utwardzeniu, drogą tą mógłby się poruszać transport osobowy, co znacznie skróciłoby trasę objazdu, szczególnie mieszkańcom najbliższych okolic Ryczywołu. Do propozycji pozytywnie odniósł się obecny na spotkaniu Leszek Ruszczyk, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

  Póki co pewne jest jedno i tę informację możecie przekazać wszystkim zainteresowanym: w poniedziałek o godz. 10:00 most na drodze krajowej nr 79 w Ryczywole zostanie zamknięty.

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  3 komentarzy do Oficjalnie: most w Ryczywole zostanie zamknięty w poniedziałek o godz. 10:00. Zobacz mapę objazdów!

  1. Jacek
   27 października 2014 o godz. 13:23

   Witam

   Przy tak zorganizowanej pracy i objezdzie samochodów ciężarowych i osobowych, to aż prosi się aby zmienić nawierzchnię asfaltową pomiędzy Ryczywolem, a Kozienicami ( droga przy elektrowni przez lasyDK79 ). Przecież na tym odcinku po zamknięciu mostu w Ryczywole, wspomniany odcinek będzie praktycznie, za wyjątkiem niewielkiego ruchu lokalnego, wyłączony z transportu krajowego. Sama jezdnia w tym odcinku DK79 od dawna nie była remontowana i prosi się o wymianę nawierzchni od lat!

   Informację szczególnie kieruje do osób zarządzających tym projektem! Mam nadzieję, że kompleksowo zostanie wykonana ta praca.

   Pozdrawiam

  2. wkz
   27 października 2014 o godz. 14:25

   to teraz czekamy na remont drogi 48 – bo w jakim ona będzie stanie jak cały objazd jest skierowany na głowaczów

  3. Jacek
   27 października 2014 o godz. 17:10

   wkz – trochę więcej wiary !!!

   przecież trasa DK 48 i tak już była w opłakanym stanie ! a co się w takiej sytuacji robi ?! remontuje ją !!!
   popatrz sobie na pozycję nr 191 pod tym linkiem & dla wszystkich innych zainteresowanych też :

   http://www.gddkia.gov.pl/pl/19/lista-utrudnien

   Masz jasno napisane, że trasa DK 48 na odcinku Brzóza – Kozienice jest od 27/10/14 remontowana 😀 a jak !!! trzeba się cieszyć 😛 ruch wahadłowy, kierowany ręcznie, na odcinku 5,1 km = koreczek jak nic 🙂
   gratuluję Wam ( wyborcom tych stron, pow. Kozienickiego ) za zainteresowanie się regionem jak i oddawanie głosów na waszych ulubieńców samorządowych 😀
   mam tylko nadzieję ( że jak napisałem powyżej ) trasa DK 79 od Ryczywołu do Kozienic zostanie naprawiona

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *