• Remont mostu w Ryczywole: w GDDKiA absurd goni absurd. Czy będzie „objazd objazdu”?

  przez  • 31 października 2014 • Wydarzenia • 4 komentarze

  Już za kilka godzin w całym powiecie kozienickim rozpocznie się szczyt komunikacyjny związany z Dniem Wszystkich Świętych. Fala powrotów, szczególnie od strony Warszawy skutecznie utrudni ruch osobowy na wszystkich okolicznych drogach. Jutro zaś będzie tylko gorzej. Tymczasem w związku z zamknięciem mostu na rzecze Radomce w Ryczywole na drogach dojazdowych do Kozienic absurd goni absurd.

  Wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że efektem rozpoczęcia długo oczekiwanej przebudowy drogi krajowej nr 79 będą pewne utrudnienia z dojazdem i wyjazdem z Kozienic. Nikt się jednak nie spodziewał, że zarządzająca drogami Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postanowi w okolicach Kozienic przeprowadzić operację na żywym organizmie.

  Zgodnie z decyzją GDDKiA, po zamknięciu mostu w Ryczywole został wyznaczony objazd drogą krajową nr 48, biegnącą m.in. przez Głowaczów. Tak się jednak składa, że ta droga… również jest remontowana! Na ponad pięciokilometrowym odcinku w okolicach Maciejowic i Sewerynowa, ku zaskoczeniu kierowców drogowcy sfrezowali asfalt, a o utrudnieniach informują już gęsto rozstawione znaki drogowe. W pogotowiu czeka także sygnalizacja świetlna. Dlaczego ze względu na remont jednej drogi GDDKiA wyznaczyła objazd po trasie, która również znajduje się w przebudowie? Czy w związku z tym zostanie zorganizowany „objazd objazdu”? Nie wiadomo. Pewne jest jednak, że mamy tutaj do czynienia z absurdem czystej wody. Jeżeli Stanisław Bareja patrzy gdzieś z góry na tę sytuację, to zapewne z uznaniem kiwa głową, gdyż sam by tego lepiej nie wymyślił. – Dlaczego panowie remontują drogę, po której odbywa się objazd? – pytał retorycznie kilka dni temu kierowca jednej z linii przelotowych biegnących przez Kozienice na południe Polski, wyraźnie zirytowany przedłużającym się postojem. Jak nietrudno się domyśleć, jego pytanie trafiło jednak w próżnię. Być może powinno zostać skierowane np. do niezawodnego Janusza Weissa?

  Tymczasem pomysł wytyczenia alternatywnej trasy objazdu dla samochodów osobowych, która miała obejmować leśną drogę prowadzącą z Woli Chodkowskiej do Chodkowa okazał się niewypałem. Mimo, że sznur pojazdów próbuje skorzystać z tego skrótu omijając objazd, to dla większości śmiałków jest to jednorazowa wycieczka. – Szkoda zawieszenia – zgodnie komentują kierowcy. Obiło nam się o uszy, że na rzece Radomce w Ryczywole planowane jest także rozstawienie mostu pontonowego. Miałaby się tym zająć jednostka wojskowa z Dęblina, ale póki co nikt nie potwierdza tej informacji.

  Jeżeli zatem w ciągu najbliższych kilku godzin będziecie wracać lub wyjeżdżać z Kozienic w kierunku stolicy, radzimy skorzystać ze standardowo wytyczonej przez GDDKiA trasy objazdu, o której informowaliśmy w jednym z poprzednich artykułów. Przypomnijmy, że objazd będzie obowiązywał do około 20 grudnia.

  Jakby to w tej sytuacji nie zabrzmiało: szerokiej drogi!

  P.S. Dziękujemy naszemu Czytelnikowi za przesłanie znakomitych, wykonanych za pomocą drona zdjęć z remontu drogi krajowej nr 79. Jak widać – praca wre!

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  4 komentarzy do Remont mostu w Ryczywole: w GDDKiA absurd goni absurd. Czy będzie „objazd objazdu”?

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *