• Nie żyje Jakub Bilke, były piłkarz MG MZKS Kozienice

  przez  • 8 listopada 2014 • Wydarzenia • 0 Komentarzy

  Nie żyje Jakub Bilke, wychowanek Broni Radom, były piłkarz MG MZKS Kozienice, a także Jagiellonii Białystok i GKS Bełchatów. Zmarł w Warszawie w wieku 40 lat, przegrywając walkę z ciężką chorobą trzustki.

  Jakub Bilke w poważnej piłce debiutował w radomskiej Broni. Pierwsze oficjalne spotkanie rozegrał jako 15-latek i od razu w debiucie strzelił dwa gole Lubliniance Lublin. Na dalszym etapie swojej kariery był zawodnikiem m.in. GKS Bełchatów i Jagiellonii Białystok. Przez trzy sezony reprezentował także barwy MG MZKS Kozienice.

  W ostatnich tygodniach u Jakuba Bilke zdiagnozowano ciężką chorobę trzustki. Piłkarz zasłabł w Warszawie po meczu Polska – Niemcy, trafił do szpitala, a jego rodzina zaapelowała do kibiców, żeby oddawali krew na konto zawodnika. Niestety w piątek 7 listopada Jakub Bilke zmarł w jednym z warszawskich szpitali.

  Dziękujemy za wszystkie występy w żółto-zielonych barwach, Kuba! Spoczywaj w pokoju!

  Komentarze

  O serwisie

  Jesteśmy grupą niezależnych dziennikarzy, której sprawy Kozienic nie są obojętne. Z uwagą śledzimy lokalną politykę, przyglądamy się problemom z jakimi borykają się nasza rodzina, sąsiedzi i znajomi. Cieszymy się z sukcesów sportowych i wkurzamy z powodu dziurawych ulic. Nie mamy sformalizowanej redakcji. Zajmujemy się różnymi rzeczami, a ten serwis jest naszą oddolną inicjatywą. Jest tworzony przez kozieniczan i dla kozieniczan.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *