• Nie czekaj do 16 listopada, zagłosuj już dzisiaj i wybierz swojego radnego! Weź udział w Wirtualnych Wyborach!

  16 listopada w Polsce odbędą się wybory samorządowe. Jako mieszkańcy Kozienic po raz kolejny będziemy mieli okazję wybrać swoich radnych miejskich. To, jak będzie wyglądał układ sił i jakich kandydatów oddelegujemy na kolejne 4 lata do rady jako naszych przedstawicieli, będzie zależało tylko od nas. W niedzielę 16 listopada to my, obywatele będziemy suwerenem i pośrednio wskażemy kierunek rozwoju naszej małej ojczyzny. W tym roku naszego wyboru dokonamy w oparciu o nową, jednomandatową ordynację wyborczą. Gmina Kozienice została podzielona na 21 okręgów wyborczych, z których do rady miejskiej – zgodnie z zasadą „zwycięzca bierze wszystko” – z każdego okręgu wejdzie tylko jeden kandydat: ten, który uzyska największe poparcie. Swoje głosy oddamy zatem nie na partię i jej listę, ale na konkretnego człowieka. Łącznie we wszystkich okręgach o mandat radnego ubiegać się będzie 87. kandydatów.

  Mimo, iż do urn pójdziemy za niecały miesiąc, Wirtualne Kozienice już dzisiaj umożliwiły swoim Czytelnikom udział w Wirtualnych Wyborach! Poniżej publikujemy wszystkie okręgi i kandydatów do rady miejskiej, którzy 16 listopada staną do wyborczej walki, wraz z możliwością głosowania. Znajdźcie swój okręg oraz kandydata i oddajcie głos! Sprawdźmy wspólnie, jak może wyglądać nowa rada miejska w Kozienicach! Jeżeli nie jesteście pewni w którym okręgu będziecie głosować, wystarczy wejść na stronę Państwowej Komisji Wyborczej i w tabeli „Okręgi Wyborcze” sprawdzić przyporządkowanie numeru okręgu wyborczego do ulicy, przy której jesteście zameldowani.

  Wirtualne Wybory potrwają do północy 14 listopada, czyli do momentu rozpoczęcia obowiązywania ciszy wyborczej. Głosujmy!

  [poll id=”2″]

  [poll id=”3″]

  [poll id=”4″]

  [poll id=”5″]

  [poll id=”6″]

  [poll id=”7″]

  [poll id=”8″]

  [poll id=”9″]

  [poll id=”10″]

  [poll id=”11″]

  [poll id=”12″]

  [poll id=”13″]

  [poll id=”14″]

  [poll id=”15″]

  [poll id=”16″]

  [poll id=”17″]

  [poll id=”18″]

  [poll id=”19″]

  [poll id=”20″]

  [poll id=”21″]

  [poll id=”22″]

  Komentarze

  72 komentarzy do Nie czekaj do 16 listopada, zagłosuj już dzisiaj i wybierz swojego radnego! Weź udział w Wirtualnych Wyborach!

  1. Antek
   25 października 2014 o godz. 14:41

   Powyższy quiz, że tak to nazwę jest bardzo nierzetelną formą głosowania.Bardzo łatwo zmanipulować wyniki, które są tu zawarte.Wystarczy tylko trochę chęci, czasu i możliwości technicznych ( Zmienne IP). Błędem też jest udostępnienie możliwości głosowanie jednej osobie we wszystkim okręgach wyborczych co jeszcze zmniejsza miarodajność tej zabawy.
   Podsumowując, jedna osoba może tym całym zestawieniem manipulować według własnego widzi mi się.. Niby to tylko zabawa (bo inaczej tego nazwać nie śmiem) lecz może w podświadomy sposób wpływać na wybór osób udających się do urn.

   • Marq
    25 października 2014 o godz. 17:41

    No tak widać w tym kraju najlepiej się położyć i nic nie robić. Ewentualnie można stać z boku i krytykować. Robić nie ma komu. 3/4 z kandydatów nie ma pojęcia co chciało by zmienić w swoim okręgu…

    • ARKADIUSZ MOLENDA
     26 października 2014 o godz. 02:30

     A ilu z tych jeszcze urzędujących coś zrobiło (poza mechanicznym głosowaniem – czasami do końca nie wiedząc za czym głosują). Chociaż aktywność wzrasta na koniec kadencji, więc spodziewam się na środowej (Sesja Rady Powiatu) oraz czwartkowej (Sesja Rady Miasta) że będzie burza pomysłów, rzeka wniosków, morze interpelacji – byle pokazać swoją aktywność (bo znaczna część z nich chciałaby jeszcze na cztery lata zostać wybrana)

   • Wirtualne Kozienice
    25 października 2014 o godz. 18:56

    Oczywiście, że powyższe głosowanie jest formą zabawy, która ma zachęcić do zainteresowania się prawdziwymi wyborami, a wiążące decyzje podejmiemy przy urnach 16 listopada. Naszym zdaniem przecenia Pan jednak możliwość manipulacji i to przez jedną osobę. Na zmienne IP nie mamy wpływu, jest to problem w przypadku każdej sondy internetowej. Na szczęście procent ludzi, którzy świadomie mogliby manipulować wynikami jest niewielki. Jak sam Pan zauważył, potrzeba na to przede wszystkim czasu. Każda sonda jest osobnym modułem, a zatem nie możemy zablokować danej osobie możliwości głosowania na kandydata w innym okręgu. O tym, czy wyniki sondy okażą się miarodajne, przekonamy się po wyborach. Naszym zdaniem, przy licznym udziale naszych Czytelników sonda może dać jakąś odpowiedź na temat poziomu poparcia dla kandydatów w poszczególnych okręgach.

  2. ARKADIUSZ MOLENDA
   26 października 2014 o godz. 02:57

   Dlaczego obecni Radni oraz kandydaci na Radnych nie wyrażają swoich opinii, nie przedstawiają swoich osiągnięć w sprawowaniu funkcji Radnego, swoich pomysłów na wizję miasta i powiatu?
   Co to ma być? Dwa tygodnie kampanii plakatowej bez żadnej dyskusji, wymiany poglądów i opinii?
   Jeżeli teraz nie zabierają głosu jak im zależy na poparciu to co będzie jak się dostaną do Rady? Przestaną poznawać ludzi, staną się ważni, niedostępni do następnych wyborów?

  3. ARKADIUSZ MOLENDA
   26 października 2014 o godz. 02:59

   Może po Wyborach Samorządowych należy wprowadzić statystykę dla każdego Radnego (obecność na sesjach, jak głosował we wszystkich głosowaniach, jakie zgłaszał pomysły, zapytania, interpelacje itp. oraz jak jest skuteczny w tym za czym wnioskuje) Do tej statystyki powinien mieć wgląd KAŻDY ZAINTERESOWANY MIESZKANIEC POWIATU!!!

  4. ARKADIUSZ MOLENDA
   26 października 2014 o godz. 03:06

   Dlaczego tak mało ludzi dodaje swoje komentarze na temat wyborów, kandydatów, swoich oczekiwań, swoich spostrzeżeń? Czyżby większość miała to w „głębokim poważaniu”?
   Jeżeli tak to proszę potem nie narzekać na tych co zostaną wybrani (na to co robią, jak robią i czy ogóle robią) – ale na siebie!!!

  5. niezrzeszony i bezpartyjny wyborca
   26 października 2014 o godz. 17:49

   Wydaje mi się Panie Arkadiuszu, że nikt nie ma ochoty z Panem prowadzić dyskusji 🙂 bo jest Pan najbardziej udzielającym się komentatorem (bez urazy) i nie tylko na tym portalu. Zresztą każdy trzyma to dla siebie i w sobie, każdy normalny obywatel w inny sposób to wyraża. Ja też nie będę wylewał swoich poglądów bo to nie o to tu chodzi 🙂 Pozdrawiam

   • ARKADIUSZ MOLENDA
    26 października 2014 o godz. 21:00

    Szanuję inne poglądy (o ile osoba która je wyraża poprzez nie, nie próbuje mi czegoś narzucić bez mojej dobrowolnej akceptacji). To samo uważam że dotyczy moich poglądów – nie chcę nikomu nic narzucać.
    To że na razie niewiele osób chce prowadzić dyskusję (nie można powiedzieć że nikt) niekoniecznie jest spowodowane tym że na razie jestem „najbardziej udzielającym się komentatorem” (jest to być może jedną z możliwości lub nie). Wyrażanie swoich poglądów samo w sobie nie powinno być złe (w sposób dostosowany do miejsca, czasu i ludzi). Jeżeli Pan chce swoje poglądy zachować dla siebie – ja to szanuję. Pozdrawiam Arek

  6. ARKADIUSZ MOLENDA
   26 października 2014 o godz. 18:07

   Na stronie Kozienice.pl zamieszczono „Oświadczenie Wojewody Mazowieckiego – Pana Jacka Kozłowskiego w związku z nieprawdziwymi informacjami rozpowszechnianymi w lokalnych mediach na temat drogi krajowej nr 79.” Oświadczenie na stronie Kozienice.pl zamieszczono 22-10-2014, samo zaś pismo Pana Wojewody pochodzi z 13-10-2014 (dotyczy ono „nieetycznej reklamy wyborczej”) W swym oficjalnym piśmie do Pana Burmistrza Tomasza Śmietanki, Pan Wojewoda Jacek Kozłowski wyraża stanowczy sprzeciw przeciwko wykorzystywaniu jego osoby w materiale parawyborczym, który powstał bez jego wiedzy (dotyczy to ogłoszenia płatnego zamieszczonego w „Tygodniku Oko”(nr 270) z 9 października, w „Rubryce Zarządu Powiatowego PiS w Kozienicach).
   Nie jestem adwokatem strony która zamieściła ogłoszenie, ani strony która napisała oświadczenie ani też strony która to oświadczenie umieszcza. Osobiście uważam że remont drogi nr 79 najprawdopodobniej nie doszedłby w tym terminie do skutku gdyby nie inwestycja w Elektrowni „Kozienice” (ponieważ gdy nowy blok energetyczny będzie oficjalnie oddawany nie wypadało będzie aby fatalny stan tej drogi osłabił sukces tejże inwestycji).
   Jeszcze raz podkreślę że jest to moja i tylko mona opinia na ten temat (nieinspirowana, nie pisana na zlecenie, nie napisana z jakichkolwiek pobudek osobistych).
   Panu Wojewodzie Jackowi Kozłowskiemu w świetle tej publikacji nie składał bym żadnych podziękowań ponieważ Pan wojewoda nie ma chyba pojęcia o jakiej inwestycji drogowej jest mowa albo też nie czyta lub rozumie co podpisuje. Zacytuję Państwu fragment tego oświadczenia: „Niezależnie od tego incydentu, najważniejsze, że trasa jest wyremontowana. Życzę wszystkim bezpiecznej jazdy.” Z tego może wynikać że Pan Wojewoda nie ma o tej inwestycji drogowej „zielonego pojęcia”. Droga jest dopiero remontowana a nie „WYREMONTOWANA” a sformułowanie „Życzę wszystkim bezpiecznej jazdy” może Pan Wojewoda składać po oficjalnym otwarciu wyremontowanej drogi a nie w trakcie remontu. (To także źle świadczy o pracy jego kancelarii że pozwala ona na takie „pomyłki”. Samo pismo jest także nieptofesionalnie napisane – dzień w dacie napisania pisma oraz nagłówek jest ręcznie dopisany przez Pana Wojewodę – MOGĄ PAŃSTWO KSERO TEGO PISMA OBEJRZEĆ NA STRONIE KOZIENICE.PL).
   Co do podziękowań złożonych przez Pana Dariusza Piwońskiego na ręce Pana Wojewody, w imieniu mieszkańców ziemi kozienickiej to w świetle tego ja się do tych podziękowań w tej chwili nie dołączam.
   A TERAZ ZAPYTAM CO TU JEST POZYTYWNYM A CO NEGATYWNYM DZIAŁANIEM I W JAKIM STOPNIU?
   PODZIĘKOWANIE WYSTOSOWANE DO PANA WOJEWODY ZA WKŁAD W REALIZACJĘ REMONTU PRZEZ PRZEWODNICZĄCEGO ZARZĄDU POWIATOWEGO PiS.
   OŚWIADCZENIE WOJEWODY W SPRAWIE DROGI KOZIENICE RYCZYWÓŁ (W SPRAWIE BRAKU ZGODY PANA WOJEWODY NA UDZIAŁ W MATERIALE PARAWYBORCZYM).
   OGŁOSZENIE KTÓRE MIN ZARZUCA BURMISTRZOWI BAK SKUTECZNYCH DZIAŁAŃ NA RZECZ REMONTU DROGI NR 79 CZY TEŻ WYKORZYSTYWANIE OŚWIADCZENIA PANA WOJEWODY DO PODKREŚLENIA WKŁADU PANA BURMISTRZA I PANA STAROSTY W REMONT DROGI 79.

   Zasługi są przypisywane Panu Wojewodzie. Brak zasług jest wytykany Panu Burmistrzowi. Podkreślane jest zaangażowanie Pana Burmistrza oraz Pana Starosty w ten remont a nikt nie wspomina że TEN REMONT JAK I INNE INWESTYCJE REALIZOWANE Z BUDŻETU PAŃSTWA TO ZASŁUGA SPOŁECZEŃSTWA Z KTÓREGO PODATKÓW JEST TO REALIZOWANE!!!

  7. ola
   29 października 2014 o godz. 18:33

   Głosują na obecne władze to nadal widzę,że nic się nie zmieni w Kozienicach tylko Imprezy kulturowe tym rodziny nakarmią dzieci . Gdzie są jakieś inwestycje by zatrzymać młody, gdzie są miejsca pracy Głosuję na konkurencję może coś się zmieni bo w obecnej formie co robi nasza obecna władza to widać .

  8. NiedzielnyInformatyk
   5 listopada 2014 o godz. 22:26

   WCZ Pani Beato Smykiewicz-Różycka, nieładnie tak nabijać sobie samodzielnie głosy z proxy/zmiennego ip, jak już, to proszę robić to z rozwagą a nie wyskakiwać z akcjami typu 20 głosów w kilka minut, czy korzystanie z publicznych proxy, do których każdy ma dostęp i może zobaczyć ślady pani niecnej działalności.
   Pozdrawiam i uświadamiam pozostałych czytelników,
   NiedzielnyInformatyk

   • Antek
    6 listopada 2014 o godz. 11:34

    Dzień dobry.

    Przecież wiadomo,że ta sonda jest nieadekwatna do nastrojów społecznych . Mają tu pole do popisu ludzie mający dostęp do bot-ów lub też siedzący przed komputerem i wyszukujący co nowe proxy. Nie mówiąc już o zmiennym IP.

    Śledzę całą sondę na bieżąco i przykład z ostatnich godzin, : Wczoraj w późnych godzinach nocnych Pan A.Gogacz miał coś ok 170 głosów, dziś już prawie dwukrotnie więcej.W kilka godzin tyle co przez cały czas trwania sondy. W stopniu mniejszym ale jednak było jeszcze kilka takich sytuacji.

    • Wirtualne Kozienice
     6 listopada 2014 o godz. 12:00

     NiedzielnyInformatyk, Antek – dostrzegamy nasilający się problem „głosujących” botów oraz korzystania z bramek proxy. Jak widać, niestety nie wszyscy grają fair. Szkoda.

     Obecnie pracujemy nad rozwiązaniem polegającym na wprowadzeniu do głosowania dodatkowego zabezpieczenia CAPTCHA. Będzie ono nieco uciążliwe, gdyż głosujący będzie musiał przepisać ręcznie kod z obrazka, ale znacząco ograniczy nadużycia o których piszecie. Liczył się będzie tylko głos oddany przez „żywego” człowieka.

     Na zmienne IP niestety nie mamy wpływu, jest to problem występujący w przypadku każdej sondy internetowej.

     Prawdopodobnie w sobotę wyzerujemy wyniki wszystkich sondaży i w ostatnim tygodniu przedwyborczym rozpoczniemy zupełnie nowy, miejmy nadzieję w jak największym stopniu oddający nastroje społeczne.

    • Antek
     6 listopada 2014 o godz. 17:24

     kolejny przykład : M.Bochnia – Do dnia wczorajszego przez cały czas trwania sondy raptem ok.40 głosów, dziś posiada już ich 240.

   • 6 listopada 2014 o godz. 14:27

    Drogi Panie/ Droga Pani Niedzielny Informatyku. Tylko Niedzielny Informatyk może pisać takie rzeczy w przeświadczeniu swej bezkarności. Czarny pijar zwykle obraca się przeciwko autorowi. Więcej z Panem/ Panią dyskutować nie będę.

   • Poniedziałkowy Informatyk
    6 listopada 2014 o godz. 17:24

    Jestem ciekaw jak w tak krótkim czasie kandydat na ważne stanowisko, Pan D. P. i na przykład kontrkandydat Pani Beaty Smykiewicz-Różyckiej, Pan Rafał Sucherman uzyskali ponad 300 głosów, czyżby Pan Sucherman spłodził tak dużą rodzinkę, którą prezentuje na plakatach w miejscach niedozwolonych? Dlaczego jego nikt nie zapytał jak uzyskał tak dużo wirtualnych głosów. Może skorzystał z pomocy Niedzielnego Informatka i innych dziennych informatyków (oprócz tego oryginalnego – Poniedziałkowego), którzy sprzedali Pana na facebooku w grupie „Kozienice: sprzedam, kupie, wymienie”. Zamiast powiesić się na rusztowaniu remontowanego budynku powinien przedstawić jakiś swój plan wyborczy, niestety jestem przekonany, że takowy nie istnieje. oouupss… przepraszam, przecież istnieje: „Oskubię gminę – stawiam na rodzinę!”

   • NieInformatyk
    6 listopada 2014 o godz. 18:01

    Szanowny Panie Niedzielny, 20 głosów w kilka minut to marny wynik. Biorąc pod uwagę fakt, że przeciętna rodzina ma format 2+2, taki wynik osiąga się angażując własnych rodziców, rodzeństwo z żonami/ mężami i własne dzieci. A jeśli dzieci ma się dorosłe, to mamy możliwość podciągnąć wynik o kolejne kilka głosów. A zanim rzuci Pan kolejne oskarżenia, proponuje pomyśleć, bo pomówienie to śmierdząca sprawa.

  9. Izabela
   6 listopada 2014 o godz. 19:41

   Antek Śledzę na bieżąco wyniki głosowania i nie prawdą jest że do przedwczoraj P. Maciej Bochnia miał zaledwie 40 głosów z których nagle po nocy zrobiło się ponad 200 , to samo dotyczy P. Andrzeja Gogacza i innych których posądzasz o nieuczciwosc. Zapewne jakieś zamieszanie chcesz wprowadzic, a być może tez kandydujesz w wyborach i obawiasz się konkurencji stąd oskarżenia wyssane z palca. Poczekajmy do 16 listopada wtedy okaże się kto otrzyma zaufanie kozienickiego społeczeństwa.

   • Antek
    6 listopada 2014 o godz. 22:38

    Traktuję to głosowanie jako dobrą rozrywkę.Zapewniam,że nie kandyduję ani nie mam nic wspólnego z żadnym z kandydujących. Co za tym idzie nie mam powodu aby siać jakikolwiek zamęt. A co do tych dwóch panów niestety mam rację, miałem okazję widzieć wyniki po północy a następnie z samego rana, przyrost głosów robił wrażenie. Jeżeli obserwuje Pani na bieżąco te wyniki w co szczerze wątpię to najwidoczniej mamy inne głosowania.
    A jeżeli jest inaczej to być może ma Pani coś wspólnego z kimś kto akurat tym dwóm panom pomagał w uzyskaniu tak znaczącej przewagi.

  10. Artur
   6 listopada 2014 o godz. 19:58

   Osobiście proponowałbym zamknięcie powyższych ankiet i niepublikowanie ich wyników. Na każdą sondę internetową, są jakieś sposoby i każda będzie mniej lub bardziej zmanipulowana, przez co nie mają one większego sensu, a najczęściej służą „biciu piany”.
   Co do osoby Pana Suchermana, dało się zaobserwować swoisty ruch poparcia na fejsie, gdzie jego uczniowie oraz byli uczniowie zwoływali się na głosowanie na profesora, zatem jego wynik nie powinien zbytnio dziwić

  11. Rafał Sucherman
   6 listopada 2014 o godz. 21:38

   Witam, widzę że co niektórzy zapędzili się w komentarzach!!! Co do rodziny to dla mnie jedna z najważniejszych wartości jaką człowiek posiada i nie mam się czego wstydzić. Natomiast jeśli chodzi o głosy; tak pewnie i uczniowie na mnie głosują i powiem wam że jestem z nich dumny bo jeśli to oni to by oznaczało ze to co robię- robię dobrze. Pozdrawiam

   • Absolwent
    6 listopada 2014 o godz. 23:14

    Dla każdego jego rodzina jest najważniejsza, ale co to ma do Rady? Będzie pan tam zarabiał na rodzinę? Po to pan startuje?

    • Poniedziałkowy Informatyk
     6 listopada 2014 o godz. 23:34

     Domyślam się, że prawdopodobnie tak. W okolicach Janikowa stoi rozgrzebana budowa domu jednorodzinnego, a za miesięczną pensję radnego można chyba kupić okno, drzwi, styropian itp.?

   • NieInformatyk
    7 listopada 2014 o godz. 15:30

    Panie Rafale,
    Powodem do dumy dla nauczyciela powinny być osiągi edukacyjne jego uczniów a nie umiejętność głosowania w wirtualnych wyborach. Z przyjemnością posłucham o Pana olimpijczykach i laureatach konkursów naukowych.
    A co do rodziny… no cóż, każdy ma swoją i każdemu zależy na jej dobrobycie, ale żeby z tego powodu startować do Rady Miasta? o_O
    Czy możemy przejść do bardziej merytorycznej dyskusji? Jestem wysoce zainteresowana Pana programem i pomysłem na miasto i jego dobrobyt.

  12. Izabela
   7 listopada 2014 o godz. 07:24

   Tak jak napisalam poczekajmy do wyborów wtedy się okaże kto zostanie wybrany przez społeczeństwo, a przepychanki słowne na forum nie mają sensu. Mam tylko nadzieję, że w kolejnej kadencji nie będziemy znowu oglądać tych samych twarzy, że szansę dostaną nowi kandydaci. Pozdrawiam

  13. Wyborca
   7 listopada 2014 o godz. 21:05

   Zastanawiam się nad jedną sprawą. Popieram „Izabela”, rzeczywiście nie ma co się przepychać na forum. Jednak uważam, że na takiej stronie, która aspiruje do opiniotwórczego miejsca w Internecie (a to się dzieje, tworząc taką „ankietę”), powinny być wszystkie elementy maksymalnie przemyślane.

   Czy redaktorzy Wirtualnych Kozienic są świadomi, jakie znaczenie ma ogłoszenie wirtualnych wyników, które nie są odzwierciedleniem rzeczywistości?

   Po pierwsze.
   Gdzie są propozycje wyborcze kandydatów – plany wyborcze? Na kogo mam oddać głos? Tylko na znajomego? Mam głosować na „twarz” i puste hasełka: „kompetencja, bezpieczeństwo, rodzina” i inne pierdoły? Gdzie jest merytoryka? Jakie pomysły na rozwój Kozienic mają kandydaci? Jeśli ktoś staruje to z pewnością ma pomysły. Gdzie mogę znaleźć programy wyborcze? A może kandydaci ich po prostu nie mają i dlatego Wirtualne Kozienice nie skusiły się na udostępnienie programów? Będę wdzięczny za odpowiedź.

   Kandydaci wymienieni w komentarzach. Gdzie Wasze plany wyborcze?
   p. R. Sucherman
   p. M. Bochnia
   p. B.Smykiewicz-Różycka
   p. A.Gogacz
   (jeśli kogoś pominąłem, przepraszam).

   Po drugie.
   Dlaczego nazywając w/w ankietę „głosowaniem” nie weźmie się pod uwagę wieku głosujących? Przecież głosować mogą osoby pełnoletnie – tutaj nie widzę takiego warunku. Poza tym każdy w realu oddać może jeden głos – dlaczego mogę oddać głosy w każdym okręgu? Przecież to oznacza, że głosowanie na WK to fikcja. Czy tak trudno było podłączyć pod głosowanie na przykład konta Facebook? Mam rozwiązaną wówczas dużą część problemów sprawę. Jeśli są liczne ograniczenia – proszę nazwać to „plebiscytem popularności”, nie zaś mylnie „głosowaniem”. Poza tym podłączenie pod konta Facebook ograniczyłoby publiczne wylewanie pomyj. Każdy (przynajmniej większość) komentarzy byłaby spersonalizowana.

   Pozdrawiam i proszę o odpowiedź WK oraz kandydatów. Bardzo proszę wskazać miejsca z programami wyborczymi.

   Wyborca

  14. 7 listopada 2014 o godz. 22:14

   Serdecznie witam wszystkich czytelników.
   Startuję w wyborach do gminy w okręgu XXI z ramienia stowarzyszenia Nasz Region Kozienicki.
   Użytkownik pod pseudonimem „Wyborca” jest wielce oburzony faktem iż nie zna programu wyborczego moich konkurentów oraz oczywiście mojego.
   Postaram się przybliżyć pokrótce moją wizję zmian w naszym mieście.
   Po pierwsze będę starał się pozyskać środki na wybudowanie osiedlowych placów zabaw dla najmłodszych. To co teraz mamy pod naszymi blokami to jakaś kpina. Stare, zniszczone piaskownice to w większości przypadków maksimum na co może liczyć dziecko. Pragnę to zmienić.
   Kolejną sprawą którą chcę się zająć to rozbudowa, przebudowa bądź wybudowanie parkingów.
   Realia są takie iż nie ma gdzie parkować. Ci co mają samochód wiedzą o czym mówię.
   Kolejnym pomysłem jest zdobycie środków na budowę garaży które można by było wynajmować od miasta za rozsądne pieniądze. Mam nadzieję że to nie jest tylko wymysł mojej wyobraźni i da się coś z tym zrobić z pomocą innych radnych oraz władz wyższych.
   Kolejną sprawą jest doświetlenie naszego miasta. Zbyt dużo jest ciemnych miejsc w samym centrum miasta i nie tylko oczywiście, co negatywnie wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców.
   Kwestia rozbudowy systemu monitoringu jest również priorytetem.
   Wprowadzenie bezwzględnych ograniczeń prędkości w mieście. Uważam iż wielu mieszkańców, szczególnie Ci zamieszkujący okolicę ulicy warszawskiej, mają serdecznie dość tych co ze swoich maszyn wyciskają ile się da aby się popisać itd itp.
   W naszym mieście jest tyle spraw nie załatwionych że na prawdę czasem jak się patrzy to nie wiadomo w co ręce wsadzić i od czego zacząć.
   Zawsze będę otwarty na problemy innych oraz ich potrzeby i uwagi.
   Razem ruszymy tym miastem tak aby żyło się w nim przyjemniej i bezpieczniej.
   Pozdrawiam.

  15. Wyborca
   7 listopada 2014 o godz. 22:36

   Szanowny Panie Bartoszu,

   serdecznie dziękuję za informację. Bardzo się cieszę, że przedstawił Pan swoje pomysły na zmianę. Nie wiem, czy mój poprzedni wpis można uznać za…oburzenie. Myślę, że nie. Jestem tylko podirytowany „bylejakością” wyborów. Proszę zauważyć, że większość kandydujących nie ma nic ciekawego do przedstawienia na poziomie wyborów – gdzie plany wyborcze? Przecież do czego wartościowego – merytorycznego powinno się odnieść. Myślę, że rzeczywiście Pana plan można uznać za realny, ale czy kwestia parkingów jest do zrealizowania? Rodzi się pierwsze pytanie: do kogo należy grunt, na którym miałby powstać parking? Wie Pan? Bo ja niestety nie, a właśnie powstanie parkingów zależy od tego (w pierwszej kolejności). Czy zna Pan odpowiedź na to pytanie? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

   Wyborca

   • Bartosz Demczuk
    7 listopada 2014 o godz. 22:45

    W większości mówię o gruntach które należą do miasta.
    Co do bylejakości wyborów. Zgadzam się z tą opinią. Niestety my, czyli Ci z zewnątrz jesteśmy skutecznie blokowani przez Forum, jeśli nie bezpośrednio to pośrednio. Nie udostępnia się nam miejsc w których moglibyśmy przedstawić swoje wizje na zmiany. Jest to podyktowane strachem przed włodarzami naszego miasta jaśnie nam panującym lordom a myślę iż spotkanie wyborcze w piwnicy nie będzie dla nikogo atrakcyjne przez co nie przyciągnie wyborców.

    • Poniedziałkowy Informatyk
     7 listopada 2014 o godz. 22:53

     Konkrety! Jakie ulice, pod jakimi blokami/lokalami należą do miasta. Przecież może Pan uczestniczyć w posiedzeniach Rady Miejskiej i włączać się do dyskusji, więc jak Forum może blokować Pańskie poglądy oraz kiedy i kogo prosił Pan o udostępnianie jakiegokolwiek lokalu do debaty oraz kto Panu tego lokalu odmówił? Imię, nazwisko, funkcja.

     • Bartosz Demczuk
      7 listopada 2014 o godz. 22:57

      Nie mam zamiary drążyć tematu.

      • Poniedziałkowy Informatyk
       7 listopada 2014 o godz. 23:11

       🙂

      • Leokadia
       13 listopada 2014 o godz. 11:22

       myślę ze Pan nic wiecej nie potrafi poza startowaniem do rady gminy kozienice

  16. Poniedziałkowy Informatyk
   7 listopada 2014 o godz. 22:40

   Panie Bartoszu,
   Wybudowanie nowych placów zabaw dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy jest totalnie bezsensowne. W Kozienicach są dwa największe place zabaw – Ogród Jordanowski oraz plac zabaw przy PSP nr 3 (os. Energetyki). Istnieje także plac zabaw na terenie OSiR – jezioro. Budowanie nowych placów zabaw jest nieopłacalne, bo za rok, dwa bawić się tam będą Dorosłe Dzieci. Młodzież wyjeżdża z Kozienic do większych miast, a nawet za granicę, i to tam zakładają rodziny i mają dzieci… Jesteśmy społeczeństwem, które w znacznym stopniu się starzeje. Co do parkingów i garaży: Teren w okół bloków należy do Wspólnot Mieszkaniowych i to ich zadaniem jest pozyskanie pieniędzy i budowa parkingów, czy garaży a gmina nic do tego nie ma. Aby wybudować parkingi i garaże trzeba zebrać 100% podpisów mieszkańców i przeznaczyć pieniądze na przykład z funduszu remontowego na owe cele. Po pierwsze kto się na to zgodzi? Po drugie co ma wspólnego z tym Rada Miejska, że Pan tam kandyduję? Kolejną sprawą jest doświetlenie miasta w centrum? Wpływa to na bezpieczeństwo mieszkańców? Jestem ciekaw gdzie są te „ciemne” uliczki bo jakoś ich nie widzę… Kwestia rozbudowy monitoringu… a to ciekawe bo z tego co się orientuję monitoring jest w 99 procentach obsługiwany jest przez policję, a przecież w mieście jest Komenda POWIATOWA Policji a nie GMINNA! Jak Pan chcę zakładać kamery dla policji to niech Pan kandyduję do Rady Powiatu – bo on jest ich organem prowadzącym. To samo dotyczy ograniczeń prędkości. DK 79 oraz DK 48 są jak sama nazwa mówi DROGAMI KRAJOWYMI i gmina oraz powiat nie mają nic do tego. Znaki, przejścia, światła i inne rzeczy ustala Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
   Panie Bartoszu, niech Pan mówi o rzeczach realnych, które może Pan zrobić a nie zalewać wyborców obietnicami, których nie jest pan w najmniejszym stopniu spełnić.

   • Bartosz Demczuk
    7 listopada 2014 o godz. 22:55

    Poniedziałkowy Informatyku. Skoro nie widzisz ciemnej strony miasta to chyba poruszasz się tylko w dzień. Po drugie z mieszkańcami trzeba rozmawiać i być cierpliwym i razem wszystko da się zrobić. Po trzecie nie mówię tylko o parkingach przy blokach. Po czwarte chyba nie masz dzieci. Jeśli dla CIebie dwie miejscówki są wystarczające dla dzieci to gratuluję. Z takim podejściem po prostu że tak powiem „szacun” Po piąte trzeba zacząć truć generalnej i wprowadzą ograniczenia. Po szóste jeśli te kilka kamer w całym mieście to też według Ciebie jest wystarczająca ilość to również gratuluje.
    Radni czy powiatu czy gminy powinni działać WSPÓLNIE!!! a nie każdy ch*j na swój strój.
    Trochę optymizmu proszę wprowadzić we własne życie.
    Pozdrawiam

    • Poniedziałkowy Informatyk
     7 listopada 2014 o godz. 23:11

     Poruszam się często w nocy i nie widzę tej ciemnej strony, więc proszę o jej wskazanie. Dziś jest tak ładny wieczór, jesienny deszczyk pada to chętnie się tak przespaceruję. Co do drugiego punktu jakie wnioski pojawiły się po Pana rozmowach z mieszkańcami dwudziestego pierwszego okręgu wyborczego? Co zrobicie razem? Po trzecie, Osiedle Skarpa oraz cały 21 okręg jest ciasny i mały więc o jakich innych miejscach na parkingi Pan mówi, czy zamierza Pan zasypać starorzecze Wisły i utworzyć tam parkingi i garaże? A co wtedy z działkowiczami, i skąd Pan weźmie tyle piachu przecież to kilkaset jak nie kilka tysięcy metrów sześciennych. Co do dwóch wystarczających miejscówek, jeżeli dziecko ma bawić się samo lub z rówieśnikami pod blokiem, a nie pójść na spacer z rodzicami kawałek dalej to wyrosną z nich popularne w dzisiejszych latach trolle internetowe, poza tym pod blokami tak samo jak przy parkingach grunt należy do wspólnot, a nie do miasta – więc nic Pan tu nie zrobi. Jak można truć GDDiK? Jakie procedury zamierza Pan uruchomić i czy wie Pan jakie są postępowania administracyjne dotyczące dróg krajowych? Co do kamer, gmina na to nie ma żadnego wpływu, to rzeczy policji. Nie wie Pan nawet tego, że powiat i gmina mają różne kompetencje, zarządzają innymi, całkiem odmiennymi jednostkami budżetowymi i mają odrębne budżety. Bardzo ładnie prezentuje się Pan jako przyszły radny, ale nie wiem czy takie słownictwo pomoże Panu nawiązać porozumienie z pozostałymi radnymi. Mam nadzieję że nie. Co do optymizmu tracę go, gdy czytam takie „mądrości”. Szacun.

  17. Wyborca
   7 listopada 2014 o godz. 23:01

   Szanowny Panie Bartoszu,

   wobec tego jakie to grunty należą do miasta, że moglibyśmy tam mieć za Pana stawiennictwem parking? Poza tym, mam refleksję dot. „bylejakości wyborów”. Pisze Pan, że

   „Zgadzam się z tą opinią. Niestety my, czyli Ci z zewnątrz jesteśmy skutecznie blokowani przez Forum, jeśli nie bezpośrednio to pośrednio. ”

   Nie znam kulisów polityki lokalnej, ale z tego co wiem, podstawą działania jest chęć, determinacja, cel. Kiedy Pan pisze, że ktoś Pana / „ludzi z zewnątrz” / blokuje, to ja czegoś tutaj nie rozumiem. Po pierwsze, dlaczego lokali (obecni) ludzie zarządzający Powiatem / Gminą mieliby organizować jakąś przestrzeń? Do debaty? A to już nie można się zebrać (kandydaci) i na przykład zorganizować jedną debatę? Jako jeden wnioski konkretnych (kilku) komitetów. Tutaj absolutnie nie odwołuję się do Pana osoby, proszę nie traktować tego personalnie. Odnoszę się tylko do sposobu myślenia. Chodzi mi tylko o to, że przestańmy mówić: „ktoś mnie zablokował”, „przez nich nie mogę” etc. To są czyste populizmy. WEŹCIE się ludzie do roboty i sami COŚ ZORGANIZUJCIE. Jeśli chcecie coś zmienić, to na pewno nie takimi określeniami „ktoś mi coś…” tylko reakcją i działaniem. Na pewno można – trzeba tylko chcieć.

   Wyborca

  18. Wyborca
   7 listopada 2014 o godz. 23:11

   Panie Bartoszu,

   przeczytałem Pana ostatni komentarz (z godz. 22:55 ), w którym odwołuje się Pan do wypowiedzi „Poniedziałkowy Informatyk”. Nie chcę stawiać się w roli jakieś osoby, która pozjadała rozumy, czy się wymądrza. Jednak muszę napisać co mi leży na sercu. Zraził mnie Pana stosunek do osoby, która odwołała się do Pana planu wyborczego. Osoba, która kandyduje do organów władzy powinna trzymać poziom, nawet jeśli rozmawia Pan z osobami/ osobą która mija się z prawdą. Czy też tak będzie się Pan wypowiadał podczas Sesji Rady Miejskiej, jeśli ktoś zarzuci Panu coś niewygodnego / bądź będzie chciała zrobić Panu przykrość? Chyba nie, prawda? To dlaczego w Internecie mają obowiązywać mniej kulturalne zachowania? „a nie każdy ch*j na swój strój.” To jest poziom Radnego? Szkoda, że ludzie, którzy się dobrze zapowiadają – niestety, mówię o Panu, zniżają się swoimi wypowiedziami do poziomu krawężników parkingu, który ma w planach zbudować.

   Pozdrawiam,
   Wyborca

   • Poniedziałkowy Informatyk
    7 listopada 2014 o godz. 23:16

    Drogi Wyborco,

    Myślę, że krawężnik zapadł się w tym momencie pod ziemię. Ja prowadzę kulturalną konwersację a nie jestem na koleżeńskim piwku.

  19. ARKADIUSZ MOLENDA
   8 listopada 2014 o godz. 01:28

   Bardzo dobrze że strona „ożyła”. Jest zaangażowanie – jest dyskusja!!!

   • Poniedziałkowy Informatyk
    8 listopada 2014 o godz. 01:44

    A Pan zdaje się kandyduje do Rady Powiatu, Panie Arkadiuszu. Gdzie jest Pana program?

  20. ARKADIUSZ MOLENDA
   8 listopada 2014 o godz. 09:08

   Witam. Najpierw wyjaśnię dlaczego kandyduję i dzięki komu było to możliwe.
   Kandyduję do Rady Powiatu z listy PiS-u. Jestem bezpartyjny ale mam swoje poglądy (nie partii i nie koniecznie wg „poprawności politycznej). Nie zamierzałem kandydować w tych wyborach ani w żadnych wcześniejszych.
   Na to że ubiegam się o mandat miało wpływ kilka czynników. Najważniejszym było to że: to co próbowałem zmienić w poprzednich latach – nie odnosiło większych efektów. Rozmowy z osobami odpowiedzialnymi w Kozienicach za konkretne sprawy – nie powodowały żadnych reakcji i zmian. Współpracuję od 20 lat z gazetami lokalnymi: „24 godziny – Dziennik Kozienicki” (dodatek na Kozienice –od 1994 do zaprzestania wydawania gazety), „Nowa Gazeta Kozienicka” (od 1999 do zaprzestania wydawania gazety), „Tygodnik Oko” (od 2004 /z pewnymi przerwami/ do chwili obecnej), ponadto zdjęcia (bez artykułów) były również publikowane w innych gazetach, portalach internetowych oraz stronach organizacji i instytucji: min. „Echo Dnia”, „Fakt” , „Dziennik Wschodni”, „Wirtualne Kozienice”, „KGRH”, „KDK”. Poruszanie „zwykłych problemów” oraz „niewygodnych spraw” w mediach lokalnych również nie gwarantuje odpowiednich reakcji władzy.
   Zgłaszanie (udokumentowanych, opracowanych wraz z propozycją zmian tematów) na Sesjach Rady Miasta poprzez Radnych przynosiło również niewielki efekt. Temat możliwości kandydowania nie wypłynął ode mnie ani od samej partii, ale od osoby która w niej należy (której pomagałem w wykazaniu nieprawidłowości w jednej z „instytucji”). Dopiero gdy po namyśle podjąłem decyzję że jeżeli będzie taka możliwość to będę kandydował.
   (Z racji tego że wiem przynajmniej w części jak to wygląda od środka – to nie była taka oczywista decyzja)
   Po mojej deklaracji o chęci kandydowania – dostałem taką możliwość z listy PiS-u do Rady Powiatu. (Pozwoliłem sobie na to wprowadzenie ponieważ znaczna część osób uważa że startuje się tylko dla pieniędzy a jak jest się na liście konkretnej partii to się do niej należy. Proszę dać mi jeszcze chwilę – napiszę czym bym chciał się zająć jako ewentualnie przyszły Radny)

   • Poniedziałkowy Informatyk
    8 listopada 2014 o godz. 10:26

    Czekamy już ponad godzinę, czyżby plan wyborczy dopiero się tworzył? Na tydzień przed wyborami?
    PS. Proszę dać mi jeszcze chwilkę, a odpowiem Panu na powyższą wypowiedź 🙂

    • Marek
     8 listopada 2014 o godz. 11:13

     Widzę, że niektórym pracownikom UMiG z Kozienic słoma z butów wychodzi. Prostactwo… Ale czego się spodziewać od ludzi jeżdżących zieloną felicją…

     Co do programów, dalej nie widać programów (szczegółowych – bo widzę, że takich tutaj się niektórzy domagają) kandydatów z FORUM, ani ich kandydata Tomaszka, gościa z Mozolic, promującego się na lewo i prawo w TV Kozienickich oraz w NG, zaklejającego plakaty konkurentów.

     Co do jego plakatów zachęcam do ich zrywania, ponieważ zgodnie z Ustawą z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (wraz z przepisami wprowadzającymi tę ustawę), art. 109 NIE SĄ ONE MATERIAŁEM WYBORCZYM!!!

     § 2. Materiały wyborcze powinny zawierać wyraźne oznaczenie komitetu wyborczego, od którego pochodzą.

     Jego plakaty takowej informacji nie zawierają 🙂

     • Poniedziałkowy Informatyk
      8 listopada 2014 o godz. 11:43

      Jeżeli ta słoma z butów odnosi się do mojej osoby to sobie wypraszam. Poza tym nie jestem pracownikiem żadnej instytucji państwowej oraz nie wiem, kto jeździ zieloną felicją. Z tego co się orientuję Pan starosta posiada samochód w kolorze czarnym, no… ale może patrzyliśmy w innym świetle.

      Zaklejanie plakatów nie jest zabronione, ale zrywanie i niszczenie ich już tak. Na każdym plakacie Samorządowego Forum Ziemi Kozienickiej jest logo ich KW, więc lepiej ich nie zrywać 🙂

      A tak na marginesie – namawianie do ich niszczenia/zrywania jest także karane 🙂

      • Marek
       8 listopada 2014 o godz. 13:37

       Drogą sprostowania.
       Niszczenie i zrywanie Materiałów Wyborczych jest karalne i do tego nikogo nie zachęcam w żadnym wypadku!
       Chodziło mi konkretnie o plakaty kandydata na burmistrza Tomasza, z tego względu, że nie są one Materiałem Wyborczym. Żeby coś uznać za materiał wyborczy, musi to być oznaczone odpowiednim dopiskiem w stylu: „Materiał Wyborczy KW …”, czy też „Sfinansowano przez KW…” w myśl paragrafu który wcześniej przytoczyłem, a przytoczę jeszcze raz:
       § 2. Materiały wyborcze powinny zawierać wyraźne oznaczenie komitetu wyborczego, od którego pochodzą.
       Samo logo z nazwą forum nie wystarczy!

       PS. Jeżeli tak nie jest, to proszę o wytłumaczenie co to jest materiał wyborczy, jak musi być oznakowany i ewentualne wyprowadzenie mnie z błędu 😉
       PS.2. Pozostałe plakaty forum jak np. do rady gminy, czy powiatu są takim zdaniem oznaczone

    • ARKADIUSZ MOLENDA
     8 listopada 2014 o godz. 11:47

     Nie tworzył się dopiero, ale pisałem go ” z głowy” na potrzeby konkretnego pytania. Poszczególne sprawy którymi się zajmowałem lub co uważałem że nie funkcjonuje tak jak powinno zamieszczałem na swoim profilu na Facebooku, w gazetach oraz na Wirtualnych Kozienicach – można sprawdzić.:)

  21. ARKADIUSZ MOLENDA
   8 listopada 2014 o godz. 11:39

   Na temat programu.
   Pomimo tego że kandyduję do Rady Powiatu odniosę się w tym temacie szerzej. Aby ktoś nie powiedział że mylę kompetencje Powiatu lub funkcji Radnego powiem tak nie mam „klapek na oczach” żeby widzieć tylko swój zakres obowiązków. Jeżeli nawet coś wykracza ponad kompetencje to należy o tym dyskutować, próbować coś poprawić lub zmienić – jeżeli to ma uzasadniony sens. Poza tym jest wiele rzeczy które są dublowane w różnych instytucjach, jest też tak, że częściowo na siebie to zachodzi – więc można to usprawnić. Przy chęci i dobrej woli pomimo przepisów i określonych kompetencji można wiele poprawić.
   Wymienię teraz które uważam że powinno się poprawić, zmienić, zlikwidować. W związku z tym ze podam to w krótkich zdaniach, proszę o zadawanie pytań do konkretnych tematów. Nie na wszystkim się znam, nie na wszystko mam rozwiązanie, mogę się mylić, jeżeli ktoś zauważy problem i ma jakiś pomysł na jego rozwiązanie lub ten pomysł jest lepszy od tego co ja proponuję ja go poprę i będę starał się go zrealizować.
   Po pierwsze uważam że to co robi, zrobił i zamierza robić Powiat Kozienicki oraz Gmina Kozienice (oraz jednostki im podległe) nie jest przedstawiane mieszkańcom w sposób obiektywny (niewszystko). W związku z tym jestem za reorganizacją podmiotów za to odpowiedzialnych.
   Jestem za adekwatnym do sytuacji ograniczeniem liczby urzędników (jeżeli to możliwe przekwalifikowanie ich lub przesunięcie do innych zadań) oraz usprawnieniem ich pracy na rzecz mieszkańców.(ok. 1300 osób związanych ze Starostwem i drugie tyle z Gminą Kozienice – to nie jest powód do dumy a raczej patologia, taki rozrost biurokracji jest jak pasożyt w organizmie). Powtarzam urzędnicy są potrzebni ale aby zapewniać funkcjonowanie a nie być zbędnym ciężarem.
   Jestem za lepszą współpracą Powiatu z Gminami, instytucjami oraz mieszkańcami (nie jest to tak jak się to teraz przed wyborami przedstawia).
   Jestem za poprawą funkcjonowania infrastruktury tak aby ona służyła mieszkańcom a nie utrudniała im życia.
   Jestem za zrównoważonym rozwojem (ale nie w takim wykonaniu jak obecnie).
   Nie jestem za tym aby Kozienice, Powiat nagle, w mało kontrolowany sposób się rozrosły i zwiększyły liczbę mieszkańców poprzez ich napływ z zewnątrz lub tylko przyciągały ich – oferując pracę.
   Jestem za poprawą życia mieszkańców którzy tu się urodzili lub chcą tu przyjechać i związać się z tym terenem na stałe.
   Jestem za poprawą funkcjonowania służby zdrowia (sami na nią płacimy w podatkach a dodatkowo (również z podatków) za pomocą finansowania przez Starostwo wspomagamy ją.
   Bezpieczeństwo. Skuteczny monitoring (nie mający na celu inwigilację obywatela i wyciąganie od niego pieniędzy za drobne przekroczenia (np. przechodzenie w niedozwolonym miejscu przez jezdnię itp.) ale służący zapobieganiu oraz szybkiemu reagowaniu na zagrożenia (np. rozboje) oraz służącemu do identyfikacji sprawców.
   Praca. Zmniejszenie bezrobocia w sposób faktyczny a nie na potrzeby wyborów, rankingów itp. Praca przede wszystkim dla tych którzy chcą pracować i tu mieszkają (bo płacą tu podatki). Bez ewentualnego „kolesiostwa” ze strony urzędników (np. poprzez umarzanie niektórym podatków) Jak konkurencja to uczciwa. Jeżeli to możliwe nastawienie się na przemysł i usługi innowacyjne, ekologiczne, turystykę i rekreację.
   Rolnictwo. Konsultacje z rolnikami jakie mają oczekiwania i jaką chcieli by uzyskać pomoc. (tylko taką która zapewni im to że będą konkurencyjni a nie spowoduje to stagnacji)
   Szkolnictwo. Dostosowywujące się do potrzeb (z wyprzedzeniem), na dobrym poziomie.
   Inwestycje. Mądre, celowe, rozważnie planowane (lokalizacja, finansowanie, zasadność inwestycji)
   Kultura, sport, rekreacja. Obecnie uważam że jest złe finansowanie. O ile już ma być, to powinno funkcjonować na prawidłowych zasadach. Powinny być brane trzy główne kryteria (ale niejedne). Ile osób angażuje się w jakąś inicjatywę z naszego terenu oraz ile osób będzie to oglądało i wyniki jakie osiąga. (np. klub sportowy który ma w swych szeregach więcej aktywnych zawodników z naszego terenu, na zawody z jego udziałem przychodzi więcej publiczności i ma wyniki – powinien dostawać największe wsparcie). Każdemu jednak powinno dać się szansę – wszak początki bywają trudne (jednak tak aby to rokowało i miało szansę powodzenia).
   Przepraszam że pewnie jest to chaotycznie napisane, niepełne i może mieć jakieś wady, ale za to jest napisane przeze mnie i to co napisałem – to tak uważam. (ma to pokazać moje poglądy w danych sprawach a nie przysporzyć mi tylko poparcia bo dobierał bym wypowiedzi i tematy pod publikę).
   Jeżeli jest ktoś zainteresowany szczegółami lub się czymś zgadza/nie zgadza proszę pisać – postaram się udzielić odpowiedzi.

  22. 8 listopada 2014 o godz. 11:57

   Drodzy Wyborcy,
   Spotkanie wyborcze ze mną miało miejsce 24 października o godz. 17:30 w restauracji Paradise przy ul. Legionów w Kozienicach. Dla tych, którzy nie mogli w nim uczestniczyć, program wyborczy dostępny jest na stronie: http://smykiewicz-rozycka.pl/, ponadto zapraszam na mój fanpage: Beata Smykiewicz – Różycka Polityk. Możemy również porozmawiać na forum. Jeżeli proponowany przeze mnie program odpowiada Państwa oczekiwaniom – zapraszam do głosowania. Najpierw wirtualnego:), a potem na wybory 16 listopada 2014 roku. Przyszłość miasta – w naszych rękach. Proponowana przeze mnie Perspektywa dla Kozienic otwiera nowe drogi rozwoju miasta. Jest realna i wiarygodna.
   Z poważaniem, Beata Smykiewicz-Różycka

   smykiewicz-rozycka.pl

  23. Poniedziałkowy Informatyk
   8 listopada 2014 o godz. 12:24

   Witam,
   Na wstępnie chciałbym odnieść się do Pana pierwszej wypowiedzi i zaznaczyć, że bardzo trudno czyta mi się Pańskie teksty. Zwraca Pan uwagę na to, ze od 20 lat współpracuje Pan z lokalnymi gazetami, a Pańskie wypowiedzi nie są jasne.
   Pisze Pan: „to co próbowałem zmienić w poprzednich latach – nie odniosło większych efektów”. W związku z tą wypowiedzią nasuwa mi się pytanie: co Pan próbował zmienić w poprzednich latach? Proszę wskazać swoje interpelacje. Znowu proszę o konkrety… Do kogo Pan chodził? Do kogo pisał? Kto i jakich odpowiedzi udzielał?
   To samo dotyczy „rozmów z osobami odpowiedzialnymi” – kim są te osoby odpowiedzialne i jakie rozmowy w jakich konkretnych sprawach Pan prowadził?
   Zaznaczył Pan również, że zgłaszanie opracowanych tematów na sesjach Rady Miejskiej przynosiło również niewielki efekt – tutaj również rodzi się pytanie: skoro przynosiło niewielki efekt, więc jakiś przyniosło? A może jeżeli nie przyniosło żadnych efektów to może po prostu Pan jest nieskuteczny, jak zatem zamierza Pan poradzić sobie jako radny? Radny bezradny? Wracając do tematu, o które spotkania Rady Miejskiej chodzi? Proszę podać numer sesji oraz datę – bo przecież powinno to być udokumentowane.
   Panie Arkadiuszu, co do zaproponowanego przez Pana programu doczytałem go do może pierwszych 3 akapitów i dalej wymiękłem. Przykro mi, ale nic z tego nie zrozumiałem, poza tym, że Panu się nie podoba. Jak już mówiłem przeczytałem początek i odniosę się do niego.
   Co do punktu pierwszego Pańskiej wypowiedzi mieszkańcy gminy i powiatu mogą uczestniczyć w posiedzeniach Rady Miejskiej oraz Rady Powiatu i dopytywać o co dokładnie chodzi, jak to ma być i tak dalej… Jest Pan za ograniczeniem liczby urzędników albo przekwalifikowanie ich na inne stanowiska… No tak najlepiej będzie jak Pani, która zajmuje się dowodami osobistymi/prawem jazdy (w przypadku powiatu) pójdzie do księgowości, Pan ochroniarz będzie wydawał dowody osobiste/prawo jazdy a burmistrz/starosta zamienią się rolami ze swoją sekretarką… Piękny pomysł!
   „Nie jestem za tym aby Kozienice, Powiat nagle, w mało kontrolowany sposób się rozrosły i zwiększyły liczbę mieszkańców poprzez ich napływ z zewnątrz lub tylko przyciągały ich – oferując pracę. Jestem za poprawą życia mieszkańców którzy tu się urodzili lub chcą tu przyjechać i związać się z tym terenem na stałe.” – Czy chce Pan uczynić z Kozienic getto? Chce Pan je zamknąć dla rodowitych kozieniczan nie wpuszczając obcych? Czy Pan zwariował?
   Słabo mi.
   ———
   Pani Beato Smykiewicz-Różycka,
   Po przeanalizowaniu Pani planu wyborczego mam kilka pytań. Zaznaczyła Pani przyszłą współpracę z organizacjami pozarządowymi. Czy do tej pory miała Pani z nimi do czynienia? Jak zamierza Pani przyciągnąć organizacje pozarządowe do Kozienic?
   Współpraca między pokoleniowa jest fajnym pomysłem, szczególnie, że dzisiejsza młodzież niewiele wie o przeszłości nie tylko miasta Kozienice, ale również Polski. Ale czy znalezienie osób chętnych do rozmów/współpracy nie będzie trudne? Dzisiejsza młodzież jest przecież „ciężka”, a emeryci mało aktywni.

   Pozdrawiam.

   • 9 listopada 2014 o godz. 10:38

    Panie Niedzielny Informatyku,
    dotychczas współpracowałam z Centrum Edukacji Obywatelskiej, fundacją zajmującą się kształceniem obywatelskim młodzieży. Angażowałam się również w akcje Fundacji Wiosna ( Szlachetna Paczka), mam również kontakt z Ligą Odpowiedzialnego Biznesu. Organizacje pozarządowe bardzo chętnie współpracują z samorządami lokalnymi, czego miałam okazję niejednokrotnie doświadczyć, jako nauczyciel zajmujący się samorządnością młodzieży. Proszę zajrzeć do statutów np. Fundacji Kronenberga czy Civis Polonus, a przekona się Pan, że wsparcie fundacji dla samorządów lokalnych jest wielorakie. Co do przedsiębiorstw społecznych w ramach współpracy wielopokoleniowej: poza sprzyjającą polityka państwa w tym zakresie: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej: Priorytet II: Aktywność społeczna promująca integrację wewnątrz- i międzypokoleniową, Priorytet III: Partycypacja społeczna osób starszych, mamy ogromny kapitał w energii młodych oraz doświadczeniu pokoleń starszych. Rozliczne akcje i przedsięwzięcia, które od wielu lat wielu inicjuję w mieście, nie miałyby miejsca, gdyby nie zaangażowanie młodych. Młodzież nie jest „ciężka”, jak to pan określił. Młodzież jest rzutka i kreatywna. Potrzebuje tylko odpowiednich motywacji, np. utożsamiania się z proponowanymi jej działaniami lub stworzenia możliwości samodzielnego inicjowania ważnych dla niej przedsięwzięć. Dlatego właśnie proponuję w swym programie powołanie Młodzieżowej Rady Miasta. Jeśli Pan lub inni Forumowicze mają do mnie pytania zapraszam do ich zadawania: http://smykiewicz-rozycka.pl/ – zakładka: Zapytaj mnie.
    Serdecznie pozdrawiam.

  24. ARKADIUSZ MOLENDA
   8 listopada 2014 o godz. 13:18

   Postaram się odpowiadać na poszczególne Pana pytania.
   „…bardzo trudno czyta mi się Pańskie teksty. Zwraca Pan uwagę na to, ze od 20 lat współpracuje Pan z lokalnymi gazetami, a Pańskie wypowiedzi nie są jasne…”
   Każdy pisze w innym stylu, przez to „język żyje a książki, artykuły nie są pisane jak instrukcja obsługi”. (nie twierdzę że piszę na poziomie laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie literatury lub np. Nagrody Literackiej „Nike”.
   Jeżeli Pan chce przeczytać część moich artykułów zapraszam, są dostępne na moim profilu na Facebook-u, na stronie piskozienice.pl i tygodnikoko.pl.
   Jeżeli Pan czegoś w nich nie zrozumie, proszę pytać – postaram się pomóc.

  25. ARKADIUSZ MOLENDA
   8 listopada 2014 o godz. 13:57

   Pisze Pan: „to co próbowałem zmienić w poprzednich latach – nie odniosło większych efektów”. W związku z tą wypowiedzią nasuwa mi się pytanie: co Pan próbował zmienić w poprzednich latach? Proszę wskazać swoje interpelacje. Znowu proszę o konkrety… Do kogo Pan chodził? Do kogo pisał? Kto i jakich odpowiedzi udzielał?
   To samo dotyczy „rozmów z osobami odpowiedzialnymi” – kim są te osoby odpowiedzialne i jakie rozmowy w jakich konkretnych sprawach Pan prowadził?
   Zaznaczył Pan również, że zgłaszanie opracowanych tematów na sesjach Rady Miejskiej przynosiło również niewielki efekt – tutaj również rodzi się pytanie: skoro przynosiło niewielki efekt, więc jakiś przyniosło? A może jeżeli nie przyniosło żadnych efektów to może po prostu Pan jest nieskuteczny, jak zatem zamierza Pan poradzić sobie jako radny? Radny bezradny? Wracając do tematu, o które spotkania Rady Miejskiej chodzi? Proszę podać numer sesji oraz datę – bo przecież powinno to być udokumentowane.
   Przedstawię Panu ostatnią sprawę jaką chciałem aby była poruszona na Sesji Rady Miasta z 30 października 2014. Chodziło o „Oświadczenie Wojewody Mazowieckiego – Pana Jacka Kozłowskiego w związku z nieprawdziwymi informacjami rozpowszechnianymi w lokalnych mediach na temat drogi krajowej nr 79” „Oświadczenie” to jest dostępne w Dodatku do Biuletynu Informacyjnego „Nasz Powiat” – „Nasza Gmina” Nr. 5 z dnia 30 października 2014 roku, na stronach Kozienice.pl oraz Kozienicepowiat.pl
   Mój komentarz na ten temat jest na „Wirtualnych Kozienicach” zamieszczony 26 października 2014 (jest to w tej chwili według kolejności 10 komentarz). Jak Pan to przeczyta to powinien Pan zrozumieć dlaczego chciałem poruszyć ten temat na Sesji. Przedstawiłem tą kwestię dwóm radnym, którzy ustalili kto to poruszy. Pytania na ten temat zostały zadane – nie było słowa odpowiedzi ze strony Pana zastępcy burmistrza. Proszę sprawdzić na retransmisji Sesji. Teraz pytanie: Zauważyłem „nieścisłość” w tekście „Oświadczenia” (nie tylko ja), poszedłem na Sesję, zgłosiłem to Radnemu, on to poruszył na Sesji – odpowiedzi na to brak, to mam siłą uzyskać na to odpowiedź? W następnym komentarzu przedstawię Panu jeszcze jakiś jeden przykładowy temat który zobrazuje to jak można coś u obecnej władzy wyjaśnić. A Pan niech mi powie jak miałem w granicach prawa to osiągnąć (bez rozwiązań siłowych)

  26. ARKADIUSZ MOLENDA
   8 listopada 2014 o godz. 14:15

   Zadałem pytanie Panu Burmistrzowi na stronie Kozienice.pl w rubryce „Masz pytanie do burmistrza?” pytanie dotyczące programu „Kawa czy herbata?” promującego Kozienice (pytanie zadane 12.09.2013). Proszę wejść na stronę Kozienice.pl, wejść w zakładkę odpowiedzi i w okienku wyszukiwania wpisać ARKADIUSZ. Wyświetlą się tam trzy moje pytania (pozostałe które zadawałem zaginęły;)) W tym jednym wpisie sformułowałem trzy pytania. Proszę znaleźć na nie odpowiedzi w oświadczeniu pana Burmistrza – życzę powodzenia, bo ja ich tam nie znalazłem. Więc zapytam jak mam to wyciągnąć od Pana Burmistrza abym był skuteczny a jednocześnie nie stał się bandytą?

   • Poniedziałkowy Informatyk
    8 listopada 2014 o godz. 14:38

    Burmistrz nie może wiedzieć wszystkiego, powinien wiedzieć najważniejsze rzeczy a od reszty są odpowiednie wydziały. Burmistrz Panu odpowiedział: „W sprawach uzyskania dodatkowych informacji proszę o bezpośredni kontakt z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Kozienicach.”

    PS. Po przeczytaniu Pańskiego komentarza o którym Pan wspomniał (26 października) nie mam zamiaru z Panem dyskutować. Brakuje w Pańskich wypowiedziach netykiety.

  27. ARKADIUSZ MOLENDA
   8 listopada 2014 o godz. 15:08

   Przecież on nic nie odpowiedział. Jest to majstersztyk: jak odpowiedzieć aby nic nie wyjaśnić.
   „W sprawach uzyskania dodatkowych informacji proszę o bezpośredni kontakt z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Kozienicach.” Przecież cała ta wypowiedź Pana Burmistrza miała pokazać jaki jest z niego „dobry wujek” i żeby nikt się nie zorientował że nie chce/nie może/nie powinien z jakiś powodów udzielić konkretnych odpowiedzi.

   Pana PS. „Po przeczytaniu Pańskiego komentarza o którym Pan wspomniał (26 października) nie mam zamiaru z Panem dyskutować. Brakuje w Pańskich wypowiedziach netykiety.”
   Rozumiem że nie chce Pan abym udzielał Panu dalszych odpowiedzi. Jednak jeszcze jedną udzielę ponieważ nie wiedząc o Pana post scriptum, nieświadomie napracowałem się i przygotowałem dla Pana kolejne wyjaśnienie.

   Jeżeli jeszcze Panu potrzebne są dowody jak funkcjonuje komunikacja z obywatelem w urzędach to mogę jeszcze kilka przykładów podać ale na razie odniosę się do:
   „Jest Pan za ograniczeniem liczby urzędników albo przekwalifikowanie ich na inne stanowiska… No tak najlepiej będzie jak Pani, która zajmuje się dowodami osobistymi/prawem jazdy (w przypadku powiatu) pójdzie do księgowości, Pan ochroniarz będzie wydawał dowody osobiste/prawo jazdy a burmistrz/starosta zamienią się rolami ze swoją sekretarką… Piękny pomysł!”
   To jest Pana interpretacja tego pomysłu nie moja.
   Podam fakt autentyczny: chyba 12-15 lat temu pewien urzędnik z Powiatowego Urzędu Pracy zaproponował mi SUPER PRACĘ (byłem wtedy bezrobotnym – nie chodzi tu tyle o to co miałbym wykonywać bo to nie jest jakiś wstyd, sam cięższą pracę wykonywałem) ale o to jak ten urzędnik mi to przedstawił (widać było po nim że wprost promienieje ze swego osiągnięcia). Otóż połączył kierunek mojej szkoły zawodowej i technikum (elektroenergetyk) z tytułem inżyniera Ochrony Przyrody – referując: że znalazł pracę która połączy moje dotychczasowe wykształcenie i zawód. Będę kopał rowy pod kable energetyczne w nowo budowanych oczyszczalniach ścieków w całej Polsce (firma z Lublina która na razie prowadzi prace w Kozienicach). Naprawdę widać było po nim że jest szczęśliwy ze swego konceptu!
   Pan wybaczy ale po czymś takim można stracić resztki wiary w inteligencje tego urzędnika (NA DODATEK – ON NADAL PRACUJE W POWIATOWYM URZĘDZIE PRACY!!!) To co napisałem o ograniczeniu biurokracji i efektywniejszym wykorzystaniu urzędników nie jest jakąś moją zemstą za to po latach. Po prostu uważam że oni tam tracą kontakt z rzeczywistością (mam nadzieję ze nie wszyscy) i marnują swoje talenty w takich przechowalniach (fabrykach spokojnych, dobrych emerytur). Wcześniej wspomniany urzędnik gdyby powiedział: jest tylko w tej chwili taka oferta. Zrozumiałbym i nie było by problemu.

  28. ARKADIUSZ MOLENDA
   9 listopada 2014 o godz. 03:05

   Odniosę się jeszcze do wpisu Poniedziałkowego Informatyka, ponieważ zostały podane przez niego cytaty moich wypowiedzi i jego komentarze. Czuję się więc w obowiązku wyjaśnić jeszcze swoje intencje aby komentarze nie zniekształciły zawartej tam idei.

   Proszę spojrzeć np. na Piaseczno pod Warszawą, tam w pewnym okresie nastąpiło „mało kontrolowane powiększenie miasta”. Piaseczno stało się sypialnią Warszawy (jedną z wielu). Nikt tam nie myślał o racjonalnym rozwoju – w tym okresie przeważnie budowano osiedla, bo był boom mieszkaniowy. Potem nagle okazało się że ci co tam zamieszkali i dojeżdżają do Warszawy, mają mieszkania ale nie ma przedszkoli, problemem jest też znalezienie blisko miejsca zamieszkania szkoły, restauracji, fryzjera itp. – dlatego: „Nie jestem za tym aby Kozienice, Powiat nagle, w mało kontrolowany sposób się rozrosły i zwiększyły liczbę mieszkańców poprzez ich napływ z zewnątrz lub tylko przyciągały ich – oferując pracę.”A to się może zdarzyć jak byłyby nowe miejsca pracy w Elektrowni oraz wokół niej oraz powstały by w powiecie inne zakłady. W tej chwili dąży się do tego (poprzez określone działania lub brak działań) do likwidacji szkół na wsiach. Buduje się całe dzielnice mieszkaniowe (oczywiście na razie nimi nie są ale z czasem Kozienice pewnie wchłoną Janów, Aleksandrówkę czy Łuczynów). Jeżeli teraz się tego nie przewidzi to problem pojawi się za kilka, kilkanaście lat.

   „Jestem za poprawą życia mieszkańców którzy tu się urodzili lub chcą tu przyjechać i związać się z tym terenem na stałe.” – Czy chce Pan uczynić z Kozienic getto? Chce Pan je zamknąć dla rodowitych kozieniczan nie wpuszczając obcych? Czy Pan zwariował?
   Słabo mi.
   Należy dbać o rodowitych Kozieniczan jak i o tych „napływowych” – którzy chcą związać swoją przyszłość z miastem. Proszę spojrzeć na Warszawę ile osób tam dojeżdża tylko do pracy. Zarabiają tam pieniądze a wydają w miejscu w którym mieszkają, to samo dotyczy płacenia podatków. Nie jestem za tym aby „uczynić z Kozienic getto” i „nie wpuszczając obcych”, ale cóż to za interes dla miasta , powiatu jak zakłady zatrudniać będą ludzi z innych powiatów czy miast. Pieniądze z podatków wypłyną z Kozienic, usługi, handel także na tym straci. Nie jestem za tym aby ograniczać komuś dostęp do osiedlania się czy pracy ale za tym aby wpływać, zachęcać (gdzie będzie możliwe takie rozwiązanie) aby zatrudnienie znajdowały osoby tu mieszkające (zameldowane). Jak to uzyskać: nakierowywać kierunki szkolenia na zawody potrzebne w mieście (w pierwszej kolejności), zachęcać do płacenia podatków tu na miejscu poprzez dobrą infrastrukturę do życia (osoby z zewnątrz zamiast dojeżdżać rozważyły by możliwość zamieszkania na miejscu. Jestem przeciwnikiem ulg (bo one nie dają równych korzyści wszystkim, powodują „kombinowanie” i rozrost biurokracji. Najlepszym rozwiązaniem jest obniżenie podatków) ale zdaję sobie sprawę że nie można tego zmienić „pstryknięciem palców”, więc należy ulgami tak sterować aby to było z pożytkiem dla powiatu. (np. ulgi podatkowe mogłyby być zależne od tego skąd zakład zatrudnia ludzi. Tym większa ewentualna ulga, im więcej pracowników z tego terenu) Teraz z tym różnie bywa. A może coś na kształt „Karty Warszawiaka”lub „Młodego Warszawiaka”?

  29. Elena
   9 listopada 2014 o godz. 08:57

   Droga pani Beato Smykiewicz Rózycka proponuje pani swoją osobę na kandydata?! zastanawiające jest dlaczego z pani komitetu nie ma ani jednej osoby w pozostałych okręgach wyborczych. Czyżby miała pani parcie na władze ?? Czy pani komitet jest jedno osobowy ?? Trzeba go było nazwać swoim nazwiskiem jak pozostali którzy najwidoczniej też maja parcie na władze. np. KWW Józefa Cytryniaka.
   KWW B. Smykiewicz-Różycka bardziej by do mnie przemawiał. Czytałem pani program tak jak wiele innych w poprzednich kampaniach wyborczych…… Niestety z ubolewaniem musze przyznac ze dla mojego miasta nic z tamtych obietnic nie zrealizowano.

  30. Elena
   9 listopada 2014 o godz. 09:03

   Zapomniałam dodać jest pani polonistką wiec myślę że napisanie takiego „pięknego” programu nie sprawiło pani większych problemów. W mieście potrzebujemy jednak ekonomistów by poprawić warunki życia mieszkańcom.

   • 9 listopada 2014 o godz. 11:03

    Pani/Panie Eleno (przepraszam, ale używa Pan/Pani naprzemiennie formy żeńskiej i męskiej)
    W odpowiedzi na Pani/Pana pytania/ zarzuty, odpowiadam: praca na rzecz innych ludzi to służba, a kto myśli, że jest to rodzaj władzy, myli się i to bardzo.
    Co do niezrealizowanych obietnic poprzednich kandydatów: proszę mnie za nie obarczać-nie były moje.
    Jeśli chce się Pani/Pan przekonać co do mojej skuteczności-proszę dać mi szansę i rozliczyć ze złożonych obietnic po wygaśnięciu kadencji.
    Bycie polonistką nie przeszkadza w pozyskiwaniu środków dla gminy. Będąc nauczycielką, niejednokrotnie pozyskiwałam dla mojej szkoły znaczne kwoty w ramach projektów unijnych. Ostatni: Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszania różnic w jakości usług edukacyjnych realizowany w latach 2010-2012 opiewał na kwotę: 397 469 PLN. Dzisiaj nie można tylko ograniczać się do wąskiej specjalizacji. Bycie polonistką to nie grzech ani ujma. Nie jest też niczym, co ogranicza moje kompetencje na innych polach, w tym również ekonomicznym.
    Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do zadawania pytań również na: http://smykiewicz-rozycka.pl/ – zakładka: Zapytaj mnie.

  31. Anna Kurp
   9 listopada 2014 o godz. 17:41

   Szanowni Państwo, zwracam się zwłaszcza do osób, które kandydują w wyborach samorządowych, ale także do naszych komentatorow,nie wyrażajcie pochopnie opinii o byłych radnych, sami doświadczycie krytyki , która nie zawsze będzie konstruktywna i zasłużona. To dziwne zjawisko, ale najpierw głosujemy na osoby, które szanujemy., a gdy tylko zostaną wybrane, ustawiamy się wobec nich w opozycji…mówimy My – i Oni…A czy ten radny już nie jest nasz? Winimy go za niezasłużone grzechy, nie zawsze rozumiemy,że inne kompetencje ma radny gminy, zupełnie inne radny powiatu…Dlatego nie oczekujmy dziwnych obietnic od kandydatów, deklaracje i plany na przyszłość moga runąć w konfrontacji z rzeczywistoscią, z prawem i przepisami…Szacunek dla wyborców nie jest wazniejszy niz szacunek dla kandydatów, niż szacunek dla ustępujących radnych…O losach uchwał decyduje wiekszość, a przecież często to właśnie mniejszość ma rację..Nie biadolę i nie narzekam jako była radna, wszak znowu kandyduję, ale proszę o rozwagę w wyrażaniu opinii, nie przypisujmy kandydatom złej woli i prywaty, przecież każdy mogł kandydować , demokracja jest darem nie zawsze łatwym do wykonania…Każdy z dyskutantów powie ,że zależy mu na tym , aby w mieście działo sie jak najlepiej, wierzę ,że tak jest, dlaczego więc tyle agresji słownej w naszych komentarzach?

   • ARKADIUSZ MOLENDA
    9 listopada 2014 o godz. 19:58

    Szanowna Pani Anno
    Zgadzam się że „szara rzeczywistość” w konfrontacji z „kolorowymi marzeniami” skutecznie sprowadza na ziemię. Jestem przeciwny składaniu obietnic przedwyborczych (mało realnych) w celu osiągnięcia sukcesu wyborczego. Jednak radnych można oceniać i powinno się oceniać – należy to tylko robić obiektywnie. Dlaczego nie jest prowadzona statystyka aktywności radnych (interpelacji, zapytań, wniosków), wykazu za czym głosowali a przeciw czemu byli przeciwni. Dlaczego nie ma całych nagrań sesji w Internecie. Gdyby były każdy mógłby lepiej oceniać ich pracę i zaangażowanie. Ponadto można by było zobaczyć jakie pomysły zgłaszali (bo nie oto chodzi żeby zgłaszać byle co, aby tylko być aktywnym). Coś takiego byłoby korzystne także dla radnych (dobrych radnych) ponieważ mogli by wykazać że nie należy ich wrzucać do jednego worka z tymi gorszymi.

   • EDWARD
    13 listopada 2014 o godz. 11:27

    Czyżby chciała Pani w Powiecie uśmiechać się tak jako w gminie ale tu uśmiechów nie potrzeba.

  32. Wyborca
   9 listopada 2014 o godz. 22:12

   Szanowi Państwo,

   serdecznie dziękuję za przedstawienie swoich pomysłów, planów wyborczych:
   * p. Molendzie
   * p. Demczuk oraz
   * p. Smykiewicz – Różyckiej

   Nie mnie publicznie wnikać w jakość i realność Państwa planów / pomysłów wyborczych. Widzę, że jedynie Pani Smykiewicz – Różycka przedstawiła PLAN, pozostali Panowie jedynie POMYSŁY i to w luźnej formie. Mimo to, serdecznie dziękuję. Mogę się teraz odnieść do merytorycznej strony.

   Dziwi i zaskakuje mnie jednak fakt, że pozostali kandydaci (w szczególności osoby kandydujące, które tutaj komentują) nie potrafią podać konkretnego planu. Z czym Państwo startujecie, z hasłami: kompetencja, odwaga, równowaga, bezpieczeństwo? To jakieś kpiny.

   Szanowna Pani Anno Kurp, zgadzam się z Pani opinią. Jednak czy demokracja nie wymaga od liderów społecznych (za takich uznaję kandydatów na radnych) konkretnych pomysłów? W szczególności od tych bardziej doświadczonych (osób, które był radnymi w poprzednich latach) . Będę wdzięczny za przedstawienie swojego planu – bo z tego co widzę, startuje Pani do Rady Powiatu.

   Kandydaci wymienieni w komentarzach i na listach?
   Gdzie Wasze plany wyborcze?
   p. R. Sucherman
   p. M. Bochnia
   p. A.Gogacz

   Wyborca

  33. Poniedziałkowy Informatyk
   10 listopada 2014 o godz. 16:06

   Drogi Wyborco,

   Jak widać mało kto przedstawia tutaj swój plan wyborczy. Zastanawiałem się długo, dlaczego tak się dzieje i doszedłem do pewnego wniosku. Jeżeli Pan(i) X przedstawiają swój konkretny plan wyborczy to w ludziach rodzi się zaufanie i w przyszłości, jeśli nie spełnią swojego planu, są większe szanse na wywiezienie takich lokalnych polityków na taczkach przez elektorat z powodu „obiecałeś – nie spełniłeś, WON!”. Kandydaci, którzy nie przedstawiają planu wyborczego lub przedstawiają pomysły pisane na kolanie mają mniejsze obawy o to, że elektorat wywiezie ich „całkiem nagich traktorem (…) na Kamczatkę”.
   Według mnie prawo wyborcze powinno wymagać od kandydatów bardzo dokładnego planu wyborczego już podczas składania dokumentów do Państwowej Komisji Wyborczej, co pozwoliłoby uniknąć sytuacji w której przypadkowi ludzie robią „skok na gminną czy powiatową kasę”.

   W poniedziałkowe popołudnie pozdrawia cały elektorat oraz kandydatów Poniedziałkowy Informatyk.

  34. XXX
   10 listopada 2014 o godz. 23:46

   widzę że poniedziałkowy informatyk, wyborca i ……. to jedna i ta sama osoba 🙂 🙂 🙂 Ale cóż tak też można robić sobie kampanię 🙂 Pozdrawiam

  35. Wyborca
   11 listopada 2014 o godz. 11:27

   Dzień dobry,

   szanowny Panie/ Pani XXX – a to ciekawe. Szanowna Redakcjo Wirtualnych Kozienic, czy można sprawdzić od Państwa strony, że to co pisze XXX to mijanie się z prawdą?

   Pozdrawiam,
   Wyborca

  36. Poniedziałkowy Informatyk
   11 listopada 2014 o godz. 14:08

   Wobec „zarzutów” przedstawionych przez użytkownika XXX proszę administrację portalu Wirtualne Kozienice o porównanie adresów IP mojego oraz użytkownika „Wyborca” oraz publiczne wydanie opinii na temat zbieżności adresów IP. Proszę również o porównanie tych adresów z adresami bramek proxy, aby wykluczyć używanie przeze mnie takiej metody oszukiwania, jaką zarzucił innym osobom użytkownik „NiedzielnyInformatyk” w komentarzu pod tym artykułem z dnia 5 listopada br.
   A swoją drogą, XXX, w sytuacji bezradności, gdy nie ma argumentów – można tylko gryźć.

  37. Wirtualne Kozienice
   11 listopada 2014 o godz. 21:10

   Potwierdzamy, że użytkownicy Wyborca i Poniedziałkowy Informatyk posiadają różne adresy IP.

  38. Wyborca
   11 listopada 2014 o godz. 22:43

   Serdecznie dziękuję redakcji Wirtualnych Kozienic za udzielenie komentarza w tej sprawie i podanie informacji.

   Pozdrawiam serdecznie
   Wyborca

  39. Wyborca
   11 listopada 2014 o godz. 22:47

   Szanowny/a Panie / Pani „XXX” bardzo proszę o przeprosiny za podawanie nieprawdziwych informacji w miejscu publicznym.

   Wyborca

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *