• Nie czekaj do 16 listopada, zagłosuj już dzisiaj i wybierz swojego radnego! Weź udział w Wirtualnych Wyborach!

  16 listopada w Polsce odbędą się wybory samorządowe. Jako mieszkańcy Kozienic po raz kolejny będziemy mieli okazję wybrać swoich radnych miejskich. To, jak będzie wyglądał układ sił i jakich kandydatów oddelegujemy na kolejne 4 lata do rady jako naszych przedstawicieli, będzie zależało tylko od nas. W niedzielę 16 listopada to my, obywatele będziemy suwerenem i pośrednio wskażemy kierunek rozwoju naszej małej ojczyzny. W tym roku naszego wyboru dokonamy w oparciu o nową, jednomandatową ordynację wyborczą. Gmina Kozienice została podzielona na 21 okręgów wyborczych, z których do rady miejskiej – zgodnie z zasadą „zwycięzca bierze wszystko” – z każdego okręgu wejdzie tylko jeden kandydat: ten, który uzyska największe poparcie. Swoje głosy oddamy zatem nie na partię i jej listę, ale na konkretnego człowieka. Łącznie we wszystkich okręgach o mandat radnego ubiegać się będzie 87. kandydatów.

  Mimo, iż do urn pójdziemy za niecały miesiąc, Wirtualne Kozienice już dzisiaj umożliwiły swoim Czytelnikom udział w Wirtualnych Wyborach! Poniżej publikujemy wszystkie okręgi i kandydatów do rady miejskiej, którzy 16 listopada staną do wyborczej walki, wraz z możliwością głosowania. Znajdźcie swój okręg oraz kandydata i oddajcie głos! Sprawdźmy wspólnie, jak może wyglądać nowa rada miejska w Kozienicach! Jeżeli nie jesteście pewni w którym okręgu będziecie głosować, wystarczy wejść na stronę Państwowej Komisji Wyborczej i w tabeli „Okręgi Wyborcze” sprawdzić przyporządkowanie numeru okręgu wyborczego do ulicy, przy której jesteście zameldowani.

  Wirtualne Wybory potrwają do północy 14 listopada, czyli do momentu rozpoczęcia obowiązywania ciszy wyborczej. Głosujmy!

  [poll id=”2″]

  [poll id=”3″]

  [poll id=”4″]

  [poll id=”5″]

  [poll id=”6″]

  [poll id=”7″]

  [poll id=”8″]

  [poll id=”9″]

  [poll id=”10″]

  [poll id=”11″]

  [poll id=”12″]

  [poll id=”13″]

  [poll id=”14″]

  [poll id=”15″]

  [poll id=”16″]

  [poll id=”17″]

  [poll id=”18″]

  [poll id=”19″]

  [poll id=”20″]

  [poll id=”21″]

  [poll id=”22″]

  Komentarze

  72 komentarzy do Nie czekaj do 16 listopada, zagłosuj już dzisiaj i wybierz swojego radnego! Weź udział w Wirtualnych Wyborach!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *